icon
Yükleniyor..

Alanya Teleferik

Alanya Teleferik Alanya bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Bu sayfa Alanya Teleferik hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Alanya Teleferik hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Alanya Teleferik düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Alanya Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Alanya sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin.

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.
Devamını Göster

Alanya Teleferik Sigara İçilmez
Alanya Teleferik Park Yeri
Alanya Teleferik Ücretsiz
Alanya Teleferik Açık Hava
+(1)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 4.5 Puan

 • avatar

  @wrd

  Teleferikle yukarıya çıkmak bir dakika sürmüyor. Manzara için kullanılabilir. Yerli, yabancı, gidiş ve dönüş olarak farklı fiyat tarifesi var. Kredi kartı geçerli.

 • avatar

  @halilekiz

  Ağustos ayında kaleye çıkış için kullandık. Çok keyifli ve görsel bir şölen sunuyor. Hem şehir manzarası hem de sahil manzarası harika. Teleferiğin hem üst pencereleri açık hem de yan taraftaki ızgarası sayesinde çok havadar. Hiç cam fanus içinde kapalı kalmış hissi vermiyor. Hafif bir esinti ile çıkıyorsunuz ki yaz ayında bu bir nimet! Bilet fiyatları resimde yer alıyor. Eğer ki kaleden aşağı dola dola inip kızıl kule tarafına geçeceğim diye düşünüyorsanız tek yön bilet almanız mantıklı. Aksi durumda gidiş-dönüş bilet almanızı tavsiye ederim. Teleferiğe panik yapmadan ve hızlıca binmez gerekiyor. Sürekli döndüğü için oyalanırsanız daha da paniklersiniz. Kalabalık gruplarla binenler çok komik görüntüler oluşturuyor. Bebek arabası ile binebiliyorsunuz. Hem bebek arabası hem de sizler gayet rahat sığarsınız. İyi eğlenceler !

 • avatar

  @huseyinkocoglu

  Ağustos 2022 de tam 45 öğrenci 30 lira. Birde bilet alırken ısrarla kimlik istiyorlar olmazsa e devletten bakın söyleyin diyorlar. Sanki Türk olunca ucuza bilet verecek gibi. Onun haricinde güzel hizmet zevkli binmesi gitmesi seyretmesi.

 • avatar

  @tolgasoydan

  Çok güzel bir hizmet olmuş araç ile kaleye çıkmak oldukça zahmetli ve park yeri sıkıntısı mevcut, teleferikten indikten sonra 15 dk kadar kale içinde yürüyor ve ancak o şekilde kale girişine ulaşıyorsunuz. Yol UZUN olduğu gibi BASAMAKLI VE DİK, çocuklu ve rahatsızlığı olan insanlar zorlanabilir. Fiyat 45 TL, 6 yaşa kadar ücretsiz sonrası öğrenci ücreti alıyorlar. Daha evvel teleferike binmemiş insanlar için bir değişiklik, şahsen biz beğendik. Emeği geçenlere teşekkürler

 • avatar

  @okanisik

  25/07/22 bugün Alanya’dan tekyön kaleye teleferikle çıktık. Ben(Türk),Ailem ve arkadaşlarım yurtdışından geldiğimiz için nerdeyse üç KATI fazla para ödedemek zorunda bırakıldık. Bilet satan kişiler hiçbir bilgi vermeden biletleri utanmadan “Yabancı Tam 90TLve Yabancı Öğrenci 75TL ” olarak yazarak yaklaşık üç katına bu yönde kesiyor yabancı DİKKAT!! fiyat listesinin Türk ve yabancı olarak ayrı olduğunu Restauranlar, ulaşım araçları vs. duymuştum ama asla belediyenin veya kamu kuruluşlarının denetlediği, belge verdiğini bir yer duymamıştım. Bence bu tam bir Ayrımcılık ve Sahtekarlık 25/07/22 today we took the cable car from Alanya to one-way castle. I (Turkish), my family and my friends came from abroad, we had to pay almost three times more. Ticket sellers shamelessly write the tickets as “Foreign Full and Foreign Student” without giving any information and cut them about three times in this direction ATTENTION!! I have heard that the price list is separate as Turkish and foreign Restaurants, transportation vehicles etc. but I've never heard of a place where the municipality or public institutions inspect or issue documents. I think this is pure Discrimination and Fraud

 • avatar

  @aliaksakal

  Alanya merkezden kaleye çıkmak üzere Buraya kadar gelmişken hadi binelim bari dediğimiz etkinlik. 18 temmuz 2022 itibariyle Tek kişi gidiş dönüş 45 TL. ve 2_3 dk civarı sürüyor. Kalede çok güzel resimler cekebileceginiz basamaklar var. Elinizde yük olmasın sıcak kalabalık ve yorucu. Suyunuzu vs aşağıda alın yukarda kalede çok pahalı. zaten yerli turistlere kıymet veren yok. Herşey Euro ile etiketlenmiş...ikinci defa çıkmam.

 • avatar

  @harundurak

  İlginç bir deneyim kişi başı 40 TL. Alanya kalesine çıkıyorsunuz kaleyi geziyorsunuz sonra aynı biletle geri donebiliyorsunuz. Harika bir manzara var yükseklik korkunuz varsa sıkıntı çekebilirsiniz. Biz çok keyif aldık.

 • avatar

  @gulsahozdemir

  Manzara çok güzel. Fiyatlar uygun. Teleferik sabah 9.00'da çalışmaya başlıyormuş gece 23.00a kadar. Sadece teleferikten indikten sonra daha yukarıyı gezmek için yürümek gerekiyor ve yokuş, merdiven çıkıyorsunuz bu biraz yorucu. Yukarıda ki mekanlar da fiyat olarak uygun. 5 tl ye su, 20 tl ye gazlı içecek, 15-20 tl ye kahve içebiliyorsunuz. Müzeler ve sarayı, müze kart ile gezebiliyorsunuz. Müzekart öğrenciye 30 tl, öğretmene ücretsiz, normal müzekart ise sanırım ya 60 ya da 65 tlydi. 1 yıl boyunca müzelerde kullanabilirsiniz.

 • avatar

  @fatmanurcalisir

  Kaleye çıkmanın en keyifli yanı. Fiyatlar da makul. Mayıs 2022de çift yön olarak öğrenci 26 tl tam 39 tl

 • avatar

  @hakanozcelik

  Fiyatlar uygun..manzara harika..alanya kalesine çıkıyorsunuz...denizi ve kumsalı seyrederek..kredi kartı geçerli..20 tl nisan 2019 tarihinde.


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar