Beğen

Marmaris’in gözde tatil noktaları arasında yer alan Çubucak Tabiat Parkı özellikle yaz sezonunda ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Hem denizi hem de doğal güzellikleriyle ilgi çeken Çubucak Tabiat Parkı sezon boyunca 3 bin kişiyi ağırlıyor. Bu tabiat parkı içerisinde kamp yapmak ya da karavanla dolaşma imkanı da sunuluyor. En büyük çadır kampı olarak da tabir edilen Çubucak Tabiat Parkı, daha huzurlu ve daha sessiz tatil planlamaları yapmak isteyenlerin uğrak noktası olarak görülebiliyor. Doğa içerisinde tatil yapmak isteyen herkesin bekledikleri gibi bir dönem geçirmelerinde de ön planda sayılıyor. Geniş bir arazide herkesin hayal ettiği tatil olanaklarını yakalamalarında da ideal olarak görülmektedir.

Bu park Marmaris ile Datça arasında yer alan karayolunun 34. Kilometresinde yer almaktadır. Aynı zamanda da bu milli parkın 200 dönümlük bir alan üzerine kurulu olduğu ve Milli Parklar Müdürlüğü’ne bağlı bulunduğu da bilinmektedir. Kamp ve piknik alanı olarak da ifade edilen Çubucak Tabiat Parkı; mayıs ile kasım ayları arasında daha aktif bir konumda yer alıyor. Yaz ayları içerisinde de ortalama olarak 3 bin kişinin ziyaret ettiği düzeyde de bulunuyor.

Çubucak Tabiat Parkı

Çubucak Tabiat Parkı

Mayıs ile Kasım ayları arasındaki 7 aylık süre zarfında Çubucak Tabiat Parkı oldukça dikkat çeken bir konumda yer alıyor. Farklı kesimlerden kişilerin tatil yapmak adına burayı tercih ettiği de ifade ediliyor. Bu bölgede yaklaşık olarak 400 çadırın her sene kurulduğu da ifade ediliyor. evin konforunu ve huzurlu yapısını aratmayan bir tatil imkanına da Çubucak Tatil Parkı içerisinde yaşamak gündeme gelebiliyor.

Çubucak Tabiat Parkı içerisinde var olan çam ağaçlarının altına çadır kurma seçenekleri gündeme geliyor. Aynı zamanda da bu çadırların elektrik ve su olanağına sahip olması adına da günlük olarak 28 TL ödemek gerekiyor. Aynı zamanda da dört kişinin aşılması durumunda da günlük olarak 8 TL fark alınıyor. Karavanların deniz kenarında kamp kurması halinde de günlük olarak 61 TL talep ediliyor. Böylelikle hem ekonomik hem de huzurlu bir tatil olanağı ortaya çıkıyor.

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri