Alaaddin Cami (Uluborlu)

Alaaddin Cami (Uluborlu) Isparta bulunan Dini Yerler 'den biridir. Bu sayfa Alaaddin Cami (Uluborlu) hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Alaaddin Cami (Uluborlu) hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Alaaddin Cami (Uluborlu) düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Isparta Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Isparta sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin.

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.
Daha fazla göster

Alaaddin Cami (Uluborlu) Sigara İçilmez
Alaaddin Cami (Uluborlu) Park Yeri
Alaaddin Cami (Uluborlu) Ücretsiz
Alaaddin Cami (Uluborlu) Açık Hava
+(1)

Konum

Selçuklu, Dindar Bey Cd. No:3, 32650 Uluborlu/Isparta, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 4.4 Puan

 • avatar

  Canan

  Anadolu'nun sağlam, ayakta ve halen kullanılan en eski tarihi eserlerden biri olan Uluborlu Alaaddin CamiiHamitoğlu Beylerinden Sultan Alaaddin Keykubat tarafından 1231 yılında Uluborlu'nun Hamitoğullarının başkenti iken yaptırılmış. Tarihte geçirmiş olduğu iki yangında çatısı hasar görmekle beraber ana bina ve minaresi ilk yapıldığı şekilde orijinalliğini korumaktadır. Caminin bitişiğinde zamanında kırk bin el yazması ve basılı eseri barındıran bir kütüphane mevcut. Bu kütüphanenin kitapları Cumhuriyet Döneminin başlarında İstanbul ve Konya kütüphanelerine nakledilerek koruma altına alınmış. Camiinin ön cephesinin doğu köşesinde hem seyyit, hem şerif yani hem baba hem anne tarafından Peygamber (A.S.)'ın soyuna dayanan torunlarından Şerif Hasan (R.A.)'nın kabri bulunmakta. Fatiha okumadan geçmeyin .

 • avatar

  Faruk

  Tarihsel etkileyici

 • avatar

  HAMİDULLAH SARI

  Uluborlu'nun en güzel mekanlarından. Kapı Dağı'nın eteğinde. Eski yerleşim yerinde ayakta kalan muhteşem bir cami. Güneyinde bakınca tek başına ayakta durmaya çalışan bir minare görürsünüz. Ayrıca Cirimbolu köprüsünü de.

 • avatar

  iskender S

  Bakımsız. Ecdad yadigari böyle bir emanete uluborlular bakmamış. Yazık.

 • avatar

  Açelya Akbaş

  Cami eski zamanlardan kalma yapısıyla insanı etkiliyor. Hemen yan tarafında piknik yapılan bir alan var. Caminin on tarafında oturmak için geniş masalı banklar var. Karşınızda da Uluborlu manzarası var. Hemen yan tarafınızda kale ve caminin arka kısmında antik kent var. Tek sıkıntı çok fazla arı olması. Yemek yerken başlangıçta zorlandık, sonra tavuk kemiklerini bir kenara koyduk ve arılar onlara yöneldiler.


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar

Benzer Yerler

Japon Bahcesi

Japon Bahcesi

( Yorum)
Ücretsiz
Piazza

Piazza

( Yorum)
₺₺
Tahtakale

Tahtakale

( Yorum)
Ücretsiz
Feraye

Feraye

( Yorum)
Ücretsiz