icon
Fethiye
KEŞFET

Fethiye Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Fethiye Bölgesini Keşfet

Konaklama

Fethiye Otelleri

Restoran

Fethiye Restoranları

Müze

Fethiye Müzeleri

Etkinlik

Fethiye Etkinlikleri

TREND

Fethiye Gezilecek Yerler

Babadağ

4.8

Babadağ

 • (12 Yorum)

Turistik Yer

Babadağ hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Babadağ Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Ölüdeniz Plajı

4.1

Ölüdeniz Plajı

 • (15 Yorum)

Plaj

Ölüdeniz Plajı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Ölüdeniz Plajı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Ölüdeniz

4.5

Ölüdeniz

 • (28 Yorum)

Plaj

Ölüdeniz hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Ölüdeniz Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Saklıkent Milli Parkı

4.8

Saklıkent Milli Parkı

 • (10 Yorum)

Park

Saklıkent Milli Parkı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Saklıkent Milli Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Telmessos Antik Tiyatrosu

4.8

Telmessos Antik Tiyatrosu

 • (6 Yorum)

Tarihi Mekan

Fethiye'ye gelenler için ziyaret etmek zorunda oldukları bir yer var: Telmessos Antik Tiyatrosu. Güneydeki tipik bir Turizm Mekanı olan Fethiye, bu muhteşem tarihi yerinin içindeki bir sürpriz olarak karşılıyor. Tarih boyunca, Antik Tiyatrosu önemli bir efsane olmuştur; MÖ 4. Yüzyılda yapılmış olan bu olağanüstü mekan M.Ö. Kaçınılmaz bir atraksiyon, isteyen herkesin gezebileceği bir yer.

Şelale Yaka Parkı

3.4

Şelale Yaka Parkı

 • (9 Yorum)

Park

Fethiye ilçesinin Tlos köyünde yer alan Fethiye Şelale Yaka Parkı, Orta Doğu’ya özgü eşsiz bir manzara eşliğinde, konuklarını ünlü Tlos antik kenti ve güzel doga ile buluşturuyor. Parkın yanı sıra, manzarasıyla şehre baştan çıkaran Fethiye Şelale Yaka Parkı, güzel turistik yerleri, setleri ve değerli doğal kaynaklarıyla, coşkuyla karşılanıyor. Aynı zamanda, tarih ve kültürün önemli bir parçası olan antik kent, parkta ziyaretçilerin dikkatini çekiyor.

Fethiye Kalesi

5.0

Fethiye Kalesi

 • (5 Yorum)

Tarihi Mekan

Fethiye, kültürü, tarihi ve güzel manzarasıyla görülecek tarihi ve turistik yerlerden biridir. Fethiye’nin merkezinde, tarihi kalenin güzel manzarasını görebileceğiniz Fethiye Kalesi bulunmaktadır.

Sidyma Antik Kenti

4.8

Sidyma Antik Kenti

 • (4 Yorum)

Antik Kent

Sidyma Antik Kenti, Türkiye’nin batı kıyılarındaki Muğla ilinin Fethiye ilçesinde, kuzey doğu tarafında bulunan tek bir antik kenttir. Günümüzde, antik kentin tamamen korunmuş bir biçimde ve çok sayıda tarihi öğenin göz alabildiğine güzel bir havaya sahip olduğu herkes tarafından görülebilir. Bu antik kentin sakinleri Sidymiler, antik çağların ortasında yaşamış olan etnik ve sosyal bir kültür oluşturmuştur.

TREND

Fethiye Müzeler

Tlos Ören Yeri

4.5

Tlos Ören Yeri

 • (22 Yorum)

Devlet Müzesi

Tlos Ören Yeri hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Tlos Ören Yeri Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Amintas Kaya Mezarları

4.9

Amintas Kaya Mezarları

 • (10 Yorum)

Devlet Müzesi

Amintas Kaya Mezarları hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Amintas Kaya Mezarları Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Fethiye Arkeoloji Müzesi

4.4

Fethiye Arkeoloji Müzesi

 • (19 Yorum)

Devlet Müzesi

Fethiye Arkeoloji Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Fethiye Arkeoloji Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

TREND

Fethiye Oteller

Le Chic Fethiye

4.3

Le Chic Fethiye

 • (24 Yorum)

Bungalov

Le Chic Fethiye hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Le Chic Fethiye Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Hotel Letoon

2.0

Hotel Letoon

 • (1 Yorum)

Otel

Hotel Letoon hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Hotel Letoon Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Letoon Otel Fethiyw

4.0

Letoon Otel Fethiyw

 • (8 Yorum)

Otel

Letoon Otel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Letoon Otel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Yel Değirmeni Bungalow

4.4

Yel Değirmeni Bungalow

 • (18 Yorum)

Bungalov

Yel Değirmeni Bungalow hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Yel Değirmeni Bungalow Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Bungalow Apart İnlice Göcek

4.9

Bungalow Apart İnlice Göcek

 • (20 Yorum)

Bungalov

Bungalow Apart İnlice Göcek hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Bungalow Apart İnlice Göcek Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Gölevi

2.8

Gölevi

 • (5 Yorum)

Otel

Gölevi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Gölevi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Ilkay Otel

4.5

Ilkay Otel

 • (6 Yorum)

Otel

Ilkay Otel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Ilkay Otel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Alperen Pansiyon

4.6

Alperen Pansiyon

 • (10 Yorum)

Otel

Alperen Pansiyon hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Alperen Pansiyon Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

TREND

Fethiye Yeme &  İçme

Göcek Alaturka Restaurant & Cafe

4.8

Göcek Alaturka Restaurant & Cafe

 • (24 Yorum)

Restoran

Göcek Alaturka Restaurant & Cafe hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Göcek Alaturka Restaurant & Cafe Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

TREND

Fethiye Etkinlik

Isle of Escape Festival 2022 - Göcek, Fimi Island

4.8

Isle of Escape Festival 2022 - Göcek, Fimi Island

 • (19 Yorum)

Etkinlik

Isle of Escape Festival 2022 - Göcek, Fimi Island hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Isle of Escape Festival 2022 - Göcek, Fimi Island Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Fethiye Türkiye 'nin bir ilçesi olup Ege Bölgesinde bulunan Muğla iline bağlıdır. Bu sayfa Fethiye ilçesi hakkında bilgiler sunmak amacıyla oluşturulmuştur. Kentin eski adı Meğri'dir. Bu ad, Rumca'da "uzak diyar" anlamına gelen Makri'den gelir. Muğla bölgesinde bulunan Fethiye ilçesinin toplam yüzölçümü 3059 kilometre karedir. Fethiye ilçesinin toplam 41 mahallesi bulunmaktadır. En büyük mahallesi ise Tuzla Mah. ‚Äòsidir. Fethiye nüfusu 2020 yılına göre 167.114. Bu nüfus, 83.705 erkek ve 83.409 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %50,09 erkek, %49,91 kadındır. Muğla merkeze 124 km uzaklıkta olan ilçe Muğla'nın önemli ilçelerinden biridir. Fethiye ilçesi Seydikemer ve Dalaman ilçelerine komşudur. Yüzölçümü : 3.059 km2 Rakım : 10 m Nüfusu (2020) : 167.114 Plaka Kodu : 48 Posta Kodu : 48300 Konum : 36.6519372 Boylam / 29.0518296 Enlem

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. Fethiye
 3. Fethiye Gezilecek Yerler
 4. Fethiye Otelleri
 5. Fethiye Restoranları
 6. Fethiye Müzeleri
 7. Fethiye Etkinlikler