icon
Kütahya
KEŞFET

Kütahya Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Kütahya Bölgesini Keşfet

Konaklama

Kütahya Otelleri

Restoran

Kütahya Restoranları

Müze

Kütahya Müzeleri

Etkinlik

Kütahya Etkinlikleri

TREND

Kütahya Müzeler

Kutahya Belediyesi Kent Tarihi Müzesi

4.7

Kutahya Belediyesi Kent Tarihi Müzesi

 • (10 Yorum)

Devlet Müzesi

Kütahya belediyesi kent tarihi müzesi, tarihi anıtlar, arkeolojik kalıntılar ve arkeolojik kazılar ile ilgili çalışmalar yapan turizm cenneti bir müze olarak öne çıkmaktadır. Kütahya, Türkiye'nin Batı Anadolu bölgesinde bulunan çok önemli bir şehirdir. Kütahya, tarihi dokusuyla ziyaretçilere keyifli bir şehir olarak gözükmektedir. Kütahya'daki en önemli mekanlarından biri de Kütahya Belediyesi Kent Tarihi Müzesi'dir.

Aizanoi Antik Kenti

4.8

Aizanoi Antik Kenti

 • (19 Yorum)

Antik Kent

Aizanoi Antik Kenti hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Aizanoi Antik Kenti Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Kossuth Evi Müzesi

4.2

Kossuth Evi Müzesi

 • (11 Yorum)

Devlet Müzesi

Kossuth Evi Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Kossuth Evi Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Ng Müze

4.7

Ng Müze

 • (14 Yorum)

Devlet Müzesi

Ng Müze hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Ng Müze Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Jeoloji Müzesi

4.3

Jeoloji Müzesi

 • (15 Yorum)

Devlet Müzesi

Jeoloji Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Jeoloji Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Arkeoloji Müzesi

3.5

Arkeoloji Müzesi

 • (2 Yorum)

Devlet Müzesi

Arkeoloji Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Arkeoloji Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Çini Müzesi

4.8

Çini Müzesi

 • (12 Yorum)

Devlet Müzesi

Çini Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Çini Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Macar Evi Müzesi

5.0

Macar Evi Müzesi

 • (12 Yorum)

Devlet Müzesi

Macar Evi Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Macar Evi Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Kütahya Eğe Bölgemizin İç kısımlarında yer alan, Yellice Dağı’nın eteklerinde yer alır. Balıkesir, Bursa, Afyon, Eskişehir, Manisa ve Bilecik ile komşudur. İç kısımda olması nedeni ile oldukça saülık bir yapısı vardır. Murat Dağı, Domaniç Dağı, Akdağ, en önemli dağlarıdır. Kütahya ovası, Simav, Tavşanlı ve Örencik ise ilin ovalarıdır. Çinisi ilk akla gelen özelliği iken aynı zamanda doğal güzelliklere sahip, müzeleri görülmeye değer bir şehirdir. Kütahya gezilecek yerler açısından tarih ve doğa dolu bir ilimizdir. İstanbul Kütahya arası 360 kilometre iken Ankara Kütahya arası ise 310 kilometredir. Şehri gezmek için ya da doğa tatili için ziyaret edenlere birçok farklı konaklama imkanı mevcuttur. Şehir merkezinde konaklama açısından farklı imkanların yanı sıra kaplıcaları nedeni ile de özel spa merkezlerinde konaklama söz konusudur.

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. Kütahya
 3. Kütahya Gezilecek Yerler
 4. Kütahya Otelleri
 5. Kütahya Restoranları
 6. Kütahya Müzeleri
 7. Kütahya Etkinlikler