icon
Yükleniyor..

Antakya Ulu Cami

Ulu Cami Antakya bulunan Dini Yerler 'den biridir. Bu sayfa Ulu Cami hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Ulu Cami hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Ulu Cami düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Antakya Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Antakya sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster

Antakya Ulu Cami Sigara İçilmez
Antakya Ulu Cami Park Yeri
Antakya Ulu Cami Ücretsiz
Antakya Ulu Cami Açık Hava
+(1)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 4.6363636363636 Puan

 • avatar

  @ersinturkis

  Çok güzel ve tarihi bir yapı. Kullanılan malzemeler ve inşaa biçimi çok güzel. 1366 yılında yapılmış neler ve kimleri görmüştür kim bilir? Mimberi ve işlemesi mükemmel. Tabi manevi kısmı ayrı...

 • avatar

  @mustafaemek

  Mutlaka görülmeli.Özellikle ahşap minberi şaheser.Birgi Ulu Cami minberine benziyor.

 • avatar

  @kivanc

  Geleneksel tarzda yapılmış Antakya'nın en eski camisi olma özelliğini taşıyan ve oldukça etkileyici bir cami. Merkezi bir konumda yer alması ve çevresiyle etkeşiminin yüksek olması nedeniyle ciddi öneme sahip bir cami. Antakya'ya gelirseniz mutlaka ziyaret edin.

 • avatar

  @hasanbahrikoyut

  Saruhan Beyliği döneminde yapılmış muhteşem bir Camii.

 • avatar

  @ahmetckasabali

  Çok şükür ULU CAMİ imiz açıldı. Tüm cami kuşlarını bekliyoruz..

 • avatar

  @afethikucuktepe

  Manisanın eş eski tarihi camii. Manisa'nın sırtlarında. Bugün uzun bir restorasyon sonrası yeniden ibadete açıldı. (2.9.2022) Hayırlı olsun.

 • avatar

  @fahreddinosmanca

  16.yüzyılda yapılmış olup, Selçuklu tarzını anlatır. Tonozlu ve düz çatılıdır. Kitabesinde Hicri 1117 tarihi bulunmaktadır. Antakya camilerinin en eskisi ve en büyüğü Ulucami´dir. Asi kenarındaki bu caminin içi, diğer tüm Türk camilerinde olduğu gibi çok sadedir. İçi kıymetli halılar ile kaplı caminin duvarlarında altın harflerle yazılmış ayetler vardır. Bu caminin Memlûk dönemi eseri olduğu, Osmanlı döneminde bir kaç defa onarım gördüğü sanılmakladır. Doğu- batı yönünde uzanan dikdörtgen planlıdır. Caminin Osmanlı tarzında yapılmış silindirik geniş gövdeli ve yüksek minaresi şerefeli, sivri külahlıdır ve bir kaç defa tamir görmüştür. Üzerindeki 1704 tarihli kitabe bir kaç onarımdan birine ait olmalıdır. Gravürlerde, minarenin 200 yıl önce de aynı stilde olduğu görülmektedir. Avlusu geniş, taş döşeli, şadırvanlıdır. Mimarı ve yapılış yılı bilinmemektedir. Üzerinde, 1872 depreminden sonra onarıldığını gösteren 1874 tarihli bir kitabe bulunmaktadır.

 • avatar

  @gonul

  Antakya Ulu Camii, ilin en eski ve en büyük camisi olarak bilinir. Asi nehri kenarında yer alan caminin yapılış tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte Memlukluler döneminde yapıldığı tahmin ediliyor.

 • avatar

  @mustafaarslan

  16.yüzyılda yapılmış olup, Selçuklu tarzını anlatır. Tonozlu ve düz çatılıdır. Kitabesinde Hicri 1117 tarihi bulunmaktadır. Antakya camilerinin en eskisi ve en büyüğüdür. Asi kenarındaki bu caminin içi, diğer tüm Türk camilerinde olduğu gibi çok sadedir. İçi kıymetli halılar ile kaplı caminin duvarlarında altın harflerle yazılmış ayetler vardır. Bu caminin Memlûk dönemi eseri olduğu, Osmanlı döneminde bir kaç defa onarım gördüğü sanılmakladır. Doğu- batı yönünde uzanan dikdörtgen planlıdır. Caminin Osmanlı tarzında yapılmış silindirik geniş gövdeli ve yüksek minaresi şerefeli, sivri külahlıdır ve bir kaç defa tamir görmüştür. Üzerindeki 1704 tarihli kitabe bir kaç onarımdan birine ait olmalıdır. Gravürlerde, minarenin 200 yıl önce de aynı stilde olduğu görülmektedir. Avlusu geniş, taş döşeli, şadırvanlıdır. Mimarı ve yapılış yılı bilinmemektedir. Üzerinde, 1872 depreminden sonra onarıldığını gösteren 1874 tarihli bir kitabe bulunmaktadır..

 • avatar

  @etyaturizm

  Ulu cami, adı gibi ULU. Hayatımda ilk kez burada gördüm, cami içine kadar rampa yapmışlar, İşte İSLAM dini bu, herkese kapımız açık yetmiyor, imkanı da sunmak lazım. Düşünenlerden ve uygulayanlardan ALLAH razı olsun. Caminin ruhu beni etkiledi…

 • avatar

  @ismailercelik

  Tadilattadir. Ziyaret yapilamamaktadir. Önünde bulunan çeşmenin suyu soğuk ve tatlıdır. Çay bahçelerinden Manisa izlenebilir. Çay içilerbir.


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar