Muğlada Etkinlik Tatili

Etkinlik tatili aile ve arkadaş grupları için mükemmeldir. Coğrafi özellikleri Muğla’yı adrenalin sporları ve açık hava etkinlikleri için harika bir yer haline getirmekte ve dünyanın her yerinden turistleri çekmektedir. Trekking, tüplü dalış, dağ bisikleti, rüzgar sörfü, uçurtma sörfü, şnorkelle yüzme, deniz kanosu, rafting, kanyon ve binicilik gibi çeşitli aktif sporlarla Muğla, macera tatilleri için iyi bir yerdir . Neden rehberli bir aktif mola rezervasyonu yapmıyorsunuz ve burada geçirdiğiniz zamanı gerçekten en iyi şekilde değerlendirmiyorsunuz?

TÜPLÜ DALIŞ MUĞLA
Muğla ve çevresi , enkazlar, mağaralar ve resifler de dahil olmak üzere bir dizi farklı dalış sağlayan ilginç topografya ile tüplü dalış dahil bir dizi su sporu sunmaktadır. Muğla’nın eşsiz kıyılarının berrak suları, tüplü dalış ile sonbaharın son günlerine kadar canlanıyor .

Sualtı dalgıçları özellikle Muğla’nın çok sayıda resif, mağara ve görkemli kaya oluşumunu keşfetmek isteyeceklerdir. Sular, her şekil ve büyüklükte çok renkli süngerler ve ahtapot dahil olmak üzere muazzam çeşitli su yaşamları sunar. Yeni başlayanlar ve uzmanlar için Muğla’nın sahil kasabalarında dalış merkezleri de mevcuttur. Tüm aile bile gelebilir ve lüks teknelerde günün rahatlatıcı, güneşlenme, yüzme ve şnorkelinin tadını çıkarabilir.

Muğla’da dalış yapmak için tavsiye edebileceğiniz çok yer var . Ancak en iyi yerler Bodrum, Marmaris, Datça, Gökova ve Fethiye’dir.

MUĞLA’NIN EN İYİ DALIŞ NOKTALARI

Marmaris: Marmaris’te toplam 52 dalış noktası bulunmaktadır. Birçok eski batık şehrin sualtı kalıntılarını içeren Marmaris sahili, dalış turizmi için en çok tercih edilen yerlerden biridir. Lisanslı dalgıçlar tarafından bir günlük dalış gezileri düzenlenmektedir.

Bodrum: Sualtı hayatı Bodrum’da çeşitlidir ve kasaba dünyanın çok az sualtı müzelerinden birine sahiptir. En çok tercih edilenler Küçük ve Büyük Resif olmak üzere 9 ana dalış noktası bulunmaktadır.

Datça: Datça’nın irili ufaklı adacıkları çevresinde çok sayıda dalış noktası bulunmaktadır, ancak bu noktaların çoğu sınırlıdır. Datça Yat Limanı’na bağlı küçük bir adacık olan Esen Ada, Datça’da en uygun dalış noktalarına sahiptir.

Gökova Körfezi: Gökova Körfeziduvar dalışı sevenler için inanılmaz derecede güzel bir su altı topografisine sahiptir.

Fethiye: Fethiye’nin uygun iklim koşulları nedeniyle tüplü dalış 12 ay boyunca sürdürülebilir. Çok çeşitli sualtı güzellikleri Fethiye’de dalış severleri ağırlamayı bekliyor.

AKYAKA’NIN EN İYİ 2 SPOR ETKİNLİĞİ
Akyaka, Ege ve Akdeniz’in buluştuğu küçük ama sevimli bir tatil cenneti. Eşsiz Gökova Körfezi’nin sonunda ziyaretçileri selamlıyor. Burası özellikle kitesurf ve rüzgar sörfü olmak üzere yaz spor aktiviteleri için en iyi seçeneklerden biridir.