Ali Paşa Camii

Ali Paşa Camii Kütahya bulunan Dini Yerler 'den biridir. Bu sayfa Ali Paşa Camii hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Ali Paşa Camii hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Ali Paşa Camii düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Kütahya Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Kütahya sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin.

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.
Daha fazla göster

Ali Paşa Camii Sigara İçilmez
Ali Paşa Camii Park Yeri
Ali Paşa Camii Ücretsiz
Ali Paşa Camii Açık Hava
+(1)

Konum

Alipaşa, 60200 Tokat Merkez/Tokat, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 4 Puan

 • avatar

  Cetin Gundogdu

  Ali Paşa Bosnalı olup, Enderun’dan yetişmiştir. II. Bayezid’in kızı, Selçuk Sultan’ın kızından torunu olan Fatma Sultan ile evlenmiştir. Çeşitli saray ağalıklarında bulunduktan sonra, Erzurum (3 defa) Karaman, Bağdat, Sivas ve Anadolu Beylerbeyliklerinde görev yapmıştır. Ali Paşa Erzurum Beylerbeyi iken 10 Safer 980 (2 Haziran 1572) tarihinde hastalanarak vefat etmiştir. Temerrüd Ali Paşa, Erzurum Beylerbeyi olduğu sırada Sivas Defterdarı oğlu Mustafa Bey’in vefat etmesi üzerine Tokat’ta bir türbe ve yanına bir cami yapılmasını istemiştir. Caminin bitmesine yakın Ali Paşa’nın vefat etmesi üzerine ortaya çıkan maddi sorunlar sebebiyle, doğu ve batı tarafındaki duvar kalıntılarından anlaşıldığı üzere son cemaat yerinin dıştan ikinci bir kademe ile kapatılması planlandığı halde bundan vazgeçilmiştir.

 • avatar

  A.RIFAT GÜLER

  Camiinin restorasyonu tam bir fiyasko oldu.Merkezin en iyi camisi.Ali Paşa Hamamı,Ali Paşa Türbesi ile bir bütünlük sağlayan külliye.Camii beş yıldız ama restorasyonu hiç olmadı.Anıtlar Yüksek Kurulu bu restoreyi nasıl kabul etti anlamak mümkün değil. Ali Paşa ve ailesini bulunduğu türbede de 3 adet mezar var.Ziyarete devamlı açık . Caminin önündeki Yüzyıllık Çınar ağaçlarının özel koruma bakımını yapamadılar.Bir tanesini budayıp kuşa çevirdiler, diğeride kurumamak için gayret gösteriyor.Bu ağaçlar için profesyonel bir bitki uzmanının gelmesi lazım.Bir şeyler ters gidiyormu? evet gidiyor.

 • avatar

  Suat OCAK

  Muazzam eserler Gerçek mimari, hakiki mühendislik. Üzerinden 500 yıl geçmiş ama hâlâ dimdik ayakta. İçinde bir cami huzuru, ayrı bir manevî hava Günümüz camilerinde bir türlü bulamadığım başka bir iklim. Allah yapandan yaptırandan razı olsun. Acizane 500 yıldır o camide bulunanlardan olduğum için son derece mutlu ve huzurluyum

 • avatar

  Memis Yurt

  LEVABALAR VE WC ÇOK KÖTÜYÜDÜ BİR MÜLÜMANIN APTST ALDIĞI YER ÖYLE OLMAMALIDIR YILLARDIR DEGİŞMEYEN BAKIMSIZ SORUMSUZLUK ALİ PAŞA CAMİSİNE YAKIŞMIYOR.

 • avatar

  Cengizhan Uyar

  Halının acilen değişmesi lazım, berbat kokuyor, caminin içi tümüyle o eski halı kokuyor. Belediye ilgilenmiyor mu bu ne saygısızlık...


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar

Benzer Yerler

Japon Bahcesi

Japon Bahcesi

( Yorum)
Ücretsiz
Piazza

Piazza

( Yorum)
₺₺
Tahtakale

Tahtakale

( Yorum)
Ücretsiz
Feraye

Feraye

( Yorum)
Ücretsiz