icon
Maçka
KEŞFET

Maçka Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Maçka Bölgesini Keşfet

Konaklama

Maçka Otelleri

Restoran

Maçka Restoranları

Müze

Maçka Müzeleri

Etkinlik

Maçka Etkinlikleri

TREND

Maçka Gezilecek Yerler

Altındere Vadisi Milli Parkı

4.3

Altındere Vadisi Milli Parkı

  • (9 Yorum)

Park

Altındere Vadisi Milli Parkı, Trabzon ilinin Çaykara beldesinde bulunmaktadır. Trabzon'a yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta olan Altındere Vadisi Milli Parkı, Ordu'ya da 90 kilometre uzaklıktadır. Milli parkın ıssız ve huzurlu ortamı, doğal güzellikleri ve zengin çeşitli bitki örtüsü, çoğu ziyaretçi tarafından hayranlıkla karşılanmaktadır.

Sümela Manastırı

3.8

Sümela Manastırı

  • (14 Yorum)

Turistik Yer

Sümela Manastırı, Ortadoğu'nun eşsiz güzelliğini yansıtan bir tarihi yapıdır. Anadolu'nun güneyindeki Karadeniz Bölgesi'nde bulunan bu manastır, Meryem Ana'nın adını taşımaktadır. Sümela Manastırı, 4. yüzyılda Bizans döneminde inşa edilmiştir. Tarih boyunca, farklı kültürlerin ve inançların karışımından oluşan bu bölgede, manastırın önemi büyüktür.

Vazelon Manastırı

4.0

Vazelon Manastırı

  • (5 Yorum)

Turistik Yer

Vazelon Manastırı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Vazelon Manastırı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Maçka Türkiye 'nin bir ilçesi olup Trabzon iline bağlıdır. Bu sayfa Maçka ilçesi hakkında bilgiler sunmak amacıyla oluşturulmuştur. Trabzon bölgesinde bulunan Maçka ilçesinin toplam yüzölçümü xxxx kilometre karedir. Maçka ilçesinin toplam 66 mahallesi bulunmaktadır. En büyük mahallesi ise Esiroğlu Mah. ‚Äòsidir. Maçka nüfusu 2018 yılına göre 26.626. Bu nüfus, 13.380 erkek ve 13.246 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %50,25 erkek, %49,75 kadındır. Trabzon merkeze xx km uzaklıkta olan ilçe Trabzon'nın önemli ilçelerinden biridir. Trabzon ilçesi hakkında daha fazla bilgi almak için sitemizde arama yapabilirsiniz. Bu sayfa 03.02.2020 tarihinde otomatik olarak oluşturmuş ve en kısa zamanda güncellenecektir. Bu sayfadaki bilgileri güncellemek ve Maçka ilçesi hakkında haber, makale, içerik paylaşmak için sayfamızda ücretsiz editör olabilirsiniz. Bu sayfa/ilçe için henüz bir yönetici seçilmemiştir. Bu bilgiler henüz güncellenmemiş olup veriler tuik.gov.tr tarafından sağlanmaktadır. Verilerin doğruluğu için ilgili siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Katkı Sağlayanlar  1. Ana Sayfa
  2. Maçka
  3. Maçka Gezilecek Yerler
  4. Maçka Otelleri
  5. Maçka Restoranları
  6. Maçka Müzeleri
  7. Maçka Etkinlikler