icon
Silifke
KEŞFET

Silifke Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Silifke Bölgesini Keşfet

Konaklama

Silifke Otelleri

Restoran

Silifke Restoranları

Müze

Silifke Müzeleri

Etkinlik

Silifke Etkinlikleri

TREND

Silifke Gezilecek Yerler

Helenistik Anıt Mezar

4.0

Helenistik Anıt Mezar

 • (7 Yorum)

Turistik Yer

Helenistik Anıt Mezar hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Helenistik Anıt Mezar Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Azize Tereza Kilisesi

4.4

Azize Tereza Kilisesi

 • (8 Yorum)

Dini Yer

Mersin ilinde bulunan Mersin Azize Thecla Yeraltı Kilisesi, tarihi bir eserdir. Mersin’in Silifke ilçesinde bulunan yeraltı kilisesi, dünyada oldukça nadir olan yeraltı kiliselerinin çoğu arasında yer almaktadır. Yeraltı kilisesi, ortaçağlarda gizlice inşa edilmiş, daha sonra kullanılmaya başlanmıştır. Kilisenin her bir köşesinde tarih ve gizem kokmaktadır.

Zeus Tapınağı Ve Kilise

4.4

Zeus Tapınağı Ve Kilise

 • (9 Yorum)

Dini Yer

Mersin, doğu Akdeniz Bölgesi'nin önemli Türk şehirlerinden biridir. Şehir, Mersin Şeridi'nin güneyinde bulunan, eşsiz bir doğa ve tarihi olan Mersin Adası'nın güneyinde yer alır. Güneydoğu Anadolu yakalarına kurulmuş olan Mersin, Antik Çağ'dan beri meşhur olmuştur. Şehir hem Mısır, Asur ve Roma İmparatorluklarının hakimiyet alanına girdiği hem de Ortaçağ'da İslamiyetin içinde önemli bir konuma sahip oldu.

Boğsak Koyu

4.2

Boğsak Koyu

 • (6 Yorum)

Turistik Yer

Mersin Boğsak Adası; Güneydoğu Akdeniz'in en güzel adalarından biridir. Adanın çevresinde turkuaz rengindeki sularıyla herkesi büyüleyen Akdeniz'in güzelliği sizi bekliyor. Mersin Boğsak Adası, Akdeniz'in kumsal tatil için en uygun plajlarından biridir.

Göksu Nehri

4.9

Göksu Nehri

 • (7 Yorum)

Turistik Yer

Mersin Göksu Nehri, Türkiye’nin güney sahillerindeki Mersin şehrinde bulunan ve Çukurova Havzasına ait olan bir nehirdir. Mersin’in Tarsus ilçesine bağlı Öztürk Köyünden başlayarak Akdeniz’e kadar uzanan bir yolculuğa sahiptir. Göksu Nehri, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle ünlüdür. Türkiye’nin güneyindeki bu güzel nehrin neresinden başlanıp nasıl gezileceği, karşılaşılan zorluklar ve gezilecek yerler hakkında daha fazla bilgi edinmek için devam edin.

Astım Mağarası

3.7

Astım Mağarası

 • (9 Yorum)

Turistik Yer

Silifke Astım Mağarası, Mersin ilinin Silifke ilçesinde yer alan ve Antik Çağlardan beri ziyaret edilen bir tarihi mekandır. Doğal olmayan bir şekilde oluşmuş olan mağara, tarih öncesi olayların görüntüleriyle süslenmiş duvar ve tavanlara sahiptir. Mağara, insanların daha derin bir tarih öncesi döneme ışık tutabilecek olan bir arkeolojik yerdir.

