icon

Akdağ Tabiat Parkı

 • (11 Yorum)

Gezilecek Yerler

4.1

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Afyonkarahisar’da, Akdağ Tabiat Parkı, zengin doğal güzellikleriyle geniş bir alana yayılmıştır. Tarihi ve kültürel mirasları ile her yıl çok sayıda turisti kendine çekmektedir. Akdağ, Türkiye’de yüzölçümü bakımından en büyük orman alanı olarak kabul edilir. Parkın etrafındaki yüksek dağlar, zeytin ağaçları ve çoban yaylaları, ziyaretçileri büyüleyici bir güzelliğe ortak olma imkânı sunmaktadır.

Doğal Güzellikleri

Akdağ Tabiat Parkı, yoğun ormanları, göl ve dereleri, bitki çeşitliliği ve kültürel miraslarıyla doğa ile insan arasındaki geleneksel ilişkiyi vurgulamaktadır. Yamaç parçaları çeşitli bitki türleriyle örtülü, çevresine kıyılmış ufuklar vardır. Yeşil yamaçlarda kuş sesleri duyulabilir. Çam, meşe ve kavak ormanları, pınarlar, su kaynakları, göller ve nehirler, parkın doğal güzelliklerinin oluşturulmasında büyük rol oynamaktadır.

Kültürel Miraslara Sahip Oluşu

Türkiye’nin tarihi ve kültürel mirasına sahip olan Akdağ Tabiat Parkı, antik çağlardan günümüze kadar çok sayıda kültürel mirasın yakın cazibelerine ev sahipliği yapmaktadır. Park içerisinde eski türbeler, mezarlıklar, heykeller ve antik şehirler gibi tarihi yerler bulunmaktadır. Ayrıca çok sayıda dinsel yerleşimler, doğal güzelliklerle çevrili olarak parkın kültürel değerlerini ortaya çıkarmaktadır.

Gezi Fırsatları

Akdağ Tabiat Parkı, içinden geçen çok sayıda güzergâhla, ziyaretçilere uzun mesafeli ya da kısa mesafeli yürüyüşler yapma imkânı sunar. Park, çok sayıda göl ve dereler içerdiği için tekne ile gezme keyfini de yaşamaya çalışan turistlere hitap eder. Göl ve nehirlerde balık tutmak, parkın sahipsiz rahatından faydalanmak veya sıcak havalarda karşı koymamak için serinleyerek yeni deneyimlere sahip olmak isteyen turistlere de hitap eder.

Akdağ Tabiat Parkı, büyük ormanları, dinamik doğal güzellikleri, kültürel mirasları ve gezi fırsatlarıyla Türkiye’nin en zengin doğal güzelliklerinden biridir. Turistlerin parka ulaşımı, çeşitli konaklama ve destinasyon seçenekleriyle kolaylıkla sağlanabilmektedir. Bu park, doğayla insan arasındaki diyaloğu vurgulayan, her yıl çok sayıda ziyaretçiyi kendine çeken geleneksel bir yerdir ve ziyaretçileri zengin doğal güzelliklerinden faydalanma şansına sahip olmak için beklemektedir.

Özellikler

Akdağ Tabiat ParkıSigara İçilmez
Akdağ Tabiat ParkıPark Yeri
Akdağ Tabiat ParkıÜcretsiz
Akdağ Tabiat ParkıAçık Hava
Akdağ Tabiat ParkıGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.1
Puanlama :


 • avatar

  @pinayaydin

  Çok güzel bir yer Belediye biraz daha öz verili olabilir sezon olmasada tuvaletler temizlenmiyor. Görevli personel gece yok gölette avlanmak yasak tabelası olmasına rağmen avlanıyorlar ? Hür gezen atlar, Ördekler ve kuşlar bir harika 2023 sezonunda 12 odalı bir otel devreye giricekmiş bunun yanında göl manzaralı bungolov evlerde var bilginize ‍♂️?

 • avatar

  @sinemguclu

  Çok huzurlu bir guzellikti ahşap evlerde birgün kalinmali ? manzaraya karşı çay içilmeli ? çam ormanları icinde ? çocuk parkları, büyükler için salıncaklar, tuvalet, mescid mevcuttur. Telefon çekmiyor. Kamp için de uygun , market var ama 5 den sonra yoklar. Yanınıza ihtiyaclarinizi alınız, eğer kalacaksınız kalın birşeyler alınız mutlaka gece 4 -5 dereceye kadar düşüyor. Güzel vakitler geçirmeniz dileğiyle ☺️ ? lütfen coplerimizle doğayı kirletmeyelim!

