icon
Ürgüp
KEŞFET

Ürgüp Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Ürgüp Bölgesini Keşfet

Konaklama

Ürgüp Otelleri

Restoran

Ürgüp Restoranları

Müze

Ürgüp Müzeleri

Etkinlik

Ürgüp Etkinlikleri

TREND

Ürgüp Gezilecek Yerler

Göreme Milli Parkı

4.6

Göreme Milli Parkı

 • (9 Yorum)

Park

Göreme Milli Parkı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Göreme Milli Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Keşlik Manastırı

4.7

Keşlik Manastırı

 • (10 Yorum)

Turistik Yer

Ülkemizin kültürel kimliğini oluşturan tarihi ve kültürel miraslarımızın arasında yer alan Nevşehir Keşlik Manastırı, Kappadokya bölgesinde yer almaktadır. Gittiğinizde eşsiz ve orman gibi muhteşem doğasıyla sizi kendisine hayran bırakan Nevşehir Keşlik Manastırı, görülmeye değer bir gezilecek yerler arasında yer alıyor.

Aynalı Kilise

Aynalı Kilise

 • (0 Yorum)

Dini Yer

Nevşehir ilindeki Aynalı Kilise “Göreme Kilise” olarak da bilinir. Tarihin derinliklerine inen bir anıt olarak karşımıza çıkan bu alan, Millî Müdafaa Harabeleri tarafından bugün muhafaza edilmektedir. Bölge ve kilisenin tarihinin izleri modern zamanlardan çok öncelere dayanmaktadır.

Mazı Yeraltı Şehri

4.7

Mazı Yeraltı Şehri

 • (9 Yorum)

Turistik Yer

Nevşehir'de bulunan mazı yeraltı şehri, Derinkuyu ilçesi yakınlarındadır. Günümüzde Türkiye’de altı farklı yer altı şehri bulunur. Bu şehirlerin dördü Cappadocia Bölgesi’nde bulunur ve hepsi de tarihi açıdan önem taşır. Bu şehirlerden biri olan Nevşehir Mazı Yeraltı Şehri, Nevşehir'in kilometrelerce içerisine uzanan labirentimsi koridorlardan oluşan özel bir turistik yapısıyla dikkat çekiyor.

Göreme Panorama

5.0

Göreme Panorama

 • (2 Yorum)

Turistik Yer

Göreme, Kapadokya'nın en ünlü turistik bölgelerinden biridir. Göreme, tarihi kaleleri, mağaraları ve doğal harikalarıyla ziyaretçilerine büyüleyici bir deneyim sunmaktadır. Yeryüzündeki en özel panoramalardan birini sunan Göreme, çevresindeki kuzgun, kırmızı, yeşil ve turkuaz renkli uçurumların arasında saklanmış muhteşem bir güzelliği sergileyen bizim için değerli bir tarihi kültür merkezidir.

Göreme Tarihi Milli Parkı

4.6

Göreme Tarihi Milli Parkı

 • (9 Yorum)

Park

Göreme Tarihi Milli Parkı, Türkiye'nin güneybatısında yer alan ve dünyanın en güzel manzaralarından birine sahip olan Kapadokya bölgesinin parçasıdır. Bu milli park, jeolojik formasyonların, doğal mağara evlerinin ve kiliselerin büyüleyici bir araya geldiği eşsiz bir yerdir. Bölge, insanların yaşamlarını burada sürdüren Hristiyanların eserleri etrafında şekillenmiştir.

Asmalı Konak

3.6

Asmalı Konak

 • (5 Yorum)

Turistik Yer

Asmalı Konak hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Asmalı Konak Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Kapadokya Mağaraları

4.8

Kapadokya Mağaraları

 • (10 Yorum)

Turistik Yer

Güney Anadolu Bölgesi'nde bulunan Kapadokya, çok sayıda doğal güzelliğiyle insanları etkiliyor. Bunların arasında en önemli olanı ise küçük kasabaları ve mağaraları. Bu mağaralar, binlerce yıldan bu yana Kapadokya'nın kültürel mirasının bir parçası olmuş ve binlerce turisti çekmiştir.

Paşabağ

4.4

Paşabağ

 • (10 Yorum)

Turistik Yer

Nevşehir Ürgüp Paşabağ, Türkiye'nin güneybatısında bulunan ve Cappadocia bölgesinin en önemli turistik merkezlerinden biri olan bir yerdir. Ürgüp Paşabağının nerede olduğu, nasıl gidileceği ve gezilecek yerler hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için bu makale tam da aradıkları bilgileri sunuyor.

Kızılçukur Vadisi

4.7

Kızılçukur Vadisi

 • (14 Yorum)

Turistik Yer

Kızılçukur Vadisi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Kızılçukur Vadisi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Temenni Tepesi

4.1

Temenni Tepesi

 • (9 Yorum)

Turistik Yer

Temenni Tepesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Temenni Tepesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Turasan Şarapçılık

3.8

Turasan Şarapçılık

 • (11 Yorum)

Turistik Yer

Turasan Şarapçılık hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Turasan Şarapçılık Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Mahzen Şarap Evi

4.3

Mahzen Şarap Evi

 • (6 Yorum)

Turistik Yer

Mahzen Şarap Evi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Mahzen Şarap Evi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Kapadokya Ebru Sanat Evi

5.0

Kapadokya Ebru Sanat Evi

 • (5 Yorum)

Turistik Yer

Kapadokya Ebru Sanat Evi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Kapadokya Ebru Sanat Evi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Sobesos Ancient City

4.5

Sobesos Ancient City

 • (6 Yorum)

Turistik Yer

Sobesos Ancient City hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Sobesos Ancient City Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Ürgüp Türkiye 'nin bir ilçesi olup Nevşehir iline bağlıdır. Bu sayfa Ürgüp ilçesi hakkında bilgiler sunmak amacıyla oluşturulmuştur. Nevşehir bölgesinde bulunan Ürgüp ilçesinin toplam yüzölçümü xxxx kilometre karedir. Ürgüp ilçesinin toplam 14 mahallesi bulunmaktadır. En büyük mahallesi ise Kavaklıönü Mah. ‚Äòsidir. Ürgüp nüfusu 2018 yılına göre 35.352. Bu nüfus, 17.178 erkek ve 18.174 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %48,59 erkek, %51,41 kadındır. Nevşehir merkeze xx km uzaklıkta olan ilçe Nevşehir'nın önemli ilçelerinden biridir. Nevşehir ilçesi hakkında daha fazla bilgi almak için sitemizde arama yapabilirsiniz. Bu sayfa 28.01.2020 tarihinde otomatik olarak oluşturmuş ve en kısa zamanda güncellenecektir. Bu sayfadaki bilgileri güncellemek ve Ürgüp ilçesi hakkında haber, makale, içerik paylaşmak için sayfamızda ücretsiz editör olabilirsiniz. Bu sayfa/ilçe için henüz bir yönetici seçilmemiştir. Bu bilgiler henüz güncellenmemiş olup veriler tuik.gov.tr tarafından sağlanmaktadır. Verilerin doğruluğu için ilgili siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. Ürgüp
 3. Ürgüp Gezilecek Yerler
 4. Ürgüp Otelleri
 5. Ürgüp Restoranları
 6. Ürgüp Müzeleri
 7. Ürgüp Etkinlikler