icon
Yükleniyor..

Aynalıgöl (Gilindire) Mağarası

Aynalıgöl (Gilindire) Mağarası Mersin bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Bu sayfa Aynalıgöl (Gilindire) Mağarası hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Aynalıgöl (Gilindire) Mağarası hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Aynalıgöl (Gilindire) Mağarası düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Mersin Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Mersin sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin.

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.
Devamını Göster

Aynalıgöl (Gilindire) Mağarası Sigara İçilmez
Aynalıgöl (Gilindire) Mağarası Park Yeri
Aynalıgöl (Gilindire) Mağarası Ücretsiz
Aynalıgöl (Gilindire) Mağarası Açık Hava
+(1)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 4.8 Puan

 • avatar

  @halilekiz

  Harika bir yer. Girişten en dibine kadar ve daha sonra da dönüş yolu... Seneler önce gitmiştim. Çok hayran kalmıştım. Şu anda tadilat nedeniyle geçici olarak kapalı. Aralık 2022'de tekrar açılacağı söyleniyor. Bu sene ki ziyaret planınızı erteleyiniz! ???? Rivayet odur ki, bir kirpiyi takip eden çoban bu mağarayı keşfetmiş ve yetkililere haber etmiş. 560 basamak merdiven ile aynalı göle varıyorsunuz. Mağara için sabit sıcaklıkta olmasına rağmen her bir adımda daha çok nemleniyor. Terliyorsunuz ancak ter kurumuyor ve sürekli terliyorsunuz. Alnınızı silecek bir havlu olması çok faydalı olur. Çocuklu aileler bir daha düşünerek hareket etsinler. Mağara boyunca harika sütunlar, damlataşlar, sarkıtlar, dikitler vs. tam bir görsel şölen. Mağaranın en sonuna vardığınız zaman bir platform ile karşılaşıyorsunuz ve neden daha da inmiyor diyorsunuz. Çünkü göle vardınız ????... gölde hiç bir kıpırdama olmadığı için Mağara devam ediyor algısı oluşuyor. Müthiş bir yanılsama! Sonra çıkışa yöneliyorsunuz ve Mağara çıkışı harika bir deniz esintisi ile bütün yeriniz kuruyor. Mağara dışında bile çok güzel bir deniz manzarası var. Muhakkak ziyaret listenizde olsun.

 • avatar

  @busragunduz

  Diğer adı aynalıgöl mağarasıymış . Hayatımda gittiğim en güzel mağara olabilir bir kirpiyi takip eden çoban sayesinde bulunmuş bu mağara diğer mağaralra göre çok daha büyük. Ve mağaranın içinde küçük bir gölet var girilmiyor tabi ki . İçerisinin sessizliği o kadar güzelki sürekli bir ses içinde olmak burda o sessizliği tatmak güzeldi giriş ücreti 11 TL kişi başı deniz manzaralı merdivenlerden inerek giriyorsunuz.

 • avatar

  @nimetullaherogl

  Bildiğiniz tüm mağaraları unutun iddia ediyorum bir çok yer gezmiş(en azından ulkemizd:)) biri olarak görülebilecek en güzel mağara, toplam 1300 adımla girilip çıkılıyor inanılmaz nemli ama muhteşem bir manzara, fakat çok bakımsız girişte ücret alıyorlar ama maalesef paslanmış demirleri dahi boyamamislar...

 • avatar

  @hayrettinyemisc

  Mersin gezisinden alanyaya dönerken gezi listemde olan Gilindire (aynalı göl) mağarasına uğradım. Aydıncık Belediyesine bağlı gemi durağı mevkiinde mağara 1999 yılında bir çoban tarafından bulunmuş mağarada ybuzul dönemine ait izler olup,mağara girişinden 450 metre ilerlediğinizde büyük bir göle ulaşıyorsunuz. Gölün özelliği deniz seviyesinden 47 metre daha derin ve yatay olarak göl denizden 240 metre uzakta olmasıdır. Halk arasında aynalı göl olarak adlandırılıyor.Mağaranın içi Sarkıt, Sütün,dikit,duvar,perde damlataşlar, akma taşlar ve mağara iğnesi ile kaplıdır. Mağara 2015 yılında ziyarete açılmıştır. Dünyanın 8.nci harikası olmaya aday mağaraya 560 basamak inip ve çıkmanız gerekiyor.

