icon
Yükleniyor..
Trabzon
KEŞFET

Trabzon Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Trabzon Bölgesini Keşfet

Konaklama

Trabzon Otelleri

Restoran

Trabzon Restoranları

Müze

Trabzon Müzeleri

Etkinlik

Trabzon Etkinlikleri

TREND

Trabzon Gezilecek Yerler

Trabzon Atatürk Köşkü

5.0

Trabzon Atatürk Köşkü

 • (6 Yorum)

Turistik Yer

Trabzon Atatürk Köşkü, Batı Rönesans ve Avrupa mimarisini bir araya getiren etkileyici bir yapı olarak dikkat çekiyor. İhtişamlı Avrupa simgelerinin kullanıldığı bu bina, tarihi atmosferi ve gösterişiyle ilgi uyandırıyor. Trabzon Ortahisar ilçesinde konumlanan Atatürk Köşkü’nün tarihi 19. Yüzyılın başlarına dayanıyor.

Boztepe Çay Bahçesi

3.4

Boztepe Çay Bahçesi

 • (5 Yorum)

Turistik Yer

Boztepe Çay Bahçesi: Trabzon bölgesinde bulunan Popüler Yerler ‘den biridir.Boztepe Çay Bahçesi Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Sultan Murat Yaylası

4.3

Sultan Murat Yaylası

 • (9 Yorum)

Turistik Yer

Sultan Murat Yaylası: Çaykara bölgesinde bulunan Popüler Yerler ‘den biridir.Sultan Murat Yaylası Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Trabzon Fatih Camii

4.9

Trabzon Fatih Camii

 • (10 Yorum)

Dini Yer

Fatih Camii: Trabzon bölgesinde bulunan Dini Yerler ‘den biridir.Fatih Camii Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Sarıkaya Yaylası

3.6

Sarıkaya Yaylası

 • (5 Yorum)

Turistik Yer

Sarıkaya Yaylası: Trabzon bölgesinde bulunan Popüler Yerler ‘den biridir.Sarıkaya Yaylası Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Trabzon Meydan Parkı

4.5

Trabzon Meydan Parkı

 • (10 Yorum)

Park

Trabzon Meydan Parkı, Trabzon şehrinin merkezinde bulunan ve ilin en ünlü parklarından biridir. Belediye ‘nin 12.07.2017 tarihinde aldığı karar ile Atatürk Alanı’nda bulunan Tranzon Meydan Parkı’nın isminin “15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı” olarak değiştirilmesi kararlaştırıldı.

Sümela Manastırı

3.6

Sümela Manastırı

 • (11 Yorum)

Turistik Yer

Sümela Manastırı: Trabzon bölgesinde bulunan Popüler Yerler ‘den biridir.Sümela Manastırı Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Forum Trabzon

4.1

Forum Trabzon

 • (10 Yorum)

Turistik Yer

Forum Trabzon: Trabzon bölgesinde bulunan Popüler Yerler ‘den biridir.Forum Trabzon Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Altındere Vadisi Milli Parkı

4.3

Altındere Vadisi Milli Parkı

 • (9 Yorum)

Park

Altındere Vadisi Milli Parkı: Trabzon bölgesinde bulunan Parklar ‘den biridir.Altındere Vadisi Milli Parkı Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Sürmene Çamburnu Tabiat Parkı

Sürmene Çamburnu Tabiat Parkı

 • (0 Yorum)

Park

Sürmene Çamburnu Tabiat Parkı: Trabzon bölgesinde bulunan Parklar ‘den biridir.Sürmene Çamburnu Tabiat Parkı Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Zağnos Vadisi

4.5

Zağnos Vadisi

 • (11 Yorum)

Turistik Yer

Zağnos Vadisi: Trabzon bölgesinde bulunan Popüler Yerler ‘den biridir.Zağnos Vadisi Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Ortahisar

Ortahisar

 • (0 Yorum)

Turistik Yer

Ortahisar: Trabzon bölgesinde bulunan Popüler Yerler ‘den biridir.Ortahisar Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Küçük Ayvasıl Kilisesi

3.9

Küçük Ayvasıl Kilisesi

 • (7 Yorum)

Dini Yer

Küçük Ayvasıl Kilisesi: Trabzon bölgesinde bulunan Dini Yerler ‘den biridir.Küçük Ayvasıl Kilisesi Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Gülbahar Hatun Türbesi

Gülbahar Hatun Türbesi

 • (0 Yorum)

Tarihi Mekan

Gülbahar Hatun Türbesi: Trabzon bölgesinde bulunan Tarihi Mekanlar ‘den biridir.Gülbahar Hatun Türbesi Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Haçka Yaylası

4.3

Haçka Yaylası

 • (6 Yorum)

Turistik Yer

Haçka Yaylası: Trabzon bölgesinde bulunan Popüler Yerler ‘den biridir.Haçka Yaylası Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Karadeniz Bölgesi'nin Samsun'dan sonra en büyük 2. şehri olarak popülerleşmiş olan Trabzon, içerisinde bulunan ticaret yolu ve liman şehri olması sebebiyle oldukça önemli bir yere sahiptir. Karadeniz'in geçit vermeyen dağları sebebiyle dek yoğun göç vermiş olan Trabzon, günümüzde turistik olarak en dikkat çeken şehirlerden biridir.

