icon
Nevşehir
KEŞFET

Nevşehir Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Nevşehir Bölgesini Keşfet

Konaklama

Nevşehir Otelleri

Restoran

Nevşehir Restoranları

Müze

Nevşehir Müzeleri

Etkinlik

Nevşehir Etkinlikleri

TREND

Nevşehir Etkinlik

Yer Ekle

5.0

Nevşehir

Yeni

Şuanda sitemizde Nevşehir bölgesi için içerik bulunmamaktadır. Sizde Yerel Rehber olarak Otel, Restoran, Müze, Gezilecek yer, Etkinlik gibi yerlerinizi sitemize üctetsiz olarak ekleyenilirsiniz. Tek yapmanız gereken üye olmak ve yeni yer ekle sayfasın kullanmak.

Güzel Atlar Ülkesi olarak da anılan Nevşehir, gizemli tarihi ve kültürel yapılarıyla ülkemizin en çok turist çeken yerlerinden biridir. Doğal oluşumlu peribacaları, taş evleri ve lezzetli şaraplarıyla ünlü bu bölge, yalnızca yerli değil, yabancı turistlerin de ilgisini çekmektedir.
Nevşehir sadece turistik açıdan değil, sosyal yaşam açısından da oldukça hareketli bir şehir olarak bilinir. Yerli ve yabancı turistlere Türk ve yöre kültürünü tanıtmak amacıyla düzenlenen eğlencelerde oryantal ve derviş gösterileri sunulur. Gösteriler yıl boyunca devam eder.

Nevşehir Otelleri, iklimine bağlı olarak oldukça farklı bir güzelliğe sahip bir şehir olarak bilinir. Çarpıcı doğal güzelliğe ve görülmesi gereken yerlere ev sahipliği yapmaktadır. İç Anadolu'nun en güzel şehirlerinden biri olan Nevşehir, tarihin ve doğal güzelliğin bir kültür merkezidir. Bölgede konaklamak istediğinizde pek çok farklı otel bulunması, tercih yapabilmenizi sağlar.
Nevşehir otelleri hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çeken ve aralarından tercih yapabilmelerini mümkün hale getiren geniş bir listeye sahiptir. Nevşehir otelleri sahip oldukları geniş imkanlar ve verdikleri hizmetler sayesinde tüm müşterilerine hitap etmektedir. Nevşehir otelleri, tatildeyken kendinizi iyi hissetmenizi, ihtiyaçlarınızı karşılamanızı ve tüm yıl boyunca stres atmanızı sağlar. Sadece oda kahvaltı veya konaklama şeklinde satın alınabilecek otellerde, seçenekler arasında bulunmaktadır. Günün geri kalanını Nevşehir'in büyülü ortamında Geçirmek isteyen pek çok kişi yalnızca oda kahvaltı hizmete sunan otellerden yana tercih yapmaktadır. fakat elbette her şey dahil konsepti ile çalışmakta olan pek çok farklı Nevşehir oteli bulunmaktadır. Bazı Nevşehir otelleri konuklarına araç kiralama ya da bebek karyolası gibi hizmetlerde sunmaktadır.

Nevşehir Restoranları: Nevşehir'e ziyarette bulunan pek çok kişi için en dikkat çekici etkenlerin arasında bölgenin eşsiz yemekleri bulunmaktadır. Nevşehir restoranları tarafından yapılmakta olan bu yemekler yöresel lezzetleri deneyimlemenizi sağlar.
Şehrin pek çok farklı yerinde bulunmakta olan restoran müşterilerini memnun edebilmek için çeşitli hizmetler vermektedir. Bunun yanı sıra restoranların konseptlerinin ve hizmet verdikleri mutfakların da birbirinden farklı olması geniş restoran listesinden kendi damak zevkinize göre bir tercih yapabilmenizi sağlayacaktır. Sabah kahvaltıları, öğlen yemekleri ya da geniş ve keyifli akşam yemekleri için tercih edebileceğiniz Nevşehir restoranları bölgede yöresel olarak üretilmekte olan yemekleri tadabilir denizi ve böylelikle gezinizi çok daha keyifli bir hale getirebilmenizi sağlar.

Nevşehir Müzeleri: Nevşehir yöresel yemekleri ve keyifli doğasının yanı sıra müzeleri ile de dikkat çeken bir şehir olarak bilinmektedir. Oldukça keyifli bir şehir olan Nevşehir de gezeceğiniz müzeler sizleri tarihin tozlu raflarında yolculuğa çıkartacak ve hiç unutulmaz anlar yaşamanızı sağlayacaktır.

- Nevşehir Müzesi: Nevşehir il sınırları içerisinde bulunan Nevşehir Müzesi, dini ve kültürel yapılardan hoşlanan kişiler adına eşsiz bir yapıdır. Nevşehir Müze Müdürlüğü'ne bağlı olarak açılmış olan Nevşehir Müzesinde pek çok farklı eseri görmek mümkündür.
- Zelve Açık Hava Müzesi: Türkiye'deki açık hava müzelerinin en bilindik örneklerinden biri olan Zelve Açık Hava Müzesi, bölgenin belirli bir süre boyunca Hristiyanların en önemli yerleşim ve dini merkezlerinden biri olması sebebiyle de popülerdir.
- Nevşehir Hacıbektaş Arkeoloji ve Etnografya Müzesi: Arkeolojik eserlere karşı ilgi duyan ve müze gezmeyi seven turistlerin muhakkak görmesi gereken yerlerin arasında Nevşehir Hacıbektaş Arkeoloji ve Etnografya Müzesi gelmektedir.

Nevşehir Etkinlikleri: Nevşehir günümüzde en popüler şehirlerden biri haline gelmiştir. Yalnızca yerli değil yabancı turistlerin de adeta akınına uğrayan bu şehirde gerçekleştirebileceğiniz pek çok aktivite ve vaktinizi geçirebileceğiniz çeşitli etkinliklerle yapılmaktadır. Nevşehir etkinlikleri şehrin farklı yapılarında ve bölgelerinde bunun yanı sıra çeşitli tarihlerde gerçekleşmektedir. Oldukça geniş bir listeye sahip olan Nevşehir etkinlikleri bu şehirde geçirdiğiniz vakti çok daha keyifli hale getirecek ve unutulmaz bir gezi yaşamanızı mümkün kılacaktır.

Nevşehir Gezilecek Yerler: Taş yapıları, kiliseleri, açık hava müzeleri, sıcak hava balonları ve doğal güzellikleri ile Nevşehir unutulmaz izlere sahip şehirlerden biridir. Volkanik yapılarıyla dünyaca tanınan şehir, peribacaları ile ünlüdür.
Nevşehir gezilecek yerler arasında, dünyanın yeni 25 Harikası listesinde yer alan Peribacaları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra şehirdeki yüzlerce yıllık tarihi binalar, eşsiz mühendislik ve mimari harikalara sahip yeraltı şehirleri, geniş vadiler, nehirler, şifalı suları ve daha fazlası da, bu bölgede muhakkak görülmesi gereken yerlerin arasında gelmektedir.

Katkı Sağlayanlar  1. Ana Sayfa
  2. Nevşehir
  3. Nevşehir Gezilecek Yerler
  4. Nevşehir Otelleri
  5. Nevşehir Restoranları
  6. Nevşehir Müzeleri
  7. Nevşehir Etkinlikler