 • avatar

  @zehrakync5272

  Doğası ve temiz havası manzarası yaşadığınızı hissettiren bir yer mutlaka tavsıye ediyorum Kır evlerinde 6 kişi rahat konaklayabiliyor Mangal , piknik rahatlıkla yapabılırsınız Gece atmosferi gayet gğElsadece bızım kaldığımız evin dısardaki bahce aydınlatma lambası calısmıyordu bırde sıcak su sorunluydu Geri kalan herşey muhteşemdi

 • avatar

  @erolbeyazoglu3787

  Lütfen dikkatlice okuyun. Akdağ tabiat Parkı'na Gelmek isteyen herkes için çok önemli bilgiler . Navigasyon aletinize güvenerek akdağ tabiat parkına gelmeyin, Çünkü o sizi Denizli Çivril üzerinden getirecek. Oysa Afyon Sandıklı üzerinden gelebileceğiniz yol çok daha güzel çok daha uygun. Aksi takdirde büyük bir macera yaşarsınız. Akdağ Tabiat Parkı çok mükemmel bir yer. Havasıyla Gölü ile bulunduğu konumla ve hayvanlara verdiği önemiyle .... Kısacası, Bu zamana kadar gördüğüm en mükemmel Tabiat parkı. Fakat söylemek zorunda olduğum bazı şeyler var. maalesef Tuvaletler icler acısı bir halde. Elektrik: Sağolsun Marketteki Mirac bey bizi kırmadı verdi. Ayrıca bir defa 50 TL ödüyorsunuz istediğiniz kadar kalabiliyorsunuz ama Fişinizi kaybetmeyin. Hattâ işiniz mi var Fiş ile girip çıkabiliyorsunuz. Valla uzun kalmak isteyenlere daha ucuzu yok derim . toplum ilgilendiren bir mesele varki çok önemli! Gittiğiniz her yerde temiz bırakmalı ki yani temiz bırakmalıyız ki adam sansınlar ve arkamızdan içeriği Hiç de hoş olmayan mektuplar yazılmasın Gittiğimiz her yerde pisliğimizi bırakmak zorunda değiliz diye düşünüyorum. Bunun yanı sıra Belediyenin yaptığı çalışmalar güzel . Tebrikler Ama fazlası da bekleniyor. Mesela, Belediyemizin buraya gelmek isteyen Kampcıları ve karavancıları yeniden kazanması için ; Telefon ve internet ulaşımını, Elektrik ve WC temizliğini ,Aynı zamanda Duş imkanı sağlayabilirse ve Derse Mesela 'Günlük 40 TL ama çevrenizdeki 50 metrelik bir daire içinde çöp olmazsa günlük 25 TL " Bak o zaman neler oluyor

 • avatar

  @aliosmane

  Açıklamada bahsedilen karavan parkı nerede? Bulamadım. Çeşmeler var ama karavana su almanız için basinçli su lazım, hep oluklar var. Biz akşam ezaniyla giris yaptik. Etrafta kimse yoktu. Bungalovların oraya gayrı nizami parkettik. Sabah karavan parki aradık ama kimseyi bulamadık. Market açık değildi. Tuvaletler temiz değildi. Kus yuvasi olmuslar. Sabun kağıt zaten beklemiyorduk. Apar topar ayrildik. Tam bir hayal kırıklığı..

 • avatar

  @hasanhuseyin7146

  Akdağ Tabiat Parkı Gerçekten Doğasıyla bambaşka bir yer herkesin görmesi gerekir. Eksiklerini Şöyle Sıralayayım 1) web sitesinde çadır elektriği olduğu söyleniyor ama öyle bir şey yok. 2) Telefon asla Çekmiyor 3) Aydinlatmalar yetersiz mescitlerde bile aydinlatma yok 4) Çevre Bakımı Eksik Çalışanlar Ellerinden geleni yapsada birazda insanlarımız pis her giden pisliğini yerde bırakıyor. 2 yıldır gitmemize rağmen hiç bir şey yapılmamış aynı duruyor. 5) Banglov Evler yetersiz 2022 Fiyatlandırma Banglov Günlük 350 Tl Çadır Günlük 15 TL Tekne Turu: 15 TL Pedallı Yunus: Yarım saat 30 TL Biz çadır kurduk 1 Gece Kaldık Sinekler Çok rahatsız ediyor ona göre kesinlikle sinek kovucu spreyler tercih etmelisiniz. Gece Gerçekten Serin oluyor uzerinize uzun kollu bir şeyler almanızda fayda var. Ateş yakıp isinabilirsiniz :) simdilik soyleyeceklerim bu kadar

 • avatar

  @yildirimsezer

  Akdağ bungalovda bize kiralanan evde şofben yok. Hayatımda ilk kez duş imkanı olmayan bir otel deneyimi oldu. Banyo yapmak ulaşılmaz mı oldu haberimiz mi yok? Nasıl olurda insanlara duş imkanı olmayan bir ev kiralarsınız. Saat 17.00 dan sonra yetkili kimseyi bulamazsınız. Telefon kısıtlı çekiyor ama aradığınız hiçbir numaraya ulaşamıyorsunuz. Kimse açmıyor telefonu. Oteli işletmemek için kurmuşlar. 17.00 den sonra su arızası elektrik arızası vb. olsa ulaşacağınız kimse yok. İnanılmaz saçma. Eğer otele mesai saati dışında gelmeyi düşünüyorsanız büyük ihtimal anahtarı paspasın altına koyduk oradan alın derler. Çünkü hiçbir muhatap yok. Yaz günü yıkanmadan oturun. Böyle güzel bir yer nasıl harcanıyor bungalovda kalın da görün. Yazık. Sorumsuzluktan öte hiçbir şey yok.

