icon
Uşak
KEŞFET

Uşak Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Uşak Bölgesini Keşfet

Konaklama

Uşak Otelleri

Restoran

Uşak Restoranları

Müze

Uşak Müzeleri

Etkinlik

Uşak Etkinlikleri

TREND

Uşak Müzeler

Uşak Kent Tarihi Müzesi

5.0

Uşak Kent Tarihi Müzesi

 • (7 Yorum)

Devlet Müzesi

Uşak Kent Tarihi Müzesi, İzmir ve Uşak bölgesinin tarihini kapsayan, çok önemli bir kültür değeridir. Kuruluşundan günümüze dek ziyaretçilerine zengin bir kültür deneyimi sunmaktadır. Uşak Kent Tarihi Müzesi, arkeolojik, etnografik ve sanatsal olarak oluşturulmuştur. Ayrıca, muzeye ait olan çeşitli sergilerin bulunduğu bir sınıf mevcuttur.

Uşak Atatürk Ve Etnografya Müzesi

4.8

Uşak Atatürk Ve Etnografya Müzesi

 • (6 Yorum)

Devlet Müzesi

Uşak Atatürk Ve Etnografya Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Uşak Atatürk Ve Etnografya Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Halı-Kilim Müzesi

3.9

Halı-Kilim Müzesi

 • (11 Yorum)

Devlet Müzesi

Halı-Kilim Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Halı-Kilim Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Arkeoloji Müzesi

Arkeoloji Müzesi

 • (0 Yorum)

Devlet Müzesi

Arkeoloji Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Arkeoloji Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Uşak, İç Ege bölgesinde bulunan bir şehirdir. 2019 Yılı verilerine göre nüfusu 370.509'dir. Uşak yöresi tarihin bilinen dönemlerinden beri bir yerleşim bölgesidir. Kentin bilinen en eski adı Temenothytiadır.[kaynak belirtilmeli] Kent bu adı Heraklilerden Aristomakhosun oğlu Temenostan almıştır. UŞAK GEZİLECEK YERLER Ege Bölgesinde olup Ege Bölgesinde gibi davranmayan bir il Uşak. Ege Bölgesinde içlerde olduğundan karasal iklim hakimdir. Bu yüzden İzmir’de aradığınız ortamı Uşak’ta da ararsanız üzülürsünüz. Ancak Uşak’ın da kendine has güzellikleri vardır. Seyahat planında geçiş il olabilir. Günübirlik seyahatler için de uygundur. Uşak gezilecek yerler dediğimizde fazla bir seçeneğin olmaması bir yönden gayet iyi. Fazla seçenek kafa karışıklığına sebep olacağından az seçenek daha rahat gezmeye imkan sağlar.

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. Uşak
 3. Uşak Gezilecek Yerler
 4. Uşak Otelleri
 5. Uşak Restoranları
 6. Uşak Müzeleri
 7. Uşak Etkinlikler