Susanoğlu Plajı

4.1

Susanoğlu Plajı

 • (8 Yorum)

Plaj

Mersin Susanoğlu Plajı, Mersin ilinin Susanoğlu ilçesinde yer alan, güzel manzaralarla ve kumsallarla donatılmış bir koydur. Plajın Mersin'in kuzeyindeki Toros Dağlarının eteklerinde, kuzeydoğu İç Anadolu Bölgesi'ne yakın bir noktada konumlanması, doğal güzelliğini artırmaktadır. Plaj, kendisine yakın olan çok sayıda tarihi ve kültürel yapıdan yararlanarak, çevresindeki deniz kenarı ve dağ manzaralarıyla muhteşem bir konuma sahiptir. Bununla birlikte Mersin Susanoğlu Plajı, aynı zamanda plaj turizminin en sevilen köşelerinden biridir.

Yapraklı Koyu

4.2

Yapraklı Koyu

 • (10 Yorum)

Turistik Yer

Silifke Yapraklı Koyu, Mersin iline bağlı Tarsus ilçesinde bulunan doğal güzellikleriyle meşhur bir yerdir. Yapraklı Koyu’nun yanında Çevlik Köyü bulunmaktadır. Koyun denize kıyısında uzunluk ve genişlik anlamında küçük bir alana sahip olduğundan, günümüzde pek çok kişi tarafından gezilmektedir.

Uzuncaburç Olba Antik Kenti

4.3

Uzuncaburç Olba Antik Kenti

 • (9 Yorum)

Antik Kent

Uzuncaburç Olba Antik Kenti hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Uzuncaburç Olba Antik Kenti Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Tisan Koyu

4.7

Tisan Koyu

 • (10 Yorum)

Turistik Yer

Tisan Koyu hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Tisan Koyu Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Narlıkuyu

Narlıkuyu

 • (0 Yorum)

Turistik Yer

Narlıkuyu hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Narlıkuyu Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Ayatekla Kilisesi

4.6

Ayatekla Kilisesi

 • (9 Yorum)

Dini Yer

Ayatekla Kilisesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Ayatekla Kilisesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Eğribük Koyu

3.7

Eğribük Koyu

 • (11 Yorum)

Turistik Yer

Eğribük Koyu hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Eğribük Koyu Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Göksu Deltası

3.9

Göksu Deltası

 • (9 Yorum)

Turistik Yer

Göksu Deltası hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Göksu Deltası Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

İmbriogion

3.6

İmbriogion

 • (5 Yorum)

Turistik Yer

İmbriogion hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. İmbriogion Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Silifke Türkiye 'nin bir ilçesi olup Mersin iline bağlıdır. Bu sayfa Silifke ilçesi hakkında bilgiler sunmak amacıyla oluşturulmuştur. Mersin bölgesinde bulunan Silifke ilçesinin toplam yüzölçümü xxxx kilometre karedir. Silifke ilçesinin toplam 88 mahallesi bulunmaktadır. En büyük mahallesi ise Göksu Mah. ‚Äòsidir. Silifke nüfusu 2018 yılına göre 119.303. Bu nüfus, 59.962 erkek ve 59.341 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %50,26 erkek, %49,74 kadındır. Mersin merkeze xx km uzaklıkta olan ilçe Mersin'nın önemli ilçelerinden biridir. Mersin ilçesi hakkında daha fazla bilgi almak için sitemizde arama yapabilirsiniz. Bu sayfa 03.02.2020 tarihinde otomatik olarak oluşturmuş ve en kısa zamanda güncellenecektir. Bu sayfadaki bilgileri güncellemek ve Silifke ilçesi hakkında haber, makale, içerik paylaşmak için sayfamızda ücretsiz editör olabilirsiniz. Bu sayfa/ilçe için henüz bir yönetici seçilmemiştir. Bu bilgiler henüz güncellenmemiş olup veriler tuik.gov.tr tarafından sağlanmaktadır. Verilerin doğruluğu için ilgili siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. Silifke
 3. Silifke Gezilecek Yerler
 4. Silifke Otelleri
 5. Silifke Restoranları
 6. Silifke Müzeleri
 7. Silifke Etkinlikler