icon
Uşak
KEŞFET

Uşak Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Uşak Bölgesini Keşfet

Konaklama

Uşak Otelleri

Restoran

Uşak Restoranları

Müze

Uşak Müzeleri

Etkinlik

Uşak Etkinlikleri

TREND

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Özdilek

4.4

Uşak Özdilek

 • (5 Yorum)

Turistik Yer

Özdilek hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Özdilek Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Blaundus Antik Kenti

4.9

Blaundus Antik Kenti

 • (10 Yorum)

Antik Kent

Uşak Blaundus Antik Kenti, Ege Bölgesi'nde bulunan Uşak ili sınırları içerisinde, Uşak-Sivas Karayolu üzerinde, Tekeli kasabasına 3 km uzaklıkta, Çayırlı Köyü sınırlarında yer almaktadır. Uşak Blaundus Antik Kenti, Hitit, Lidya, Pers, Roma döneminden kalma büyük bir kültür mirasıdır. Geçmiş dönemlerden farklı kültür ve medeniyetlerin izleri olan bu antik kent, tarih severler için kaçırılmayacak bir yerdir.

Cilandiras Koprusu

4.6

Cilandiras Koprusu

 • (12 Yorum)

Turistik Yer

Uşak Cilandiras Köprüsü, Uşak ilinde bulunan ve dünyanın görülmeye değer önemli yerlerinden biridir. Köprü, Uşak ve çevresinde lokal tarihi ve kültürel miras olarak korunmaya çalışılan bir yerdir. Köprü, Uşak'tan Eşme'ye kadar uzanmaktadır ve Uşak Nehri üzerinde inşa edilmiştir. Uşak Cilandiras Köprüsü günümüzde turizm faaliyetlerinden biri olarak da hizmet vermektedir.

Ulubey Canyon

4.3

Ulubey Canyon

 • (11 Yorum)

Turistik Yer

Ulubey Canyon hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Ulubey Canyon Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Taşyaran Vadisi Tabiat Parkı

4.0

Taşyaran Vadisi Tabiat Parkı

 • (11 Yorum)

Park

Taşyaran Vadisi Tabiat Parkı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Taşyaran Vadisi Tabiat Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Atapark

Atapark

 • (0 Yorum)

Park

Atapark hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Atapark Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Hacım Sultan Türbesi

4.6

Hacım Sultan Türbesi

 • (5 Yorum)

Tarihi Mekan

Hacım Sultan Türbesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Hacım Sultan Türbesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Pepuza Antik Kenti

3.4

Pepuza Antik Kenti

 • (5 Yorum)

Antik Kent

Pepuza Antik Kenti hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Pepuza Antik Kenti Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Festiva Outlet

4.5

Festiva Outlet

 • (4 Yorum)

AVM

Festiva Outlet hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Festiva Outlet Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Korupark

Korupark

 • (0 Yorum)

Park

Korupark hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Korupark Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Sebaste Antik Kenti

4.9

Sebaste Antik Kenti

 • (9 Yorum)

Tarihi Mekan

Sebaste Antik Kenti hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Sebaste Antik Kenti Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Karun Alışveriş Merkezi

3.1

Karun Alışveriş Merkezi

 • (9 Yorum)

AVM

Karun Alışveriş Merkezi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Karun Alışveriş Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Huzur Lunapark

4.3

Huzur Lunapark

 • (10 Yorum)

Park

Huzur Lunapark hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Huzur Lunapark Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Uşak Tarihi Evleri

5.0

Uşak Tarihi Evleri

 • (9 Yorum)

Turistik Yer

Uşak Tarihi Evleri hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Uşak Tarihi Evleri Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Park Sineması

4.6

Park Sineması

 • (8 Yorum)

Sinema

Park Sineması hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Park Sineması Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Uşak, İç Ege bölgesinde bulunan bir şehirdir. 2019 Yılı verilerine göre nüfusu 370.509'dir. Uşak yöresi tarihin bilinen dönemlerinden beri bir yerleşim bölgesidir. Kentin bilinen en eski adı Temenothytiadır.[kaynak belirtilmeli] Kent bu adı Heraklilerden Aristomakhosun oğlu Temenostan almıştır. UŞAK GEZİLECEK YERLER Ege Bölgesinde olup Ege Bölgesinde gibi davranmayan bir il Uşak. Ege Bölgesinde içlerde olduğundan karasal iklim hakimdir. Bu yüzden İzmir’de aradığınız ortamı Uşak’ta da ararsanız üzülürsünüz. Ancak Uşak’ın da kendine has güzellikleri vardır. Seyahat planında geçiş il olabilir. Günübirlik seyahatler için de uygundur. Uşak gezilecek yerler dediğimizde fazla bir seçeneğin olmaması bir yönden gayet iyi. Fazla seçenek kafa karışıklığına sebep olacağından az seçenek daha rahat gezmeye imkan sağlar.

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. Uşak
 3. Uşak Gezilecek Yerler
 4. Uşak Otelleri
 5. Uşak Restoranları
 6. Uşak Müzeleri
 7. Uşak Etkinlikler