image

Bodrum İlçesi

Toplam 2 makale bulunmaktadır.

Bodrum Türkiye’nin bir ilçesi olup Muğla iline bağlıdır. Bu sayfa Bodrum ilçesi hakkında bilgiler sunmak amacıyla oluşturulmuştur. Muğla bölgesinde bulunan Bodrum ilçesinin toplam yüzölçümü 650 kilometre karedir. Bodrum ilçesinin toplam 56 mahallesi bulunmaktadır. En büyük mahallesi ise Çırkan Mah. ‘sidir. Bodrum nüfusu 2018 yılına göre 171.850. Bu nüfus, 87.350 erkek ve 84.500 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %50,83 erkek, %49,17 kadındır. Muğla merkeze 110 km uzaklıkta olan ilçe Muğlanın önemli ilçelerinden biridir. Gece hayatı bakımından Türkiye’nin ve ünlülerin uğrak yerlerinden biri Bodrum’dur. Eğlence ve alışveriş çeşitliliği sebebiyle bu kadar çok tercih ediliyor. Konaklama için merkezi seçerseniz istediğiniz bölgeye ve koylara...
Devamı

Bodrum İlçesi

Kategorisindeki tüm gönderiler

Sevara
Bodrum'un En Güzel Koyları Ege’nin popüler tatil noktalarından biri olan Bodrum 215 kilometre uzunluğundaki muhteşem sahil şeridiyle çok sayıda koya ev sahipliği yapıyor. Uzun sahil şeridinde büyüklü küçüklü koyların birbirini takip ettiği Bodrum’da denize girmek için o kadar çok seçenek var ki bu…
Erkan ARANCI
Muğla ilinin şüphesiz en mükemmel yeri ve hatta Muğla şehrini bütün Dünyaya Bodrum tanıttı desek yanlış bir şey söylemiş olmayız çünkü gerçekten de bu durum tam olarak öyle. Bodrum aslında bir ilçedir ve bu ilçe o kadar da fazla bir nüfusa sahip değildir…

Bodrum İlçesi

Kategori Açıklaması ve Bilgiler

Bodrum Türkiye’nin bir ilçesi olup Muğla iline bağlıdır. Bu sayfa Bodrum ilçesi hakkında bilgiler sunmak amacıyla oluşturulmuştur. Muğla bölgesinde bulunan Bodrum ilçesinin toplam yüzölçümü 650 kilometre karedir. Bodrum ilçesinin toplam 56 mahallesi bulunmaktadır. En büyük mahallesi ise Çırkan Mah. ‘sidir. Bodrum nüfusu 2018 yılına göre 171.850. Bu nüfus, 87.350 erkek ve 84.500 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %50,83 erkek, %49,17 kadındır. Muğla merkeze 110 km uzaklıkta olan ilçe Muğlanın önemli ilçelerinden biridir.

Gece hayatı bakımından Türkiye’nin ve ünlülerin uğrak yerlerinden biri Bodrum’dur. Eğlence ve alışveriş çeşitliliği sebebiyle bu kadar çok tercih ediliyor. Konaklama için merkezi seçerseniz istediğiniz bölgeye ve koylara dolmuşlar aracılığıyla gidebilirsiniz. Akşamları da Bodrum Çarşısı’nda dolaşabilirsiniz. Gecenin daha ilerleyen saatlerinde ise denize paralel bir şekilde dizilmiş Barlar ile meşhur olan Barlar sokağında çılgınlar gibi eğlenerek enerjinizi boşaltabilirsiniz. Bodrum tatil seçenekleriyle da geniş bir yelpaze sunmakta çok bonkör davranır.

Evleri mimarisiyle, plajları eşsiz güzelliği ve içinizi ısıtan iklimiyle eşsiz bir tatil beldesi olan Bodrum, Muğla iline bağlıdır. Günü birlik ya da sezonluk gelen tatilciler için yapılacak birçok aktivite sunan Bodrum, sadece merkeziyle ibaret değil tabi ki.
Bodrum’u bir tek üzüyor. Dışardan gelen yerli turist, kalabalık yerlerdeki yaşayış şeklini buraya da taşıdığı için, nasıl olsa burada geçiciyiz, bir daha kim bizi görecek mantığıyla davranışlarında ciddi kaymalar oluyor. Bodrum, sakin, huzurlu güzel ve şirin bir Muğla ilçe. Keza beldeleri de öyle. O normalde hem sakin ve yalnızdır. Ama bizler tatil zamanları orayı istila ediyoruz resmen. Orası cennetten bir köşe ve biz insanoğlu olarak bir cenneti daha yok etmeyelim.

Gümbet
Bodrum tatil dediğimizde Gümbet eğlence merkezi olarak akıllarımıza hemen düşer. Geçmişinde sakin kendi halinde bir balıkçı kasabası durumundayken, Bodrum’un turizm üzerinden canlanmasıyla birlikte otel, bar, restoran, gece kulübü gibi birçok yapılaşmayla doğan Gümbet, bu yoğunluğu kaldırabilecek enerjiye sahip olduğunu gösterdi. Zaten bu yüzden bu kadar ünlü bir belde oldu. İlçe merkezine 3 kilometre mesafede olan Gümbet’i tercih edenler genellikle gürültüyü, eğlenceyi, müziği, alkolü fazlasıyla sevenlerin uğrak yeri olarak tercih ediliyor.

Turgut Reis
Ben Bodrum’a giderim ama öyle gürültü patırdı istemem ben denizle, aksiyonla günümü, tatilimi geçireceğim diyorsanız Turgut Reis tam size göre bir yer. Rüzgâr sörfü yapmayı bir tutku, aşk haline getirmiş insanların tercihi Turgutreis, ucu bucağı görünmeyen, 5 kilometre uzunluğundaki plajlara sahipliği ile de bilinir. Genelde 5 yıldızlı lüks otellerin olduğu bölgeye yerli ve yabancı turistler ilgi gösterir. Cumartesi kurulan pazarı ile de günübirlikçilerin de sıkça ziyaret ettiği Turgut Reis Bodrum ilçesinin nadide yerlerinden bir yerdir.

Yalıkavak
Yalı kavak aslında daha sakin ve herkesin biraz uzak kaldığı bölgelerden birisiydi. Kısa sürede bunun kulaktan kulağa yayılmasıyla o dinginliği kalmasa da yine en huzurlu ve nezih yerlerden biridir. Buranın da kumsalı diğer beldeler gibi aşırı uzun ve sıcak günlerde bile güzel bir esintisi olan yer temiz havasıyla da meşhurdur. Zengin, Fakir, orta halli fark etmez Her keseye uygun konaklama seçeneğinin bulunması da Yalıkavak’ı meşhur etmiştir. Ve bu tip yerlerde ki hizmet kalitesi her zaman daha iyi olmuştur.