Beğen

Gizlikent Şelalesi, Muğla ili içerisindeki Seydikemer ilçesinde yer almaktadır. Kayadibi Mahallesi sınırları içerisinde bulunarak, oldukça yaygın bir biçimde ziyaret edilen alanlardan bir tanesidir. Bu bölge içerisinde farklı bitkileri ve eşsiz bir doğal güzelliği görebilmek mümkündür. Fethiye’ye oldukça yakın bir konumda yer almakta olan bu şelale; Fethiye ilçe merkezine 47 km uzaklıkta yer almaktadır. Fethiye’den rahatlıkla ulaşılabilecek konumda olan bu doğal güzelliğe, şehir dışından da aynı şekilde erişmek söz konusu olmaktadır. Dalaman Havalimanı ile Gizlikent Şelalesi arasındaki mesafe 95 km olarak ifade edilmektedir. Ancak herhangi bir toplu taşıma seferi olmadığından ötürü ancak özel araçlarla bölgeye gidebilmek mümkün oluyor.

Gizlikent Şelalesi bölgesine giriş yaptıktan sonra uzun merdivenlerden inmek gerekiyor. Böylelikle bu şelaleyi görmek mümkün oluyor. Serin havası ve suyun sesiyle oldukça huzurlu bir alan kendini gösteriyor. Özellikle yaz aylarının bunaltıcı havasından kaçmak isteyenler için önemli bir konumda bulunuyor. Bu şelalenin Saklıkent Kanyonu’nun 500 metre gerisinde olmasından dolayı bu yönden de rahatlıkla erişim sağlamak söz konusu olabiliyor.

Gizlikent Şelalesi

Gizlikent Şelalesi Özellikleri

Sıcak iklim bölgesinde daha da serin havaya sahip olan Gizlikent Şelalesi, oldukça ideal bir turistik nokta olarak adlandırılmaktadır. Aynı zamanda da bu bölgenin her mevsimde farklı güzellikleri içerdiği de bilinmektedir. Oldukça özel bir şelale bölgesi olarak ifade edilmekte olup, ziyaretçilerin aktiviteleri arasında da sayılmaktadır.

Gizlikent Şelalesi’ne girmeye dair planlamalar içinde olan kişilerin giriş ücretini de bilmeleri gerekmektedir. Bu şelale bölgesine sadece araçlarla giriş yapıldığından ötürü giriş adresi alınmasa da otopark ücreti vardır. Gizlikent Şelalesi’nde bu otopark ücreti 5 TL olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda da bu bölgede kişilerin ayakkabılarıyla yürümeleri önerilmemektedir. Bu yüzden de 3 TL verilerek kiralanacak ya da 10 TL karşılığında satın alınacak olan terlikler de bulunmaktadır.

Haftanın her günü saat 08:00 ile 21:00 arasında ziyaret edilecek bir alan olarak ifade edilmektedir. Bu süre zarfında doğanın tadını çıkarmak ve şelalenin güzelliğinden etkilenmek de mümkün olarak ifade edilebilecek bir durum olarak bilinmektedir.

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri