icon
Yükleniyor..
Mardin

Mardin Müzeler

En iyi Mardin Müzeler listesi burada.


Mardin Müzesi

4.8

Mardin Müzesi

Mardin merkezine 1 km mesafede

Mardin Müzesini yada diğer adıyla Mardin Arkeoloji ve Etnografya Müzesi Şehir merkezinde bulunmaktadır. Haftanın her günü 08:30 ila 17:30 arasında ziyaret edebilirsiniz. Mardin Müzesine giriş ücreti 1 yetişkin için 25 TL 'dir. Müze Kart sahipleri ücretsiz olarak ziyaret edebilir.

Mardin

Devlet Müzesi

13 Yorum

Sabancı Şehir Müzesi

4.0

Sabancı Şehir Müzesi

Mardin merkezine 1 km mesafede

Sabancı Şehir Müzesi: Mardin bölgesinde bulunan popüler Müzeler 'den biridir. Sabancı Şehir Müzesi Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Mardin

Devlet Müzesi

11 Yorum

Mardin, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan bir şehirdir. 2019 Yılı verilerine göre nüfusu 838.778’dir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Dicle Bölümü’nde yer alır. Suriye ile sınır komşusudur. Kilise zili sesleriyle dua yankısını çağıran parlayan Mezopotamya şehri Mardin'e hoş geldiniz , mason ellerinin narin ruhu tarafından taşlarına şekil veren zamansız şiirsel bir şehir. Mardin, Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Yukarı Mezopotamya'nın en eski şehirlerinden biridir. Zaman yolculuğu bir rüya değil. Gerçekten büyüleyici bir şehir olan Mardin, güzel mimarisi, çeşitli etnografisi, arkeolojik harikaları, tarihi mirası ve görsel değerleri ile Türk turizmine farklı bir renk katıyor. Bu filmde Mardin'in üç geleneksel türkü, Türkçe, Arapça, Kürtçe, Süryanice ve Ermenice 48 yerel sanatçı tarafından seslendirildi. Film, Mardin ilinin binlerce yıllık somut ve somut olmayan kültürel mirasını tanıtmayı ve görünür kılmayı amaçlıyor . Tadını çıkar.

Katkı Sağlayanlar