 • avatar

  @fethisarikaya7921

  Piknik alanları ve doğasıyla bir harika. Yolu biraz dar ama parka vardığınız zaman değdiğini göreceksiniz. Şu anda (Temmuz 2022) bir adet içecek satan market, dondurmacı ve gözleme yapıp satan bir işletme var.

 • avatar

  @koraydogan

  Gerçekten muhteşem bir deneyimdi. 2 gece çadırla konakladım. Telefon sadece marketin karşısındaki çeşmenin başında çekiyor diğer yerlerde çekmiyor.Tam kafa dinlemek ve rahatlama yeri diyebilirim. Öncelikle temmuz ayında da olsak Akşam mutlaka kalın ceket ve üzerinizi örtmek için polar örtü alın soğuk oluyor. Sabah inek çanları ile uyanmak, kuş sesleri, kurbağa sesleri muazzam...Tuvaletler beklenilenden temizdi. Market var ihtiyaclarınızın bir kısmını karşılayabilirsiniz.(bisküvi,aburcubur,gazlı içecekler gibi). Beklendiği gibi Elektrik ve duş imkanı yok. Buz gibi Kaynak suyu muhteşem.

 • avatar

  @hakanarslanturk2065

  Akdağ Tabiat Parkı Sorkun-Sandıklı-Afyonkarahisar’da. 2449 metre yüksekliğinde bir yayla. Sorkun köyünden itibaren yolu parke taşı döşeli. Araba ile 20 dk da çıkılıyor. Yılkı atları, geyikler ve daha nicelerini görebilirsiniz. Ağaç evlerde konaklama imkanı mevcut. Yürüyüş sevenler için 17 km.lik Tokalı kanyonu zorlu bir parkur.

 • avatar

  @osmanmaasoglu

  Öncelikle personel çok ilgili ve güler yüzlü. Doğada kafa dinlemek için çok iyi mekan. Bungalovlar temiz, yatak ve çarşaflar yeni ve temiz, ama iç tasarımın yenilenme zamanı gelmiş. 2+1 6 kişi kalabilecek genişlikte. Şohben tüplü ve su tazyiki düşük. Sıcak su ilk günümüzde vardı ama ertesi gün tüm evler dolunca tazyik daha da düştü ve Şohben ateşlemeye geçemedi. Elektrik sorunu yok herşeyi çalıştırabilirsiniz(sanırım eskiden sadece solar enerjisi varmış), trafo getirmişler. Evlerde telefon çekmiyor ve İnternet yok, acil durumlar için markette uydunet wifi si var. Rica edince giriyorsunuz. Yapay göletler her yerde biraz bataklık hali alır. Burada da biraz öyle olmuş. Gölün su gelen yönündeki birikim kirli ve aşırı kurbağa yoğunluğu var. Gölün bu hali baş etmesi zor sivrisinek oluşumuna da davetiye çıkarıyor. Suyun önü kesilmeden önceki dere hali olarak kalsa daha mı iyi olurdu acaba diye düşündürdü. Doğada yılkı atları geziyor, Nisan da beş tane gördük, yaz aylarında yüzün üzerinde oldukları söyleniyor. Son olarak, yanımızda bulunan 4 poşete çevreden çöp topladık. Ayıptır, günahtır.


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Akdağ Tabiat Parkı
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 11 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.1/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Akdağ Tabiat Parkı Akdağ Tabiat Parkı +908500000000 Akdağ Tabiat Parkı, 03500 Çamoğlu/Sandıklı/Afyonkarahisar, Turkey Akdağ Tabiat Parkı Afyonkarahisar’da, Akdağ Tabiat Parkı, zengin doğal güzellikleriyle geniş bir alana yayılmıştır. Tarihi ve kültürel mirasları ile her yıl çok sayıda turisti kendine çekmektedir. Akdağ, Türkiye’de yüzölçümü bakımından en büyük orman alanı olarak kabul edilir. Parkın etrafındaki yüksek dağlar, zeytin ağaçları ve çoban yaylaları, ziyaretçileri büyüleyici bir güzelliğe ortak olma imkânı sunmaktadır. ₺₺ TR 38.3524181 30.0242119 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.1/5 11