icon
Sakarya
KEŞFET

Sakarya Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Sakarya Bölgesini Keşfet

Konaklama

Sakarya Otelleri

Restoran

Sakarya Restoranları

Müze

Sakarya Müzeleri

Etkinlik

Sakarya Etkinlikleri

TREND

Sakarya Restoranlar

Yer Ekle

5.0

Sakarya

Yeni

Şuanda sitemizde Sakarya bölgesi için içerik bulunmamaktadır. Sizde Yerel Rehber olarak Otel, Restoran, Müze, Gezilecek yer, Etkinlik gibi yerlerinizi sitemize üctetsiz olarak ekleyenilirsiniz. Tek yapmanız gereken üye olmak ve yeni yer ekle sayfasın kullanmak.

1954 yılında Kocaeli den ayrılarak il statüsüne geçen Sakarya, merkez ilçesi olan Adapazarı ile oldukça popüler bir şehir haline gelmiştir. Oldukça kozmopolit bir şehir olan Sakarya pek çok farklı etnik kökene ev sahipliği yapan bir şehir olarak bilinir. Doğayı koruyarak büyümüş ve şehirleşmiş olan Sakarya'da, doğa ile şehrin dengesini görmek mümkündür. Yaşadığı deprem felaketine rağmen kısa süre içerisinde onarılmış olan Sakarya günümüzde hızla gelişmeye devam eden şehirlerin arasında bulunur.

Sakarya Otelleri: Sakarya, gelişmiş turistik tesisleri ve pek çok farklı konaklama yeri olan bir turizm şehridir. Sakarya otelleri genellikle Sapanca Gölü'nün güzel göl manzarasına sahip kıyılarında hizmet verir. Doğa içinde huzurlu bir tatil geçirebileceğiniz villa otelleri, butik oteller, bungalov evler ve 5 yıldızlı spa otelleri gibi çeşitli konseptler ile hizmet vermektedirler.
Sakarya’nın bozulmamış doğal güzellikleri arasında birçok termal ve balayı oteli, unutulmaz bir tatil sunar. Sakarya’ya çok yakın olan Sapanca’da ahşap bungalov oteller ve butik oteller evcil hayvan ile tatil yapmak ve doğa yürüyüşü, trekking ve dağcılık gibi doğa sporlarının tadını çıkarmak için idealdir. Sapanca merkeze 7 km uzaklıkta bulunan yemyeşil Kırkpınar beldesi de yaz aylarında Kırkpınar kıyılarında denize sıfır villa, butik ve apart otellerde konaklamak ve gölün serin sularının tadını çıkarmak isteyen tatilcileri cezbetmektedir.
Sakarya merkezindeki butik oteller ve bungalov oteller şehrin çarşılarına, deniz ürünleri restoranlarına, alışveriş merkezlerine ve Sapanca Gölü'ne yakınlığı nedeniyle tercih edilir. Sakarya otelleri, göle bakan aile çay bahçesine, dinlenme alanına ve yürüyüş yollarına çok yakın olup, keyifli bir konaklama için tüm konforları sunmaktadır.

Sakarya Restoranları: İstanbul, Kocaeli ve Bursa gibi şehirlere yakınlığıyla dikkat çeken Sakarya şehri, günübirlik geziler için sıklıkla tercih edilir. Ayrıca şehrin stresinden ve karmaşasından uzaklaşmak, hafta sonu kaçamakları ve doğa ile baş başa bir kaç gün geçirmek isteyenler için Sakarya vazgeçilmez bir durak noktası olarak bilinir. Bunun yanı sıra Sakarya, bölgeye gelen misafirleri ve turistik mekanları ağırlayan lezzetli bir yemek kültürüne sahiptir. Sakarya restoranları arasında bölgeye gelen misafirlerin damadın damak zevkine uygun çok sayıda seçenek bulunuyor.
Sakarya'nın en çok ziyaret edilen bölgelerinden biri olan Sapanca Gölü, pek çok restoranın konumlandığı bir bölgedir. Ayrıca Sapanca Gölü çevresindeki doğal manzaralara sahip kahvaltı mekanları ve gurme işletmeleri de misafirlerden tam not almaktadır. Güne bu restoranlardan birinde kahvaltı ile başladıktan sonra ağaçların ve çiçeklerin arasında yürüyüş yapabilir ve doğa ile temiz havasının tadını çıkarabilirsiniz. Kahvaltı haricinde yöresel lezzetleri tadabileceğiniz pek çok farklı restoranın da bulunduğu Sakarya şehri, keyifli bir gezi yaşayabilmenizi mümkün hale getirmektedir.

Sakarya Müzeleri: Şehrin en popüler yerlerinin arasında Sakarya Müzeleri yer almaktadır. Merkez ilçede Sakarya'nın ilgi çekici yerlerinden biri olan Sakarya Müzesi yer alır. 1290 metrekarelik bir alan üzerine inşa edilmiştir. Semerciler semtindeki Sakarya Müzesi'nin zemin katında servis ofisi, ikinci katında ise yönetici ofisi ve sergi salonu yer almaktadır.
Sakarya'da geçireceğiniz tatillerde müzeleri gezebilir, tarihi yerler arasında doğal yolculuklar yapabilirsiniz. Roma ve Bizans kalıntılarının sergilendiği müzeler, tarih ile iç içe bir gezi yapabilmenizi sağlar. Sunaklar, mezar taşları ve sütun kaideleri de, Sakarya müzeleri içerisinde yer alır. Roma ve Bizans dönemlerine ait eserler ile Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerine ait folklor eserleri de bu yapılarda sergilenir.

Sakarya Etkinlikleri: Sakarya'da vakit geçirebileceğiniz pek çok aktivite ve tarihi yapı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra farklı dönemlerde ve şehrin çeşitli bölgelerinde yapılmakta olan Sakarya etkinlikleri, bu şehirde yapacağımız gezinin çok daha keyifli bir hal almasını sağlar.
Sakarya etkinlikleri pek çok farklı amaç için gerçekleştirilmektedir. Konserler çeşitli aktiviteler ya da festivaller gibi farklı aktivitelerin insanları bir araya getirdiği Sakarya etkinlikleri, hem yaz hem kış aylarında şehrin pek çok farklı bölgesinde organize edilmektedir.

Sakarya Gezilecek Yerler: Sakarya Nehri üzerine inşa edilen Beş Köprü, Sakarya gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. En önemli tarihi eserlerden biri olarak bilinir. Bunun yanı sıra, Sapanca Gölü de, muhakkak görülmesi gereken yerlerin arasında bulunur. Bu gölde mola verebilir ve doğanın güzelliğini keşfedebilirsiniz. Bir diğer önemli nokta ise Türkiye'nin en uzun ikinci plajı olan Karasu Plajıdır. Bunun yanı sıra Acella Yaylası ve Doğançay Şelalesi de kesinlikle görülmesi gereken yerlerin arasında bulunur. Tatilinize biraz kültür turizmi eklemek isterseniz şehrin müzelerini ziyaret edebilirsiniz. Bu müzelerin en önemlisi Sakarya Müzesi olarak bilinir. Mustafa Kemal Atatürk'ün 1922'de annesiyle birlikte yaşadığı ev, günümüzde müze olarak ziyarete açık halde bulunmaktadır.

Katkı Sağlayanlar  1. Ana Sayfa
  2. Sakarya
  3. Sakarya Gezilecek Yerler
  4. Sakarya Otelleri
  5. Sakarya Restoranları
  6. Sakarya Müzeleri
  7. Sakarya Etkinlikler