Bodrum’un En Güzel Koyları – 2020

Bodrum’un En Güzel Koyları

Ege’nin popüler tatil noktalarından biri olan Bodrum 215 kilometre uzunluğundaki muhteşem sahil şeridiyle çok sayıda koya ev sahipliği yapıyor.

Uzun sahil şeridinde büyüklü küçüklü koyların birbirini takip ettiği Bodrum’da denize girmek için o kadar çok seçenek var ki bu durum bazen kafa karıştırıcı olabiliyor. Hayal ettiğiniz tatile kavuşmak için bu bölgeye yapacağınız seyahati organize ederken kalacağınız yere karar vermek kadar önemli bir ayrıntı da denize gireceğiniz yeri planlamış olmak. Bunun için de öncelikle Bodrum koyları konusunda bir araştırma yapmış olmak gerekiyor.

Bu araştırmaya kaynak olabilmek adına, yazımıza en güzel Bodrum koylarından oluşan bir liste ile devam ediyoruz. Bu sayede sizin için en ideal Bodrum koyuna karar verebilir, zamanınızı ve enerjinizi başka şeyleri planlamak için kullanabilirsiniz.

Henüz Bodrum’da nerede kalacağınıza karar veremediyseniz, Bodrum’da nerede kalınır yazısına göz atabilirsiniz.

En Güzel Bodrum Koyları

Gece hayatı ve eğlencenin hız kesmeden devam ettiği Bodrum’da, gün boyunca zaman geçirip hem denizin hem de güneşin tadını çıkarabileceğiniz en güzel Bodrum koylarını izin için derledik:

Yalıçiftlik Kargıcak Koyu

Bodrum Yalıçiftlik, Bodrum’da denizi en güzel koyların başında geliyor. Dalgasız ve temiz bir deniz yeter diyorsanız, tesis konusunda beklentiniz yoksa bu koyu değerlendirebilirsiniz. Özellikle Kargıcak Koyu, mutlaka görmeniz gereken güzellikte.

Göktürkbükü Cennet Koyu

Göktürkbükü’nde yer alan Cennet Koyu tertemiz denizi ve kum plajıyla Bodrum’un bir başka önemli koyu olarak listemizde yer alıyor. Denizi derin, sakin bir koy arıyorsanız tur teknelerinin de favorisi olan Cennet koyu listenize eklemenizi öneriyoruz.

Yalıkavak Küdür Koyu

Bodrum’un lüks adreslerinden biri olan Yalıkavak hem balık restoranları hem de temiz deniziyle öne çıkıyor. Bakımlı limanıyla lüks yatların da tercih ettiği Yalıkavak’ta bulunan Küdür Koyu denize girmek için ideal noktalardan bir diğeri. Hem özel plajlar hem de halk plajı olan koy, aynı zamanda doğal ve arkeolojik sit alanı olarak işaretli.

Akyarlar Karaincir Koyu

Sığ, tertemiz ve dalgasız bir deniz için tek geçeriz diyebileceğimiz Karaincir Koyu, Akyarlar’da bulunuyor. Bodrum’un güneyindeki bu harika koy sakin deniziyle çocuklu aileler için de ideal.

Ortakent Yahşi

Kalabalıktan kopmadan sosyalleşmek isteyenlerin tercih edebilecekleri Ortakent Yahşi Koyu temiz denizine ilaveten hem kolay ulaşım avantajı hem de uygun fiyatlı tesisleriyle öne çıkıyor.

Diğer tüm koylar ve plaj listesi için https://neredekalinir.com/bodrum-plajlari/ adresine göz atın.

Bu makale 15 Temmuz 2020 tarihinde oluşturuldu.
Bu makaledeki yazım hataları ve güncellemeler için Düzenleme önerebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir