icon
Yükleniyor..
Van
Tüm Liste ➤

Van Gezilecek Yerler

En iyi Van Gezilecek Yerler listesi burada.


Van Kalesi

4.3

Van Kalesi

Van merkezine 1 km mesafede

Van Kalesi: Van bölgesinde bulunan Popüler Yerler ‘den biridir.Van Kalesi Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Van

Tarihi Mekan

10 Yorum

Tüm Liste ➤

Van Müzeler

En iyi Van Müzeler listesi burada.


Yer Ekle

5.0

Van Müzeler

Yeni

Şuanda sitemizde Van bölgesi için Müzeler bulunmamaktadır. Sizde Yerel Rehber olarak Otel, Restoran, Müze, Gezilecek yer, Etkinlik gibi yerlerinizi sitemize üctetsiz olarak ekleyenilirsiniz. Tek yapmanız gereken üye olmak ve yeni yer ekle sayfasın kullanmak.

Ücretsiz

Yerel Rehber

99 Yorum

Tüm Liste ➤

Van Oteller

En iyi Van Oteller listesi burada.


Yer Ekle

5.0

Van Oteller

Yeni

Şuanda sitemizde Van bölgesi için Oteller bulunmamaktadır. Sizde Yerel Rehber olarak Otel, Restoran, Müze, Gezilecek yer, Etkinlik gibi yerlerinizi sitemize üctetsiz olarak ekleyenilirsiniz. Tek yapmanız gereken üye olmak ve yeni yer ekle sayfasın kullanmak.

Ücretsiz

Yerel Rehber

99 Yorum

Tüm Liste ➤

Van Yeme &  İçme

En iyi Van Yeme &  İçme listesi burada.


Yer Ekle

5.0

Van Yeme &  İçme

Yeni

Şuanda sitemizde Van bölgesi için Yeme &  İçme bulunmamaktadır. Sizde Yerel Rehber olarak Otel, Restoran, Müze, Gezilecek yer, Etkinlik gibi yerlerinizi sitemize üctetsiz olarak ekleyenilirsiniz. Tek yapmanız gereken üye olmak ve yeni yer ekle sayfasın kullanmak.

Ücretsiz

Yerel Rehber

99 Yorum

Tüm Liste ➤

Van Etkinlik

En iyi Van Etkinlik listesi burada.


Yer Ekle

5.0

Van Etkinlik

Yeni

Şuanda sitemizde Van bölgesi için Etkinlik bulunmamaktadır. Sizde Yerel Rehber olarak Otel, Restoran, Müze, Gezilecek yer, Etkinlik gibi yerlerinizi sitemize üctetsiz olarak ekleyenilirsiniz. Tek yapmanız gereken üye olmak ve yeni yer ekle sayfasın kullanmak.

Ücretsiz

Yerel Rehber

99 Yorum

Van, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan en büyük şehirdir. 2019 sonu itibarıyla nüfusu 1.136.757 kişidir.Kuzeyinde Ağrı, batısında Bitlis, güneybatısında Siirt ve güneyinde Hakkâri bulunur. Şehir adını bölgenin en büyük gölü olan Van Gölünden almıştır. Van’da insan yerleşim MÖ 7000 Yıllarına kadar uzanır. Van Kalesinin 6 km güneyinde bulunan Tilkitepe ve Van Gölü’nün kuzeyindeki Ernis Mezarlıklarında yapılan kazılarda Kalkolitik, Tunç, Demir çağlarına ait yerleşimler bulunmuştur. Van’ın medeni tarihi Urartular ile başlar. Van, bugünkü Doğu Anadolu Bölgesi ve Ermenistan ile civarındaki toprakları kapsayan Urartu Devleti’nin merkeziydi.

Katkı Sağlayanlar