icon
Yükleniyor..
Şırnak
KEŞFET

Şırnak Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Şırnak Bölgesini Keşfet

Konaklama

Şırnak Otelleri

Restoran

Şırnak Restoranları

Müze

Şırnak Müzeleri

Etkinlik

Şırnak Etkinlikleri

TREND

Şırnak Gezilecek Yerler

Mağara Köyü

Mağara Köyü

  • (0 Yorum)

Turistik Yer

Mağara Köyü hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Mağara Köyü Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Meryemana Süryani Kilisesi

4.5

Meryemana Süryani Kilisesi

  • (6 Yorum)

Dini Yer

Meryemana Süryani Kilisesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Meryemana Süryani Kilisesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Şırnak Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir şehirdir. 2019 Yılı verilerine göre nüfusu 529.615’dir. 16 Mayıs 1990 Yılında siirt’den ayrılarak il statüsü kazanmıştır. Nuh Peygambere ait olduğu öne sürülen bir türbe, Şırnak’ın Cizre ilçesinde bulunur. Tufandan sonra Nuh’un ilk yerleştiği şehir olduğu rivayet edilir. İl, Irak ve Suriye’ye komşudur. ŞIRNAK GEZİLECEK YERLER Doğu dendiğinde biraz çekimser olunsa da Şırnak ezber bozan illerden. Genel olarak Doğu illeri gezmeye görmeye pek tercih edilmez hatta mesnedsiz iddiaların da göbeğidir. Ancak son dönemlerde yaşanan olaylar ile güvenli bir bölge olan Doğu ziyaretçilerini bekliyor. Doğu illerinden olan Şırnak da bu güzelliklere sahip illerden biri. Coğrafi yapı olarak sert ve haşin olan Şırnak ziyaretçilerine ggörsel şölen sunmaktadır. Ayrıca başka dinlerden olan toplumları da içinde barındırmıştır. Bu açıdan Şırnak gezilecek yerler çeşitlilik oluşturacak bir yapıya sahip.

Katkı Sağlayanlar  1. Ana Sayfa
  2. Şırnak
  3. Şırnak Gezilecek Yerler
  4. Şırnak Otelleri
  5. Şırnak Restoranları
  6. Şırnak Müzeleri
  7. Şırnak Etkinlikler