icon
Samsun
KEŞFET

Samsun Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Samsun Bölgesini Keşfet

Konaklama

Samsun Otelleri

Restoran

Samsun Restoranları

Müze

Samsun Müzeleri

Etkinlik

Samsun Etkinlikleri

TREND

Samsun Gezilecek Yerler

Kabaceviz Selalesi

4.1

Kabaceviz Selalesi

 • (12 Yorum)

Turistik Yer

Güneydoğu Karadeniz Bölgesi, Türkiye’nin çeşitli kültürel ve fiziksel özelliklerini bulunduran en yetkin bölgelerinden biridir. Samsun Kabaceviz Selalesi, bu bölgenin en ilgi çekici yerlerinden biridir. Şelale, Samsun ili ve Terme ilçesine yaklaşık 50 km uzaklıkta bulunur. Şelale, muhteşem doğal ve tarihi güzellikleriyle ziyaretçileri şaşırtmaktadır.

Kızılırmak Deltası

4.3

Kızılırmak Deltası

 • (9 Yorum)

Turistik Yer

Samsun'da Kızılırmak Deltası olarak bilinen bozkırlarının sularıyla selamlaşan tarihi bir yer olan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, aynı zamanda koruma alanı olarak da kullanılmaktadır. Kızılırmak Deltası'nın bir çok gezilecek yerleri bulunmaktadır. Tarihi mirasları, zengin bitki örtüsü, göz alıcı manzaraları ve uçan kuşlarıyla bu bölge, oldukça güzel bir gezilecek yerdir. Bu bol ödüllü ekosistemi hemen herkesin faydalanması için açık ve tamamen serbesttir.

Nebiyan Dağı

4.2

Nebiyan Dağı

 • (9 Yorum)

Turistik Yer

Samsun Nebiyan Dağı, çok eski bir tarihe sahiptir ve bu dağ, eski Yunan mitolojisinde görülmesine rağmen, Medeniyetler Çağına kadar geçmişe uzanır. Bu dağa, kaynakların bahsettiğine göre, çok eski Mısır ve Hitit uygarlıklarına ait tapınaklar ve mezarlar bulunmaktadır. Mısır mitolojisinde, bu dağın kutsal olduğu ve Horus'un Nebiyan Dağı olarak adlandırıldığı düşünülmektedir.

Amisos Mezarları

4.3

Amisos Mezarları

 • (6 Yorum)

Turistik Yer

Samsun Amisos Mezarları, Türkiye'de gezilecek en önemli yerlerden biridir. Mezarların tarihi, Doğu Karadeniz'de bulunan Amisos (Bugünkü Samsun) bölgesine dayanır. Mezarlar orta çağlardan beri halk arasında bilinen ve ziyaret edilen bir yerdir.

Atakum Sahili

4.3

Atakum Sahili

 • (10 Yorum)

Turistik Yer

Samsun Atakum Sahili, Doğu Karadeniz Bölgesi'nin en güzel sahillere sahip bölgesidir. Yaz döneminde her yıl milyonlarca turisti ağırlar ve unutulmaz bir tatil tecrübesi sunar. Yüzlerce kilometre uzunluğunda tatil alanı, her yaştan insana uygun eğlence seçenekleri ve çok sayıda yerli ve yabancı tatilcilerin uğrak mekanı olan Atakum plajı vardır.

Samsun Amazon Heykeli

3.6

Samsun Amazon Heykeli

 • (7 Yorum)

Turistik Yer

Güneydoğu Karadeniz Bölgesinin, Türkiye’nin güneşin doğduğu sahil şehri Samsun’daki, eşsiz manzaraları sunan ve kültürünün gururunu barındıran anıtıdır.

Karacaören Şelalesi

4.3

Karacaören Şelalesi

 • (13 Yorum)

Turistik Yer

Karacaören Şelalesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Karacaören Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Vezirköprü Saat Kulesi

4.6

Vezirköprü Saat Kulesi

 • (9 Yorum)

Turistik Yer

Vezirköprü Saat Kulesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Vezirköprü Saat Kulesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Şahinkaya Kanyonu

5.0

Şahinkaya Kanyonu

 • (2 Yorum)

Turistik Yer

Şahinkaya Kanyonu hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Şahinkaya Kanyonu Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Piazza

4.2

Piazza

 • (10 Yorum)

Plaj

Piazza hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Piazza Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Göğceli Camii - Tarihi Ahşap Çivisiz Cami

4.7

Göğceli Camii - Tarihi Ahşap Çivisiz Cami

 • (10 Yorum)

Dini Yer

Göğceli Camii - Tarihi Ahşap Çivisiz Cami hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Göğceli Camii - Tarihi Ahşap Çivisiz Cami Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Onur Anıtı

4.7

Onur Anıtı

 • (11 Yorum)

Turistik Yer

Onur Anıtı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Onur Anıtı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Kus Cenneti

4.7

Kus Cenneti

 • (10 Yorum)

Turistik Yer

Kus Cenneti hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Kus Cenneti Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Samsun Bulvar Avm

4.3

Samsun Bulvar Avm

 • (13 Yorum)

AVM

Samsun Bulvar Avm hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Samsun Bulvar Avm Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Ladik-Akdağ Kış Turizm Merkezi

5.0

Ladik-Akdağ Kış Turizm Merkezi

 • (8 Yorum)

Turistik Yer

Ladik-Akdağ Kış Turizm Merkezi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Ladik-Akdağ Kış Turizm Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Samsun, Karadeniz Bölgesi’ndeki Orta Karadeniz Bölümünde bulunan bir şehirdir. 17 İlçe ve 1.247 mahaleden oluşan Samsun ilinin 2019 yılı verilerine göre nüfusu 1.348.542’dir. Doğusunda Ordu, güneyinde Tokat ve Amasya, batısında ise Çorum ve Sinop illeri ile çevrili olup kuzeyinde Karadeniz bulunur. Karadeniz Bölgesi’nin eğitim, sağlık, sanayi, ticaret, ulaşım ve ekonomi açılarından en gelişmiş şehri olan Samsun kalkınmada birinci derecede öncelikli yörelerden biridir. “Karadeniz’in Başkenti” ve “Atatürk’ün Şehri” olarak tanıtılmaktadır.

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. Samsun
 3. Samsun Gezilecek Yerler
 4. Samsun Otelleri
 5. Samsun Restoranları
 6. Samsun Müzeleri
 7. Samsun Etkinlikler