icon
Yükleniyor..
Muğla
KEŞFET

Muğla Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Muğla Bölgesini Keşfet

Konaklama

Muğla Otelleri

Restoran

Muğla Restoranları

Müze

Muğla Müzeleri

Etkinlik

Muğla Etkinlikleri

TREND

Muğla Restoranlar

Pasaport Pizza Dalaman

4.3

Pasaport Pizza Dalaman

  • (21 Yorum)

Restoran

Pasaport Pizza Dalaman hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Pasaport Pizza Dalaman Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Göcek Alaturka Restaurant & Cafe

4.8

Göcek Alaturka Restaurant & Cafe

  • (23 Yorum)

Restoran

Göcek Alaturka Restaurant & Cafe hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Göcek Alaturka Restaurant & Cafe Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Muğla, Akdeniz ve Ege ikliminin birleşimini yaşayan, turistik olarak önemli şehirlerden biridir. Sahip olduğu 1100 kilometrelik sahil şeridi ile, Türkiye’nin en uzun sahil şeridine sahip şehri olarak bilinir. Birbirinden güzel plajları, restoranları ve gezilecek yerleri ile Muğla, muhakkak görülmesi gereken şehirlerin arasında gelir.

Muğla Otelleri:Özellikle yaz sezonunda hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çeken Muğla, gezi ve turizmin yanı sıra su sporları tatilinden de ihtiyacınız olan her şeyi sunan otellere sahiptir. Fethiye, Ortaca, Dalaman, Marmaris ve Milas gibi ilçeleri ile de ilgi çeken Muğla’da bulunan oteller, pek çok farklı hizmet sunar. Başta Mısır, Asur ve İran olmak üzere tarih boyunca birçok uygarlığın egemenliği altında kalmış Muğla'da keyifli bir tatil planlıyorsanız, Muğla otelleri unutulmaz bir tatil yaşamanızı sağlar.
Her yıl milyonlarca misafir ağırlayan Muğla otelleri arasında ultra her şey dahil lüks oteller, sadece oda kahvaltı konaklama sunan pansiyon ve moteller bulunmaktadır. Bu durumda, Muğla'da aradığınız her türlü oteli bulabilmeniz mümkündür. Oteller, Muğla’da konaklama yaparken konfordan ödün vermeyenlere hem uygun fiyatlı konaklama hem de lüks tatil seçenekleri sunar.

Muğla Restoranları: Muğla, yerlisinden yabancısına her yaz bir öncekinden daha fazla ilgi gören bir şehirdir. Yıllar içinde popülaritesinin artmış olması sebebiyle, hizmet sektörünün her alanında gelişmeler yaşandığı görülmektedir. Konaklama söz konusu olduğunda her bütçeye ve zevke uygun seçenekler bulunurken, yemek söz konusu olduğunda da aynı durum ortaya çıkmaktadır. Muğla, farklı konseptlere sahip restoranlarla dolu bir şehirdir. Muğla restoranları uygun fiyatlıdan, popülere kadar farklı kategorilere ayrılan seçeneklere sahiptir. Uzakdoğu'dan Ege mutfağına kadar, Osmanlı mutfağının ana tatlarından biri olan Akdeniz'e ait hemen hemen tüm tatlar, Muğla restoranlarında mevcuttur. Muğla restoranlarının bazılarının yalnızca yaz sezonunda aktif olarak hizmet verdiği bilinmektedir.

Muğla Müzeleri: Muğla, tarihi ve turistik destinasyonlar açısından ülkemizin en zengin fırsatlara sahip şehirlerinden biridir. Deniz turizmi denilince akla ilk gelen yerlerden birinin Muğla olmasının yanı sıra, kültür turizmi açısından da oldukça gelişmiştir. Bu bakımdan Muğla müzeleri, gezilecek birçok seçeneğe sahiptir.
- Muğla Müzesi: Önceleri cezaevi olarak kullanılan bina, 1994 yılında ziyarete açılmıştır. Günümüzdeki halini alana dek pek çok restorasyon çalışmasından geçen müze içerisinde antik kalıntılar ve heykeller yer almaktadır.
- Fethiye Müzesi: Muğla şehrinde bulunduğunuzda muhakkak görülmesi gereken yerlerden biri Fethiye Müzesi’dir. Fethiye ve çevresindeki kazı çalışmalarından elde edilen eserlerin sergilendiği müze, kentin tarihi güzelliklerini keşfedebilmeyi mümkün hale getirir.
- Amintas Kral Mezarları Müzesi: Bir açık hava müzesi olan Amintas Kral Mezarları Müzesi, bölgenin en önemli sivil mimarlık örneğidir. Şehrin merkezine 120 km kadar uzaklıkta bulunan müzenin, Roma döneminde inşa edildiği bilinmektedir.

Muğla etkinlikleri, özellikle yaz aylarında oldukça geniş bir listeye sahip olmaktadır. Konserler, festivaller, müzikaller ya da tiyatrolar gibi pek çok farklı etkinliğin yapıldığı bu şehir, hem yerli hem yabancı turistlerin unutulmaz bir tatil geçirebilmelerini sağlar.
Hem ege hem de Akdeniz bölgesinin sınırları içerisinde yer alan bu şehir yalnızca yerli değil yabancı turistlerin de dikkatini en çok çeken şehirlerden biri olarak bilinmektedir. Türkiye'nin en kalabalık 24. şehri olarak bilinen Muğla, özellikle yaz dönemlerinde pek çok farklı etkinlik ile turizme damgasını vuran bir şehir haline gelmiştir. Bu şehre geldiğinizde yalnızca doğal güzelliklere değil, pek çok farklı etkinliği görebileceğinizi de unutmamanız gerekir.

Muğla Gezilecek Yerler: Türkiye’nin en popüler turistik şehirlerinden biri olan Muğla, gezilecek yerleri ile de dikkat çekiyor. Koylar, kamp alanları, tarihi ve antik kentler, Muğla’da gezilecek yerlerin arasında bulunuyor.

- Dalaman Çayı: Doğal güzelliği sayesinde görenlerin bir daha unutamadığı Dalaman Çayı, 230 kilometrelik uzunluğa sahiptir. Turkuaz rengi ile kocabaş dağından süzülerek aşağı doğru inen ve Ege denizine dökülen bu çay, özellikle su sporları yapmayı sevenlerin yapabileceği pek çok farklı farklı aktivite sunuyor. - Saklıkent Kanyonu: Doğal güzellikleriyle ünlü olan Muğla'nın en doğal yeri olarak bilinen Saklıkent Kanyonu, sahip olduğu 30 kilometrelik uzunluk ile ve Türkiye'nin en uzun kanyonu olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Yalnızca on yıl kadar önce keşfedilmesi sebebiyle de popüler olan Saklıkent Kanyonu, içerisinde pek çok farklı kafe ve restoran ile keyifli bir gün geçirmenizi mümkün hale getiriyor.
- Kelebekler Vadisi: Muğla gezilecek yerler listelerinin en başında bulunan kelebekler vadisi, özellikle yaz aylarında oldukça kalabalık bir hal alıyor. Kamp yapmak için de ideal olan Kelebekler Vadisinde, etkileyici fotoğraflar çekebilir ve unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.

Katkı Sağlayanlar  1. Ana Sayfa
  2. Muğla
  3. Muğla Gezilecek Yerler
  4. Muğla Otelleri
  5. Muğla Restoranları
  6. Muğla Müzeleri
  7. Muğla Etkinlikler