Beğen

Yaz turizmi konusunda ülke olarak gelişimimiz devam ediyor. Her yıl ülkemize daha fazla yabancı turist girmesini sağlayabiliyoruz. Yerli ve yabancı turistlerin sayısı arttıkça tatil beldelerimiz çok daha kalabalık bir hale geliyor. Muğla’nın popüler ilçeleri olan Bodrum, Fethiye ya da Marmaris yaz aylarının gelmesiyle adeta dolup taşıyor.

İnsanlar bu harika tatil beldelerine çok da uzak olmayan alternatif alanlar aramaya başladılar. Marmaris bölgesini sevenler için İçmeler seçeneği kesinlikle dikkate alınmalı. Muhteşem plajları sebebiyle Marmaris’te tatil yapan kişilerin dahi tercih ettiği İçmeler yeni tatiliniz için kusursuz bir adres olabilir. Marmaris merkezden yalnızca 10 dakikalık bir araç yolculuğu ile bu muhteşem tatil beldesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Küçük Adacıklarla Çevrelenmiş Muhteşem Bir Plaj

İçmeler dendiğinde birçok kişinin aklına ilk olarak İçmeler Plajı gelir. Sahip olduğu coğrafi yapı sayesinde muhteşem özelliklere sahip olan plaj, Türkiye’nin en ilgi çekici adreslerinden bir tanesi. Denizin güzelliğinden bahsedilirken berrak yapısı ya da ısısı söz konusu olur. Ancak İçmeler Plajı’nda denize baktığınızda karşınıza çıkan muhteşem manzara bu alanın neden bu kadar popüler olmaya başladığını ortaya koyar.

Plajın etrafında küçük kayacıklar ve yemyeşil ağaçlarla kaplı tepeler yer almaktadır. Bu kısımlara yüzerek ulaşmak mümkün olur. Bu alanlara ulaşarak fotoğraf çekilebilir, dinlenebilir ve atlayış yapabilirsiniz. Özellikle kayalık kısımlara gittiğinizde dikkatli olmanız gerekiyor. Kayaların sivri kısımları ayaklarınızı kesebilir. Bu sebeple deniz ayakkabısı kullanmanız çok daha rahat etmenizi sağlar.

İçmeler

Su Sporlarını Seviyorsanız Doğru Adrestesiniz

İçmeler plajı doğal güzellikleri kadar su sporları ile de ünlü bir plaj. Plaja giriş yapıp şezlongunuzu kiraladıktan sonra su sporları için dizayn edilen kısma doğru yol almaya başlayabilirsiniz. Bu kısımda birçok farklı su sporunun aktif olarak yapıldığını göreceksiniz. Kano, muz ve tabi ki deniz paraşütü bölgenin en popüler su sporları olarak karşınıza çıkacak.

Su sporlarının fiyatları çok yüksek seviyelerde değil. Tatiliniz için özel bir aktivite düşünüyorsanız ödeyeceğiniz ücretler sizleri rahatsız etmeyecek. Aktivitelerde yaş sınırları olduğundan bahsetmemiz gerekli. Ailecek gittiğiniz İçmeler’de tüm aile üyelerinin su sporuna katılımı mümkün olmayabilir.

1 Gününüzü Tekne Turuna Ayırın

Muğla bölgesi çok sayıda koyun ve doğal güzelliğin yer aldığı bir bölge. Konaklama amacıyla nereyi seçerseniz seçin tekne turuna katılım göstererek Muğla’nın en güzel noktalarını gezip görmeniz gerekiyor. İçmeler bölgesinde tekne turları oldukça popüler. Buradan kalkan tekneler sizi Muğla’nın en güzel noktaların götürebilir.

Tekne gezintinizde denize girebileceğiniz çok sayıda koyu ziyaret edeceksiniz. Koylarda bazı tarihi eserlerle karşılaşacak ve doğal güzelliklerin sizleri büyülemesine izin vereceksiniz. Koylarda denize girdiğinizde ülkemizin en güzel noktalarından bir tanesinde olduğunuzu hissedebilirsiniz. Berrak ve dalgasız denizlerde geçireceğiniz zaman tekne turunun ne kadar doğru bir seçim olduğunu sizlere gösterecek.

Şık Bir Akşam Yemeği Günü Tamamlamanızı Sağlayacak

Gün içerisinde denizde geçirilen vakit sizi ciddi şekilde acıktıracak. Akşam saatleri geldiğinde İçmeler bölgesinin en önemli özelliklerinden bir tanesi olan Ege mutfağına kendinizi teslim etmeniz gerekiyor. Beldede zeytinyağlılar, ot yemekleri ve salataların harika olduğunu söyleyelim. Tabi ki bu çeşitlere destek olan harika deniz ürünleri yer alıyor.

İçmeler’in yerel lezzetleri olan çıtırmak tatlısı, kıstırma, ballı kabak, çıntar köfte ve katmer gibi yiyecekleri yemeden evinize dönmemeniz gerekli. Ege mutfağının klasik mezelerinin tamamını da bölgede tüketebileceksiniz. Hem muhteşem lezzetler tadacağınız hem d

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri