icon
Mersin
KEŞFET

Mersin Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Mersin Bölgesini Keşfet

Konaklama

Mersin Otelleri

Restoran

Mersin Restoranları

Müze

Mersin Müzeleri

Etkinlik

Mersin Etkinlikleri

TREND

Mersin Restoranlar

Yer Ekle

5.0

Mersin

Yeni

Şuanda sitemizde Mersin bölgesi için içerik bulunmamaktadır. Sizde Yerel Rehber olarak Otel, Restoran, Müze, Gezilecek yer, Etkinlik gibi yerlerinizi sitemize üctetsiz olarak ekleyenilirsiniz. Tek yapmanız gereken üye olmak ve yeni yer ekle sayfasın kullanmak.

Türkiye'nin güneyinde yer alan ve Akdeniz şehri olan Mersin, ülkenin en kalabalık 11. şehri olmasıyla dikkatleri üzerine çeker. Anamur, Bozyazı, Silifke gibi oldukça popüler ilçelere sahip olan Mersin, özellikle yaz turizmi açısından en sık tercih edilen bölgelerden biri olarak bilinmektedir. Yaz aylarında nüfusunun giderek arttığı bilinen Mersin, hem yerli hem de yabancı turistlerin akınına uğramaktadır.

Mersin Otelleri:Ülkemizdeki en temiz plajlara sahip Mersin şehrinin pek çok bölgesinde birbirinden farklı konseptler ile hizmet vermekte olan oteller bulunmaktadır. Yazın denizin tadını çıkarmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında Mersin otelleri gelmektedir. Mavi bayraklı plajları ve ılık suları ile Mersin, kısa bir kafa tatili veya yaz tatili için en iyi tatil yerlerinden biri olarak kabul edilir. Yazlık oteller, aile otelleri ya da havuzlu oteller gibi geniş seçeneklerin arasından seçim yapabilir ve tatilinizi isteklerinize göre planlayabilirsiniz. Mersin otelleri, ziyaretçilerine sürekli olarak birinci sınıf hizmet, kalite ve konfor sağlamak adına özel bir hizmet vermektedir.

Mersin Restoranları:Muhteşem kumsalları, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra Mersin, enfes bir mutfak kültürüne de sahiptir. Mersin, lezzetli mutfak kültürü ile ulusal olarak tanınır. Bu bağlamda Mersin'de restoran ve mutfak denilince ilk sırada tantuni gelmektedir. Soğan ve çeşitli baharatlarla pişirilen kıyma olan Tantuni, dana eti ve tavukla yapılır. Ülkemizin en sevilen lezzetlerinden biri olan tantuni, limon ve biber soslu sevilen bir besin haline gelir. Bu bakımdan Mersin restoranları arasında tantuni yapan pek çok mekan ile karşılaşmak mümkündür.
Elbette Mersin gezisi esnasına denemeniz gereken ilk lezzet tantuni değildir. Tantuninin yanı sıra başka lezzetler de, Mersin restoranları tarafından yapılmaktadır. Mersin restoranları listemiz, güne lezzetli ve eğlenceli bir başlangıç için bol seçenek sunar. Kahvaltı ve diğer öğünler içinde tercih edebileceğiniz pek çok restoran, şehrin farklı yerlerinde bulunmaktadır.

Mersin Müzeleri: Mersin'in yaz turizmi için oldukça iyi bir seçenek olmasının yanı sıra içerisinde bulundurduğu pek çok tarihi yapı ve müzeler sebebiyle de dikkat çektiği bilinmektedir.
- Mersin Arkeoloji Müzesi: İçerisinde bulundurduğu sayılamayacak kadar fazla eser ile Mersin'in en önemli müzelerinden biri olan Mersin Arkeoloji Müzesi, hem yerli hem yabancı turistler tarafından adeta akınına uğramaktadır. - Atatürk Evi Müzesi: Düzgün kesme taş ile yapılmış iki katlı bir yapı olan Mersin Atatürk Evi, sivil mimarinin en iyi örneklerinden biri olması sebebiyle de dikkatleri üzerine çeker. Günümüzde en sık tercih edilen ve Mersin'e gelenlerin muhakkak görmesi gereken yerlerin arasında bulunan Atatürk Evi Müzesi, 1270 metrekarelik bir alan üzerine kurulmuştur.
- Mersin Deniz Müzesi: Mersin’in Yenişehir ilçesinde bulunan müze, 14 Temmuz 2011 tarihinde ziyarete açılmıştır. Türkiye’deki 6 deniz müzesinden biri olması sebebiyle dikkatleri üzerine çeken Mersin Deniz Müzesi, deniz harp tarihi ile ilgilenen konukların ilgisini en çok çeken müzelerin arasında bulunuyor.

Mersin Etkinlikleri: Mersin şehrinden farklı bölgelerinde yapılmakta olan çeşitli etkinlikler, çeşitli sebepler dolayısıyla bu şehirde konaklayan kişilerin dikkatini çekiyor. Yalnızca yaz değil kış aylarında da pek çok farklı etkinliğin yapıldığı Mersin şehri, hem yerli hem de yabancı turistlerin oldukça keyifli vakitler geçirmelerini mümkün hale getiriyor.
Mersin etkinlikleri kategorisinde bulunan aktiviteler birbirinden farklı tarihlerde düzenleniyor. Tiyatrolardan sinemalara konserlerden müzikalleri oldukça geniş bir listede bulunan Mersin etkinlikleri ile sizde unutulmaz bir gezi yaşayabilir ve yaz tatilinizi çok daha hale getirebilirsiniz.

Mersin Gezilecek Yerler: Özellikle ekonomik bir yaz tatili isteyenlerin ilk tercihleri arasında bulunan Mersin, gezilecek yerleri ile de ünlü olan bir şehir olarak biliniyor. Pek çok tarihi yapısı ve muhakkak görülmesi gereken yerleriyle görenlerin adeta bir daha unutamadığı şehirlerinin arasında bulunan Mersin, uygun fiyatlı bir tatil yapmak isteyenler için de ideal bir seçenek oluyor.
Mersin şehrinden yalnızca yaz turizmi için uygun olduğunu düşünmek kesinlikle yanlış olmaktadır. Merkezde bulunan pek çok farklı yapısı ve sokakları ile hareketli bir şehir hayatı olan Mersin bunun yanı sıra pek çok farklı doğal güzelliği de misafirlerine sunmaktadır. Yerköprü Şelalesi, Milli Parkı, Kız Kalesi, veya Aynalı Göl gibi doğal yapılar Mersin gezilecek yerler listesinin en üstünde bulunan ve her görenin adeta büyülendiği yapılar olarak bilinmektedir.

Katkı Sağlayanlar  1. Ana Sayfa
  2. Mersin
  3. Mersin Gezilecek Yerler
  4. Mersin Otelleri
  5. Mersin Restoranları
  6. Mersin Müzeleri
  7. Mersin Etkinlikler