icon
Kütahya
KEŞFET

Kütahya Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Kütahya Bölgesini Keşfet

Konaklama

Kütahya Otelleri

Restoran

Kütahya Restoranları

Müze

Kütahya Müzeleri

Etkinlik

Kütahya Etkinlikleri

TREND

Kütahya Gezilecek Yerler

Topuk Yaylası Tabiat Parkı

4.7

Topuk Yaylası Tabiat Parkı

 • (6 Yorum)

Park

Kütahya Topuk Yaylası Tabiat Parkı; Türkiye'nin batısında bulunan Kütahya ili, çok sayıda doğal güzellikleri içinde barındıran bir ilimizdir. İlin güneyinde bulunan Topuk Yaylası Tabiat Parkı, bu güzellikleri arasında önemli bir yer edinmektedir.

Kütahya Kalesi

4.0

Kütahya Kalesi

 • (5 Yorum)

Turistik Yer

Kütahya Kalesi, Türkiye'nin batısında yer almakta olan ve ünlü kültürünün önemli bir anıtı olan Kütahya ilindeki önemli tarihi yerlerden biridir. Kütahya Kalesi, M.S 1. ve 2. yüzyıl arasında Selçuklu İmparatorluğu tarafından inşa edilmiş, Türk tarihiyle büyük ölçüde ilişkili olan eski bir kale olarak kabul edilmektedir. Kütahya Kalesi, ülkenin en önemli tarihi açık hava müzelerinden biridir ve günümüzde bu eski kalenin tarihi değerlerini gezmek için birçok turist çekmektedir.

Kütahya Ulu Camii

5.0

Kütahya Ulu Camii

 • (10 Yorum)

Dini Yer

Kütahya Ulu Camii İstanbulun kuzeybatısındaki Kütahya'da yer almaktadır. Bu müessesenin inşasına, Osmanlılar'ın döneminde, 1513 yılında Sultan II. Bayezid döneminde başlandı. Ancak, tamamlanması İslamoğullarının hükümdarı II. Murad tarafından 1569 yılında gerçekleştirildi. 1181 metrekare arsa üzerine kurulan Kütahya Ulu Camii iki cemaat yeri, üç apsis, mihrap ve minarelerinden oluşmaktadır. Çamlarla kaplı olan mimari ürünler, çok şık olmuştur. Epeyce büyük olan minarelerden birinin kirişlerinin çoğu 13.yy'dan kalmıştır. Girişe çok ince hilal süslemeleri ve eski usulu çini panolar geçilmektedir.

Dumlupınar Şehitliği

4.7

Dumlupınar Şehitliği

 • (10 Yorum)

Turistik Yer

Kütahya Dumlupınar Şehitliği, Türkiye’nin batısındaki Kütahya ilinin Kumlupınar köyünde bulunan ve tarihi açıdan önemli bir anıt olan yüksek tepeden oluşan bir şehitliktir. Şehitlik orman içerisinde, yaklaşık 500 metre yükseklikteki tepeden inşa edilmiştir. Şehitlik, yaklaşık 3 km² alan üzerinde yayılmış, bir çok anıt ve büyük bir mezartaşı ile meşhurdur. Şehitlik, Türk Kurtuluş Savaşı’nda şehit edilen askerlerin anısına, milli kahramanlık türbesi olarak inşa edilmiştir.

Kütahya Saat Kulesi

4.2

Kütahya Saat Kulesi

 • (12 Yorum)

Turistik Yer

Kütahya Saat Kulesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Kütahya Saat Kulesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Hayme Ana Turbesi

4.7

Hayme Ana Turbesi

 • (6 Yorum)

Turistik Yer

Hayme Ana Turbesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Hayme Ana Turbesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Germiyan Sokağı

Germiyan Sokağı

 • (0 Yorum)

Turistik Yer

Germiyan Sokağı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Germiyan Sokağı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Ilicaksu Sarikiz

4.5

Ilicaksu Sarikiz

 • (6 Yorum)

Tarihi Mekan

Ilicaksu Sarikiz hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Ilicaksu Sarikiz Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Çamlıca Tabiat Parkı

4.3

Çamlıca Tabiat Parkı

 • (6 Yorum)

Park

Çamlıca Tabiat Parkı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Çamlıca Tabiat Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Çinili Camii

3.4

Çinili Camii

 • (5 Yorum)

Dini Yer

Çinili Camii hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Çinili Camii Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Enne Barajı Tabiat Parkı

3.0

Enne Barajı Tabiat Parkı

 • (5 Yorum)

Park

Enne Barajı Tabiat Parkı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Enne Barajı Tabiat Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Sera Kütahya Alışveriş Ve Yaşam Merkezi

4.3

Sera Kütahya Alışveriş Ve Yaşam Merkezi

 • (7 Yorum)

AVM

Sera Kütahya Alışveriş Ve Yaşam Merkezi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Sera Kütahya Alışveriş Ve Yaşam Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Yenikoy Peri Bacalari

Yenikoy Peri Bacalari

 • (0 Yorum)

Turistik Yer

Yenikoy Peri Bacalari hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Yenikoy Peri Bacalari Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Şehit Sancaktar Mehmetcik Anıtı

4.9

Şehit Sancaktar Mehmetcik Anıtı

 • (9 Yorum)

Turistik Yer

Şehit Sancaktar Mehmetcik Anıtı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Şehit Sancaktar Mehmetcik Anıtı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Domaniç Ormanları

3.6

Domaniç Ormanları

 • (5 Yorum)

Turistik Yer

Domaniç Ormanları hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Domaniç Ormanları Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Kütahya Eğe Bölgemizin İç kısımlarında yer alan, Yellice Dağı’nın eteklerinde yer alır. Balıkesir, Bursa, Afyon, Eskişehir, Manisa ve Bilecik ile komşudur. İç kısımda olması nedeni ile oldukça saülık bir yapısı vardır. Murat Dağı, Domaniç Dağı, Akdağ, en önemli dağlarıdır. Kütahya ovası, Simav, Tavşanlı ve Örencik ise ilin ovalarıdır. Çinisi ilk akla gelen özelliği iken aynı zamanda doğal güzelliklere sahip, müzeleri görülmeye değer bir şehirdir. Kütahya gezilecek yerler açısından tarih ve doğa dolu bir ilimizdir. İstanbul Kütahya arası 360 kilometre iken Ankara Kütahya arası ise 310 kilometredir. Şehri gezmek için ya da doğa tatili için ziyaret edenlere birçok farklı konaklama imkanı mevcuttur. Şehir merkezinde konaklama açısından farklı imkanların yanı sıra kaplıcaları nedeni ile de özel spa merkezlerinde konaklama söz konusudur.

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. Kütahya
 3. Kütahya Gezilecek Yerler
 4. Kütahya Otelleri
 5. Kütahya Restoranları
 6. Kütahya Müzeleri
 7. Kütahya Etkinlikler