Beğen

Sakarya ilinin Adapazarı ilçesi içerisinde yer alan Donatım Park aynı zamanda da Kent Park olarak da bilinmektedir. Bu parkın 160 bin dönümlük bir arazi üzerine kurulduğu da ifade edilmektedir. Önceden kullanılamayacak bir alan olmasından dolayı yerli halk tarafından fazlasıyla sevilmektedir. Yoğun ve yorucu şehir hayatından bir süreliğine olsa da uzak kalmak isteyenlerin ilk tercihlerinden bir tanesi olarak da tabir edilmektedir. Genel olarak yerel halkın rağbet ettiği Donatım Park, içerdiği faaliyet alanları ve çok sayıdaki yeşil noktalarıyla dikkat çekmektedir. Bundan dolayı da rahat nefes alınabilecek türde bir tesis olarak da ifade edilebilmektedir. Herkesin rahatlıkla tercih edebileceği ve ulaşabileceği konumda da yer almaktadır.

Sakarya içerisinde yer alan bu park, sadece bu bölgede yaşayan insanların değil aynı zamanda da başta İstanbul olmak üzere diğer çevre illerden de gelen insanların ilgisini çekebilecek konumda bulunmaktadır. Sakarya’nın en yeşil doğal ortamı olarak da ifade edilmektedir. Doğal ortamında herhangi bir değişikliğe gidilmeden daha da ağaçlık bir hale getirilmiştir. Aynı zamanda da Donatım Park içerisinde 4500 metre uzunluğunda yer alan yürüyüş alanı da ilgi çekmektedir. Doğal ortamda spor yapma şansı da bu sayede Donatım Park içerisinde bulunabilen bir imkan olarak tabir edilmektedir.

Donatım Park

Donatım Park

Hoş bir görüntü sergileyen park içerisindeki en fazla dikkat çeken yer ise parkın hemen yanında yer alan Çark Deresi olarak tabir edilmektedir. Her mevsim yeşil olmasıyla bilinen bu yer, yılın farklı zamanlarında değişik bir güzelliği de gündeme getiriyor.

Donatım Park içerisindeki yeşillik alanlar özellikle yaz aylarında uğrak noktalar olarak tabir ediliyor. Aynı zamanda da burada yer alan tesisler ve kafeteryalar da fazlasıyla ilgi çeken ve hizmet verilen bir noktada da sayılabiliyor.

Donatım Park içerisinde kır hayatına kısa süreli bir dönüşüm mümkün olabiliyor. Aynı zamanda da burada farklı organizasyonlara da yer veriliyor. Özellikle konser etkinlikleri bu park alanı içerisinde gerçekleşiyor. Bu sayede de Sakarya genelinde fazlasıyla ilgi gören bir halde de kendini göstermeye devam ediyor.

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri