icon
Trabzon
KEŞFET

Trabzon Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Trabzon Bölgesini Keşfet

Konaklama

Trabzon Otelleri

Restoran

Trabzon Restoranları

Müze

Trabzon Müzeleri

Etkinlik

Trabzon Etkinlikleri

TREND

Trabzon Gezilecek Yerler

Trabzon Yeni Cuma Camii

4.8

Trabzon Yeni Cuma Camii

 • (11 Yorum)

Dini Yer

Yeni Cuma Camii hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Yeni Cuma Camii Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Sarıkaya Yaylası

3.6

Sarıkaya Yaylası

 • (5 Yorum)

Turistik Yer

Trabzon’un Sarıkaya gölünün etrafında, zirveye ulaşan tepelerin sık ormanları arasında oluşturulmuş olan Sarıkaya Yaylası, doğasıyla cennet gibi bir mükemmellikte bir tatil mekanıdır. İstanbul, Ankara ve diğer büyük şehirlerden 12 saatlik bir yolculuk gerçekleştirerek ulaşabilirsiniz. Orada, her seviye için doğa yürüyüşleri fırsatı çok güzeldir. Havanın sıcağı, rüzgarın serinliği ve arka planda güneşin parıltısıyla güneş ışınlarının turlaştığı yaylalarda çok güzel zaman geçirebilirsiniz.

Kaymaklı Manastırı

2.6

Kaymaklı Manastırı

 • (8 Yorum)

Turistik Yer

Trabzon Kaymaklı Manastırı, Türkiye'nin Doğu Karadeniz Bölgesinde yer alan ve gizemiyle yüzyıllarca kendisine hayran bırakan bir tarihi yerdir. Trabzon'un en köklü mekanlarından birisi olan manastır, her türlü gezgin için sadece bir lokasyona değil, aynı zamanda fiziksel ve zihinsel olarak da hoş bir ziyaret edilecek yer olarak karşımıza çıkar.

Görnek Tabiat Parkı

4.9

Görnek Tabiat Parkı

 • (8 Yorum)

Park

Trabzon Çaykara Görnek Tabiat Parkı; Güneydoğu Karadeniz'deki doğal güzelliklerinin önemli bir üyesi olan Trabzon Çaykara Görnek Tabiat Parkı, doğa tutkunlarına keşfedilecek zengin bir alan sağlamaktadır. Uzun soluklu ormanları, bol miktardaki nehirleri ve su kaynakları, yüzlerce çeşit bitki çeşitliliği ve doğal yaşamının pek çok parçasını barındıran grubu sunmaktadır. Göreceli ölçeklerde bir parkla, uzun ve karanlık şelaleler, tekne ile demir alanlar, alçak mana, uzun tabiat yürüyüşleri, sıradışı güzellikte dağ ve vadiler, birden fazla bitki türü, son derece güzel çaylar, düzinelerce kuş speciesü ve bol miktarda hayvan türleri Trabzon Çaykara Görnek Tabiat Parkının çekim merkezlerindedir.

Çal-Camili Tabiat Parkı

4.6

Çal-Camili Tabiat Parkı

 • (11 Yorum)

Park

Trabzon, Doğu Karadeniz Bölgesi'nde bulunan ve Karadeniz Bölgesi'nin en önemli ilidir. Trabzon çevresinde bulunan birçok güzel doğal güzelliğe ev sahipliği yapan bu ili, aynı zamanda tarihi değerleri ve kültürünü de beraberinde getirerek göz alıcı bir bölge oluşturmaktadır. Trabzon'un bu turizm potansiyeline çok önemli katkı sunan en önemli güzelliklerinden biri de Çal-Camili Tabiat Parkı'dır.

Trabzon Kalesi

3.8

Trabzon Kalesi

 • (11 Yorum)

Tarihi Mekan

Trabzon Kalesi; Trabzon İlinin Karadeniz Bölgesi’ndeki bir tarihi yapıdır. M.Ö 2. yüzyıl tarihi ile başlayan kalenin sınırları, tarih boyunca her dönemde farklı krallıklar tarafından kontrol altına alınmıştır. Kale, güneydeki sahil şeridinden yükselen bir tepeyi çevreleyerek 1260 metre uzunluğunda bir duvarla çevrilmiştir. 1461’e kadar sırasıyla Bizans, Komnenos ve Komzaa dönemlerinde zirvede kalan Trabzon’da, seyir kulesi de dahil olmak üzere kayıp birçok bölüm bulunmaktadır.

Trabzon Botanik Park

4.5

Trabzon Botanik Park

 • (10 Yorum)

Park

Trabzon Botanik Parkı, Türkiye'de yer alan en büyüleyici doğal parklardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Tarihi şehirle çevresinde bulunan doğal güzelliklerini birleştirerek, millerce yıllık tarihi geçmiş ve kültürleriyle sizleri şaşırtacak bir deneyim sunuyor. Trabzon Botanik Parkı yüzyılların alışılagelmiş doğasından ve zengin bitki örtüsünden günümüzdeki atmosferinin daha eşsiz yeniden özgür dünyasına hoş bir dokunuş oluşturmaktadır.

Hıdırnebi Yaylası

4.7

Hıdırnebi Yaylası

 • (9 Yorum)

Turistik Yer

Trabzon’un Maçka ilçesine bağlı Hıdırnebi mevkiinde bulunan Hıdırnebi yaylası, doğa severler için cennet bir mekan olarak nitelendirilebilir. Verimli toprakları, ormanları, sessiz ortamı ile Trabzon’un en güzel yaylalarından biri olan Hıdırnebi yaylası, göz kamaştıran nehirleri, su kaynakları, güzel manzaraları, tarihi turizm değerleri ve bol sayıda konaklama yerleri ile turizmin en popüler noktalarından biri olmayı hak ediyor.

TREND

Trabzon Müzeler

Trabzon Ayasofya Müzesi

4.6

Trabzon Ayasofya Müzesi

 • (5 Yorum)

Devlet Müzesi

Trabzon Ayasofya Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Trabzon Ayasofya Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Trabzon Müzesi (Kostaki Konağı)

4.1

Trabzon Müzesi (Kostaki Konağı)

 • (13 Yorum)

Devlet Müzesi

Trabzon Müzesi (Kostaki Konağı) hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Trabzon Müzesi (Kostaki Konağı) Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Trabzon Tarihi Müzesi

4.3

Trabzon Tarihi Müzesi

 • (12 Yorum)

Devlet Müzesi

Trabzon Tarihi Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Trabzon Tarihi Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Trabzon Şehir Müzesi

4.2

Trabzon Şehir Müzesi

 • (13 Yorum)

Devlet Müzesi

Trabzon Şehir Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Trabzon Şehir Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

TREND

Trabzon Oteller

Aydeniz Hotel

4.3

Aydeniz Hotel

 • (7 Yorum)

Otel

Aydeniz Hotel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Aydeniz Hotel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Huzur Otel

4.1

Huzur Otel

 • (12 Yorum)

Otel

Huzur Otel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Huzur Otel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Ahsen Hotel

4.0

Ahsen Hotel

 • (8 Yorum)

Otel

Ahsen Hotel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Ahsen Hotel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Great Uzungöl Apartments

4.7

Great Uzungöl Apartments

 • (11 Yorum)

Apart

Great Uzungöl Apartments hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Great Uzungöl Apartments Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Solaklı Motel

5.0

Solaklı Motel

 • (10 Yorum)

Otel

Solaklı Motel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Solaklı Motel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Uzungol Sah Hotel

2.0

Uzungol Sah Hotel

 • (5 Yorum)

Otel

Uzungol Sah Hotel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Uzungol Sah Hotel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Sirin Motel

3.7

Sirin Motel

 • (7 Yorum)

Otel

Sirin Motel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Sirin Motel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Yesilkiyi Suite Hotel

4.5

Yesilkiyi Suite Hotel

 • (6 Yorum)

Otel

Yesilkiyi Suite Hotel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Yesilkiyi Suite Hotel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

TREND

Trabzon Yeme &  İçme

Yer Ekle

5.0

Trabzon

Yeni

Şuanda sitemizde Trabzon bölgesi için içerik bulunmamaktadır. Sizde Yerel Rehber olarak Otel, Restoran, Müze, Gezilecek yer, Etkinlik gibi yerlerinizi sitemize üctetsiz olarak ekleyenilirsiniz. Tek yapmanız gereken üye olmak ve yeni yer ekle sayfasın kullanmak.

TREND

Trabzon Etkinlik

Yer Ekle

5.0

Trabzon

Yeni

Şuanda sitemizde Trabzon bölgesi için içerik bulunmamaktadır. Sizde Yerel Rehber olarak Otel, Restoran, Müze, Gezilecek yer, Etkinlik gibi yerlerinizi sitemize üctetsiz olarak ekleyenilirsiniz. Tek yapmanız gereken üye olmak ve yeni yer ekle sayfasın kullanmak.

Karadeniz Bölgesi'nin Samsun'dan sonra en büyük 2. şehri olarak popülerleşmiş olan Trabzon, içerisinde bulunan ticaret yolu ve liman şehri olması sebebiyle oldukça önemli bir yere sahiptir. Karadeniz'in geçit vermeyen dağları sebebiyle dek yoğun göç vermiş olan Trabzon, günümüzde turistik olarak en dikkat çeken şehirlerden biridir.

Trabzon Otelleri: Karadeniz'in en çok turist çeken şehirlerinden biri olan Trabzon'da konaklama ve tatil alternatifleri oldukça fazladır. Doğa ile bütünleşme deneyimi yaşayabilmenizi mümkün hale getiren Trabzon otelleri, pek çok farklı konsept ile hizmet vermektedir.
Trabzon şehri, kültürü, yemekleri ve dört farklı dine ait ibadethaneleriyle ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim sunmaktadır. Trabzon'un en popüler turizm destinasyonunda yer alan Uzun göl, doğa ile iç içe olma fırsatı sunarken, Karadeniz mutfağından sunduğu esintiler ise gezinizi unutulmaz hale getirmektedir. Trabzon otellerinde yapacağınız konaklama, Karadeniz köyünün en güzel şekilde yaşamanızı mümkün hale getirmektedir. Bu eşsiz doğal ortamda kendinizi dinleyebilir, yürüyüş yapabilir ve spor gruplarına katılabilirsiniz.

