icon
Yükleniyor..

Apollon Tapınağı Manavgat

Apollon Tapınağı Manavgat bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Bu sayfa Apollon Tapınağı hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Apollon Tapınağı hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Apollon Tapınağı düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Didim Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Didim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster

Apollon Tapınağı Manavgat Sigara İçilmez
Apollon Tapınağı Manavgat Park Yeri
Apollon Tapınağı Manavgat Ücretsiz
Apollon Tapınağı Manavgat Açık Hava
+(1)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 4.5714285714286 Puan

 • avatar

  @erkunttimucin

  Antalya Side de, limanda bulunan halka açık antik şehrin en bilindik yapısı. Gün batımında ayrı güzeldir. Turistlerin uğrak yeridir!. Side'ye gidip burada fotoğraf çektirmeden dönemezsiniz. Keyifli geziler.

 • avatar

  @talipcukurlu

  Harika bir tarih, büyük ve gelişmiş bir şehrin kalıntıları... Sabah veya akşam saatlerinde gezebilirsiniz, yoksa çok sıcak :) Giriş ücretsiz, içerideki müzeye ve anfi tiyatroya giriş ücretli. Düşük ücretle bir uçtan diğerine taşıyan araçlar mevcut. Fakat keşke daha bakımlı olsa ve açıklayıcı tabelalar bulunsa. Ayrıca nedense bu tarz tarihi kalıntılara önem vermiyoruz. Bizim geçmişimiz değil diye mi düşünüyoruz, bilemiyorum. Çünkü tarihi kalıntıların üzerine evler yapılmış, yıkıntılar evlere temel yapılmış. Gariptir ki hala daha yeni yapılar dikkat çekiyor. Bu üzücü bir durum. Şehrin geri kalanının da çıkarılması, birçok binanın yıkılıp tarihin ortaya çıkarılması gerekiyor.

 • avatar

  @suleymanserkanyildiz

  Evet çok güzel ama arkadaş o nasıl kalabalık. Bin milletten. Görmek için park alanından 2km yol yürüyorsun. O kalabalıkta. Her yer turist kazıklama dükkanı. Esnaf desen .. biliyorsunuz. Canımızı verecektik. Kendinizi hazırlayın gidin. Mekanlarda makarna 160TL dondurma topu 20. Evet güzel de.. işte..

 • avatar

  @kubilaytandogan

  Harika tarih kokan buyerde çok uygun fiyatlarda bulmanız mümkün ama pazarlığa çok açık yeteneğinizi kullanın ayrıca tapinak onunda Mustafa kaptana slmlar uygun fiyata denizden tür ile Side antik kenti gezebilirsiniz

 • avatar

  @erdaldalgalar

  Antik çağın en iyi korunmuş tapınakları arasında sayılır. 1906-1913 yılları arasında gerçekleştirilen bilimsel kazılar ile tamamen gün ışığına çıkarılan tapınak kısmen tekrar ayağa kaldırılmışur. Aruk niteliğini kaybetmiş durumdaki mimari öğeler ile tapınak alanını çepeçevre saran bir koruma duvarı yine bu ilk kazılar evresinde inşa edilmiştir. Tapmağı dıştan saran çift sütun sırasından dolayı dipteros plan tipini gösterir. Kanonik olmayan tek öğesi daha içte uzanan, üstü açık ve tabanında taş döşeme bulunmayan avlusudur Merkezi avlu içinde şimdiye kadar kesin şekilde yeri tespit edilemeyen kutsal su kaynağı ve küçük bir tapınak. 'naiskos” bulunmakta idi. Tapınağın sıra dışı durumu bir kehanet merkezi olarak taşıdığı bu özel fonksiyona dayanmakladır. Günümüzde görülen fakat hiçbir zaman bitirilemeyen yapının inşası M.Ö. 4.53. yüzyılda başlamışur. M.Ö, 6. yüzyıla ait öncü tapınak o dönemde çok ün kazanmış. M.Ö, 5. yüzyılın başlarında Persler tarafından tahrip edilmiştir. Bugün orta avluda hala görülebilen temeller erken tapınağın kalıntılarına tanıklık eder, Orta avluda ver alan Hellenistik döneme ait naiskos M.S, 5./6. yüzyılda sökülerek yerine bir Hristiyan bazilikası inşa edilmiş, bazilika ise tapınak gibi bir deprem sonrası harap olmuştur.

 • avatar

  @magicmurat

  Lezzetli

 • avatar

  @sedatdemir

  Tarihi


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar