Ariassos Antik Kenti

Ariassos Antik Kenti Döşemealtı bulunan Tarihi Mekanlar 'den biridir. Bu sayfa Ariassos Antik Kenti hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Ariassos Antik Kenti hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Ariassos Antik Kenti düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Döşemealtı Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Döşemealtı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin.

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.
Daha fazla göster

Ariassos Antik Kenti Sigara İçilmez
Ariassos Antik Kenti Park Yeri
Ariassos Antik Kenti Ücretsiz
Ariassos Antik Kenti Açık Hava
+(1)

Konum

Kovanlık, 07190 Döşemealtı/Antalya, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 3.6 Puan

 • avatar

  Yalçın Orkun

  Şayet Kovanlık köyü tarafından giriş yaparsınız yaklaşık 4,5 km.lik bir parkur sizi bekliyor. Nispeten dik bir yokuş. Tepe noktasından sonra az bir iniş ile antik yol biitiyor. Devamı varsa da ben bulamadım. Yol boyunca antik yapıları görebilirsiniz. Yol genellikle yuvarlak şekilli iri blok çakıllardan yapılmış. Rahat yürünüyor. Ancak yolun bozuk kısımları ayak altından kayıyor dikkat!!!!!!! Bir de yavrusu olan keçilere dikkat. Bakışları tehditkar.

 • avatar

  Turan Ay

  Gitmek isteyenler burada kaybolabilir. Yol tabelası yok. Çok ıssız bir yer. Bilen biriyle gitmek gerekiyor. Araçla bir yere kadar. Sonra yürüyüşle tırmanmaniz gerekiyor.

 • avatar

  M. R. POLAT

  Antik çağlarda Pamfilya ile Pisidia kentlerini birbirine bağlayan yollardan biri olan Derbent Boğazı, Bizans ve Selçuklu-Osmanlı dönemlerinde de işlevini sürdürmüş, hatta yakın zamanlara kadar Yörüklerin göç yolu olmuştur. 2000 yıl boyunca işlevini sürdüren bu yolda, kontrol amacıyla çeşitli dönemlerde askeri konak olarak kullanılmış yapılar bulunmaktadır. Döşeme taşlardan oluşan bu yol Döşemealtı İlçesi'ne de adını vermiştir. Yüzeyi 4 metre genişliğinde taş döşeli yola yöre halkı kısaca “Döşeme”, yolun geçtiği boğaza “Döşeme Boğazı”, yolun altında kalan düzlüğe de “Döşemealtı” demiştir. Döşemealtı zamanla; buradaki bir grup köyün, sonralarında platonun tamamının, nahiye merkezinin ve en nihayetinde ilçenin adı olmuştur.

 • avatar

  hamtunay

  O dönemlere göre harika bir yol ve yerleşim alanı

 • avatar

  Yusuf Duranal

  Yolumuz açık olsun tarihi bütün yolların yürünmesi hissesilmesi tarih doğa sevgisinin sagilikli bir birey olabilmek için yürüyüş önemli.


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar

Benzer Yerler

Kaleiçi

Kaleiçi

( Yorum)
Ücretsiz
Kleopatra Plajı

Kleopatra Plajı

( Yorum)
Ücretsiz
Saklıkent Milli Parkı

Saklıkent Milli Parkı

( Yorum)
Ücretsiz