Trabzon Restoranları :Trabzon, Karadeniz'in en popüler şehirlerinden biridir. Doğal güzelliğinin yanı sıra eşsiz mutfağı sebebiyle de her geçen gün daha popüler hale gelen Trabzon'da farklı lezzetleri tadabileceğiniz çeşitli restoranlar bulunmaktadır. Kendine ait yöresel pek çok farklı lezzeti bulunan Trabzon şehrinde bulunan Trabzon restoranları müşterilerine keyifli bir deneyim yaşayabilmeleri adına pek çok farklı hizmet sunmaktadır. Karadeniz'in en güzel lezzetlerini sunabileceğiniz bu restoranlarda eşsiz bir deneyim yaşayabilir ve Trabzon gezinizi çok daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Trabzon Müzeleri: Tarihi dokusu, benzersiz yeşil görüntüsü ve yapılabilecek pek çok farklı aktivitesiyle Trabzon keyifli bir gezi yaşamak isteyenlerin ilk tercihleri arasında gelmektedir. Karadeniz'in en gözde şehri olarak anılmakta olan Trabzon, her mevsim hem yerli hem de yabancı pek çok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Bu şehre yapılan geziler arasında muhakkak görülmesi gereken yerlerin arasında ise Trabzon müzeleri gelir.
Şehirde bulunan müzelerde etnografik veya arkeolojik pek çok farklı eserlere rastlamak mümkündür. Trabzon geziniz esnasında gezmeniz gereken yerlerin arasında müzelere ekleyerek hem yapıları görebilir hem de içerisindeki koleksiyonların sizleri tarihi bir yolculuğa çıkarmasına izin verebilirsiniz.

Trabzon Etkinlikleri: Trabzon doğasının güzelliği ve lezzetlerinin yanı sıra yapılacak pek çok farklı aktivite olması sebebiyle de sıklıkla tercih edilen bir şehir haline gelmiştir. Gezilecek pek çok farklı yerin yanı sıra şehrin farklı dönemlerinde yapılmakta olan etkinliklere katılabilir ve böylelikle Karadeniz gezinizi çok daha keyifli hale getirebilirsiniz.
Yöresel etkinliklerin yanı sıra çeşitli konserler ve tiyatrolar açısından da oldukça başarılı organizasyonlar gerçekleştiren Trabzon şehri hem yaz hem de kış aylarında yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramaktadır. Kalabalık turist kafileleri ile birlikte keyifli etkinliklere katılabilir ve böylelikle Karadeniz gezinizi unutulmaz bir hale getirebilirsiniz. Trabzon etkinlikleri şehrin pek çok farklı yerinde gerçekleşmektedir. Bu sayede etkinliklerin yanı sıra doğanın güzelliği ile baş başa kalabilir ve temiz havanın tadını çıkartabilirsiniz.

Trabzon Gezilecek Yerler: Trabzon'un hangi bölgesini ziyaret edeceğinizi merak ediyorsanız, bilmeniz gereken ilk şey, bölgede ziyaret etmeyi planladığınız iki yerin en az iki ilçe kadar uzak olduğudur. Bölgedeki yaylalar ve müzeler genellikle şehrin çeşitli yerlerinde bulunur. Örneğin Sümela Manastırı'nı gezdikten sonra Uzungöl'e ulaşmak en az 2-3 saat sürebilir. Bu nedenle, bir konaklama sırası oluşturmak çok daha faydalı olacaktır.

- Uzungöl:1625 hektarlık ülke 1989 yılında tabiat parkı ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Trabzon, Çaykara bölgesinin doğası ziyaretiniz esnasında sizi büyüleyecektir. Vakit kaybetmeden bölgeyi ziyaret etmenin yollarını bulabilir ve deneyiminize benzersiz bir şekilde devam edebilirsiniz. Yaylaya gezi ve yürüyüşlere katılım, bölgedeki en popüler organizasyonlardan biridir.
- Altındere Vadisi Milli Parkı: Rum Ortodoks manastırı ve kilisesi olarak inşa edilen bölge MS 386 yılında faaliyete geçmiştir. Sadece Trabzon'un değil, Karadeniz'in de en büyük simgelerinden biri olan Sümela, konuklarını ağırlamaya devam etmektedir.
- Trabzon Kalesi: Yapıldığı günden bu yana şehrin en önemli savunma merkezlerinden biri olarak hizmet veren kale, Eski Bizans temelleri üzerine inşa edilmiştir. Bugün hala muhteşem bir yapı olarak ayakta duran kale, Trabzon gezilecek yerler arasında gelmektedir. Bölgenin ruhunu ve yapısını baştan sona yansıtan en önemli yapılardan biri olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. Trabzon
 3. Trabzon Gezilecek Yerler
 4. Trabzon Otelleri
 5. Trabzon Restoranları
 6. Trabzon Müzeleri
 7. Trabzon Etkinlikler