icon

Albay Reşat Çiğiltepe Şehitliği

 • (10 Yorum)

Gezilecek Yerler

4.7

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Albay Reşat Çiğiltepe Şehitliği Sandıklı bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Bu sayfa Albay Reşat Çiğiltepe Şehitliği hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Albay Reşat Çiğiltepe Şehitliği hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Albay Reşat Çiğiltepe Şehitliği düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Sandıklı Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Sandıklı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin.

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Özellikler

Albay Reşat Çiğiltepe ŞehitliğiSigara İçilmez
Albay Reşat Çiğiltepe ŞehitliğiPark Yeri
Albay Reşat Çiğiltepe ŞehitliğiÜcretsiz
Albay Reşat Çiğiltepe ŞehitliğiAçık Hava
Albay Reşat Çiğiltepe ŞehitliğiGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.7
Puanlama :


 • avatar

  @thegezgin

  2022 Haziran da yine ziyaretine gittigimiz bu tarihi mekan, TC bagımsızlık temellerin askeri olarak 1.Dünya Savaşı galiplerine kahraman ordumuz canlarını vererek zorla kabul ettirdigi Baskumandanlık Meydan Savaş ının önemli noktalarından biri.Afyon D650 yolundan güneye inerken Afyon a 30 dakikalık uzaklıkta.Hem yiyeceklerimizi yanımıza alıp ,bu güzel ormanlık ve her yeri görebilen yükseklikte piknik yapılabilecek ve Kurtuluşun ruhunu hissetmek için çok güzel düzenlenmiş bu şehitliğimiz.Ata'mızı , komutanımız Reşat Çiğiltepe ve kahramanlarımızı saygıyla anıyoruz.

 • avatar

  @gulayguclu

  2 Eylül 2022 Cuma günü Şehit Miralay Reşat Çiğiltepe anısına yapılan Anıt'ı ziyaret ettik. Çok hüzünlü bir yer şehitlerimizin sonsuza kadar dalgalansın diye uğruna kara toprağa düştüğü yüce bayrağımız dahi adeta yas tutuyordu. Yazık şehitliğimizin içerisine çöp kutuları konmuş fakat çöpler yerlerde. Bakımı günlük yapılmalı . Ülkemizde her şeye para bulunuyorsa tüm şehitliklerimizin düzenli bakımı yapılmalı.

 • avatar

  @serdaryetim

  Kahraman 57'nci Tümen'in Arslanları'nın vatan toprağını kanlarıyla suladıkları, şehit düştüğü, gerçek mezarları şu koordinattadır: 38.684878, 30.245447 Ruhları şad olsun, hepsine minnettarız.

 • avatar

  @muzafferpotur823

  Albay Reşat Çiğiltepe Albay Reşat Bey; 26 Ağustos 1922 tarihinde başlayan Büyük Taarruz'da, 57. Tümen Komutanı'dır. 27 Ağustos günü birliğinin Afyon-Çiğiltepe'de karşılaştığı yunan direnişi, bu cephedeki taarruz hızımızın düşmesine ve tüm cephede tehlikeli bir durum oluşacağına ilişkin endişe yaratır. Albay Reşat Bey, bu durumu telefonla öğrenmek isteyen ATATÜRK'e Çiğiltepe'yi yarım saat içinde almak için söz verir. Ancak düşmanın direncinin sürmesi üzerine yarım saat içinde tepeyi alamayan Albay Reşat Bey ATATÜRK'e verdiği sözü yerine getirememeyi onuruna yediremediği için canına kıyar. ATATÜRK (saat 11.00): – Reşat Bey’i istiyorum. – Komutanım Reşat Bey size bir mesaj bırakarak intihar etti. Okuyorum, komutanım: – Yarım saat zarfında bu tepeyi almak için söz verdiğim halde sözümü yapamamış olduğumdan dolayı yaşayamam komutanım. ATATÜRK'ün gözlerinden yaşlar boşanır: – Allah rahmet eylesin, Reşat Bey büyük bir vatanseverdir. Saat 11.45′te bu kez ATATÜRK'ün telefonu çalar: – Çiğiltepe alınmıştır komutanım. Yüzlerce ölüsünü bırakan düşman Sincanlı Ovası’na doğru kaçmaktadır, arz ederim. Albay Reşat Bey tepenin ele geçirilmesindeki 45 dakikalık gecikme için canından vazgeçebilecek kadar sözüne bağlı ve şerefli bir vatanseverdir. Reşat Bey’in naaşı, bir gün sonra Sandıklı'da defnedildi. Naaşı, 1988 yılında Ankara Devlet Mezarlığı'na nakledildi. Vefatından sonra TBMM kendisi adına, ailesine Kırmızı şeritli İstiklâl Madalyası takdim etti. Soyadı Kanunu çıktığında da ATATÜRK tarafından ailesine "ÇİĞİLTEPE" soyadı verildi. Albay Reşat Bey; Tanzimat devrinde önemli devlet ve fikir adamı, gazeteci ve şair olan Ziya Paşa'nın oğludur. Ruhu şad olsun, Allah rahmet eylesin, mekânı Cennet olsun.

 • avatar

  @kaanatasoy

  Merhaba, Çanakkale şehitliğinden sonra mutlaka görülmesi gereken bir yer. Büyük taruzun temel taşları. Çok zaman önce geldiğimden daha iyi hale getirilmiş. Yollar yapılmiş çevre düzenlemesi yapılmış orada yatan aslanlara yakışır bir hal almış. Mutlaka bu bölgeyi gezmenizi tavsiye ederim.

 • avatar

  @huseyinercolak5556

  BOLGEYE HAKIM BIR TEPE... GIDIP GORMENIZI TAVSIYE EDERİM...

 • avatar

  @yusufdemir3545

  Güzel manzaralı gezmeye değer

 • avatar

  @mudem

  Sakallı Nurettin paşanin başını yediği değerli bir komutan. Önceleri yarma bölgesinde değildi sonra dahil edildi. Çünkü yeterli cephanesu ve obüs toplarinin olmaması buna delildir. Olabilecek herturlu talihsizlik o gün bu komutanı buldu. Sağındaki 15 tümen yetersiz, kuşatması gereken alan çok elverişsiz (kendisi aşağıda düşman yukarida), karşısında en nitelikli yunan alaylarndan biri, mobbing yapan Nurettin, kendisine yardım etmesi gereken ama etmeyip yoluna giden Süvari kolordusu. Süvari zaten kuşatma yapamazki baskın yapar bu da başka bir saçmalık. Yani artık bu komutanın hesabını kim verecek bilemiyorum

 • avatar

  @aliosmanmavi

  Ruhları şad olsun. Rahmet ve minnetle yâd ediyorum

 • avatar

  @afk

  Minnet ve saygı ile yad ediyorum.


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Albay Reşat Çiğiltepe Şehitliği
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 10 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.7/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Albay Reşat Çiğiltepe Şehitliği Albay Reşat Çiğiltepe Şehitliği +908500000000 Çiğiltepe, 03859 Akharım/Sandıklı/Afyonkarahisar, Turkey Albay Reşat Çiğiltepe Şehitliği Albay Reşat Çiğiltepe Şehitliği hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Albay Reşat Çiğiltepe Şehitliği Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada. ₺₺ TR 38.6894129 30.2620296 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.7/5 10