Trabzon Otelleri: Karadeniz'in en çok turist çeken şehirlerinden biri olan Trabzon'da konaklama ve tatil alternatifleri oldukça fazladır. Doğa ile bütünleşme deneyimi yaşayabilmenizi mümkün hale getiren Trabzon otelleri, pek çok farklı konsept ile hizmet vermektedir.
Trabzon şehri, kültürü, yemekleri ve dört farklı dine ait ibadethaneleriyle ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim sunmaktadır. Trabzon'un en popüler turizm destinasyonunda yer alan Uzun göl, doğa ile iç içe olma fırsatı sunarken, Karadeniz mutfağından sunduğu esintiler ise gezinizi unutulmaz hale getirmektedir. Trabzon otellerinde yapacağınız konaklama, Karadeniz köyünün en güzel şekilde yaşamanızı mümkün hale getirmektedir. Bu eşsiz doğal ortamda kendinizi dinleyebilir, yürüyüş yapabilir ve spor gruplarına katılabilirsiniz.

Trabzon Restoranları :Trabzon, Karadeniz'in en popüler şehirlerinden biridir. Doğal güzelliğinin yanı sıra eşsiz mutfağı sebebiyle de her geçen gün daha popüler hale gelen Trabzon'da farklı lezzetleri tadabileceğiniz çeşitli restoranlar bulunmaktadır. Kendine ait yöresel pek çok farklı lezzeti bulunan Trabzon şehrinde bulunan Trabzon restoranları müşterilerine keyifli bir deneyim yaşayabilmeleri adına pek çok farklı hizmet sunmaktadır. Karadeniz'in en güzel lezzetlerini sunabileceğiniz bu restoranlarda eşsiz bir deneyim yaşayabilir ve Trabzon gezinizi çok daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Trabzon Müzeleri: Tarihi dokusu, benzersiz yeşil görüntüsü ve yapılabilecek pek çok farklı aktivitesiyle Trabzon keyifli bir gezi yaşamak isteyenlerin ilk tercihleri arasında gelmektedir. Karadeniz'in en gözde şehri olarak anılmakta olan Trabzon, her mevsim hem yerli hem de yabancı pek çok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Bu şehre yapılan geziler arasında muhakkak görülmesi gereken yerlerin arasında ise Trabzon müzeleri gelir.
Şehirde bulunan müzelerde etnografik veya arkeolojik pek çok farklı eserlere rastlamak mümkündür. Trabzon geziniz esnasında gezmeniz gereken yerlerin arasında müzelere ekleyerek hem yapıları görebilir hem de içerisindeki koleksiyonların sizleri tarihi bir yolculuğa çıkarmasına izin verebilirsiniz.

Trabzon Etkinlikleri: Trabzon doğasının güzelliği ve lezzetlerinin yanı sıra yapılacak pek çok farklı aktivite olması sebebiyle de sıklıkla tercih edilen bir şehir haline gelmiştir. Gezilecek pek çok farklı yerin yanı sıra şehrin farklı dönemlerinde yapılmakta olan etkinliklere katılabilir ve böylelikle Karadeniz gezinizi çok daha keyifli hale getirebilirsiniz.
Yöresel etkinliklerin yanı sıra çeşitli konserler ve tiyatrolar açısından da oldukça başarılı organizasyonlar gerçekleştiren Trabzon şehri hem yaz hem de kış aylarında yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramaktadır. Kalabalık turist kafileleri ile birlikte keyifli etkinliklere katılabilir ve böylelikle Karadeniz gezinizi unutulmaz bir hale getirebilirsiniz. Trabzon etkinlikleri şehrin pek çok farklı yerinde gerçekleşmektedir. Bu sayede etkinliklerin yanı sıra doğanın güzelliği ile baş başa kalabilir ve temiz havanın tadını çıkartabilirsiniz.

Trabzon Gezilecek Yerler: Trabzon'un hangi bölgesini ziyaret edeceğinizi merak ediyorsanız, bilmeniz gereken ilk şey, bölgede ziyaret etmeyi planladığınız iki yerin en az iki ilçe kadar uzak olduğudur. Bölgedeki yaylalar ve müzeler genellikle şehrin çeşitli yerlerinde bulunur. Örneğin Sümela Manastırı'nı gezdikten sonra Uzungöl'e ulaşmak en az 2-3 saat sürebilir. Bu nedenle, bir konaklama sırası oluşturmak çok daha faydalı olacaktır.

- Uzungöl:1625 hektarlık ülke 1989 yılında tabiat parkı ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Trabzon, Çaykara bölgesinin doğası ziyaretiniz esnasında sizi büyüleyecektir. Vakit kaybetmeden bölgeyi ziyaret etmenin yollarını bulabilir ve deneyiminize benzersiz bir şekilde devam edebilirsiniz. Yaylaya gezi ve yürüyüşlere katılım, bölgedeki en popüler organizasyonlardan biridir.
- Altındere Vadisi Milli Parkı: Rum Ortodoks manastırı ve kilisesi olarak inşa edilen bölge MS 386 yılında faaliyete geçmiştir. Sadece Trabzon'un değil, Karadeniz'in de en büyük simgelerinden biri olan Sümela, konuklarını ağırlamaya devam etmektedir.
- Trabzon Kalesi: Yapıldığı günden bu yana şehrin en önemli savunma merkezlerinden biri olarak hizmet veren kale, Eski Bizans temelleri üzerine inşa edilmiştir. Bugün hala muhteşem bir yapı olarak ayakta duran kale, Trabzon gezilecek yerler arasında gelmektedir. Bölgenin ruhunu ve yapısını baştan sona yansıtan en önemli yapılardan biri olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. Trabzon
 3. Trabzon Gezilecek Yerler
 4. Trabzon Otelleri
 5. Trabzon Restoranları
 6. Trabzon Müzeleri
 7. Trabzon Etkinlikler