icon

Avanos Kızıl Vadi

 • (5 Yorum)

Gezilecek Yerler

3.8

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Türkiye’nin merkez bölgesinde bulunan Nevşehir, kültürü, tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlüdür. Bölgede en çok tercih edilen gezi destinasyondur. Bu nedenle, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilir. Nevşehir’in ünlü beldelerinden biri olan Kızıl vadi, çok sayıda gezilecek yerleriyle ünlüdür. Güzel ormanları, göl ve nehirleri ile doğal güzellikleri ile ziyaretçileri büyüleyen Kızıl vadi, gezginlerin favori destinasyonlarından biri haline gelmiştir.

Kızıl vadi'ye Nereden Ulaşılır?

Kızıl vadi, Nevşehir merkezinden 40 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Nevşehir'in Güzelyurt ilçesine bağlantı sağlayan otoban ile yaklaşık 30 dakikalık bir sürüş mesafesindedir. Ayrıca, Kızıl vadi'ye tarihi Göreme köyünden de ulaşılabilmektedir. Göreme köyü, UNESCO Dünya Miras Listesi'ne kayıtlı olan Göreme Milli Parkı'ndan geçmektedir. Yolcular böylece, Kızıl vadi'ye ulaşırken köyün çevresindeki tarihi ve doğal güzellikleri de keşfedeceklerdir.

Kızıl vadi'deki Gezilecek Yerler

Kızıl vadi, gidilmesi gereken gezilecek yerleri ile ziyaretçilerin hayalini süsleyen bir destinasyon haline geldi. Bölgede en önemli gezi noktalarından bazıları şunlardır:

Güzelyurt Metodiyumu: Kızıl vadi'nin doğal güzellikleri arasında en dikkate değer yerlerden biridir. Güzelyurt Metodiyumu, Neolitik dönemlere kadar uzanan köklü bir tarihe sahiptir. Kızıl vadi, Süryaniler için önemli bir yer olarak kabul edildi. Kaya mezarlarının bulunduğu Güzelyurt Metodiyumu, kültürel değerleri ve doğal güzellikleri ile her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır.

Erzincan Ormanı: Kızıl vadi'yi doğadan alıp tarihe götüren orman, çok sayıda endemik bitki ve hayvan türünün yaşadığı zengin bir orman alanıdır. Erzincan Ormanı, Kızıl vadi'ye çok yakın olan bir tabiata sahiptir. Aynı zamanda, ormana yakın olan gölde ve nehirde çok sayıda kuş türü görülebilmektedir.

Keben Gölü: Kızıl vadi'ye yürüyerek ulaşılabilecek Keben Gölü, doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaktadır. Gölde, zamana karşı kazanılan bir mücadele ile korunan tüm doğal güzellikleri görmek mümkündür. Ayrıca, göl kenarında insanlar tarafından geliştirilen barbekü alanlarından yararlanmak, günleri daha keyifli geçirmek için harika bir fırsattır.

Kızıl vadi, doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel değerleri ile her yıl binlerce gezgini ağırlayan bir destinasyon haline gelmiştir. Güzel ormanları, gölleri, nehirleri ve tarihi alanları ile Kızıl vadi, gezginlerin favori destinasyonlarından biri haline gelmiştir. Yolculuk planlarınız arasına kesinlikle Kızıl vadi'yi de eklemelisiniz.

Özellikler

Avanos Kızıl VadiÜcretsiz
Avanos Kızıl VadiAçık Hava
Avanos Kızıl VadiGezilecek Yerler

Fiyatlar

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

3.8
Puanlama :


 • avatar

  @serkanbektas3763

  Şansımıza güneş batımı bulut ile kapandı, ama manzarası güzel, sandalye ve yiyecek-içecek ile gidip güzel vakit geçirebilirsiniz, sandalyesiz giderek gezilecek çok noktası da mevcut.

 • avatar

  @tsenocak

  Gün batımı için güzel bir nokta.

 • Hayallerim yıkıldı. Saatlerce bekledim ama nafile. Ne güneş ne vadi kızıla döndü. Gereksiz bir aktivite oldu. İlla gidecekler yiyecek içeceklerini yanında götürsün. Varsa sandalyeleriyle tepede yerlerini alsınlar. Kafeler çevresinde alkol almak vs yasak. Araç trafik yoğunluğu çok fazla.

 • avatar

  @sinancem1325

  Güneşin batışını izlemek için önerilen yerlerden birisi. Belediyenin aldığı Giriş ücreti 10 tl. Yaklaşık 10 dakika içinde güneş batıyor, biraz erken gidilmeli. Sandalye çay vs keyifi artırır ve konfor katar.

 • Özellikle güneş batısı izlemesi çok güzel. Ayrıca vadi yürüyüşü da çok güzel.


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Avanos Kızıl Vadi
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 5 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 3.8/5.0

  Çalışma Saatleri

  Hergün 24 Saat Açık

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Avanos Kızıl Vadi Avanos Kızıl Vadi +90# 50500 Çavuşin/Avanos/Nevşehir, Türkiye Avanos Kızıl Vadi Türkiye’nin merkez bölgesinde bulunan Nevşehir, kültürü, tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlüdür. Bölgede en çok tercih edilen gezi destinasyondur. Bu nedenle, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilir. Nevşehir’in ünlü beldelerinden biri olan Kızıl vadi, çok sayıda gezilecek yerleriyle ünlüdür. Güzel ormanları, göl ve nehirleri ile doğal güzellikleri ile ziyaretçileri büyüleyen Kızıl vadi, gezginlerin favori destinasyonlarından biri haline gelmiştir. ₺₺ TR 38.653312 34.859912 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  3.8/5 5