 • avatar

  @vedatyalcin

  Mağara coğrafik ve jeomorfolojik olarak çok zengin izler taşımaktadır. Mavimsi harika göl ile büyüleyen mağaraya 500-600 basamakta ulaşıyorsunuz. Yürüyüş esnasında sarkıtlar, dikitler, sütunlar harika şekilde bulunuyor. İçerisi oldukça nemli ve sıcak olabiliyor. Astımı olanlar dikkatli olmasında fayda var . Dalış , mağara turizmi için güzel bir yer . Giriş uygun müze kart geçerli.

 • avatar

  @umutdogan

  Kocaman bir mağara. Yaklaşık 500 600 basamak merdiven inerek aşağıdaki büyüleyici göle ulaşabiliyorsunuz. Tabi bu merdivenleri inerken dikitlerin ve sarkıtların arasından geçiyorsunuz. Aralarda durup fotoğraf çekmek ya da dinlenmek için yapılmış alanlar var. İçerisi çok nemli ve sıcak girerken yanınızda su olmasını öneririm. Ayrıca mağaraya giriş ücreti de çok uygun.

 • avatar

  @serifyenen

  Gilindire Mağarası, Mersin #Aynalıgöl Mağarası diye de biliniyor. Mersin’in Aydıncık ilçesinin 7,5 km güneydoğusunda, #deniz kenarında yer alıyor. Mağaranın girişi denize bakıyor. Mağaraya denizden ve karadan ulaşılabiliyor. Gilindire Mağarası, bir kirpiyi takip eden çobanın tesadüfen keşfettiği bir #mağara. Mağaraya 560 basamaklı bir merdiven ile ulaşılıyor. Mağara, denizden 45 metre yüksek bir yamaçta, 555 metre yatay uzunlukta ve 46 metre derinliğe sahip. Mağaranın 46 metre derinliğinde su var, bu özelliği nedeniyle "Aynalı #Göl" olarak da anılıyor. Oldukça büyük boyutlardaki sarkıtlar eşsiz bir güzellik sunuyor. Ana bölümden çok sayıda küçük mekanlar ayrılıyor. Gilindire Cave, Mersin Also known as Aynalıgöl #Cave. It is located 7.5 km southeast of Aydıncık district of Mersin. The entrance faces the sea. It is on a slope 45 meters high from the sea. The cave can be reached either from the #sea side or land side. It was #discovered by a shepherd following a hedgehog. It is 555 meters long and 46 meters deep. There is layer of #water for 46 meters, because of this feature it is also known as "Mirror Lake" . Large stalactites offer a unique #beauty. It has many small spaces apart from the main section. #gilindiremağarası #mersin #gilindirecave #nature #serifyenenilegeziyorum #doğa

 • avatar

  @ademkuluk

  Bundan önce cennet cehennem mağaralarina da gitmiştim. Cennet mağarasına benziyor biraz derin ancak beni burada cezbeden daha çok mağaranın içindeki sarkıtların doğal mimarisinde oluşmuş güzelliklerdi. Işıklandırma fena değil merdiven basamakları standart büyüklükte paslı demirden. Ayrıca bu mağaranın dibinde berrak masmavi şu birikintisi harika görünüyordu. Normalde fotoğraf çekmek yasak ama flaş kapalı olarak çektim başkaları da çekiyordu. Giriş ücreti 7 yaş üstü için 8₺. Yedi yaş altı ücretsiz. Giriş ücreti nakittir. POS geçerli değil. Benim yanımda nakit olmadığı için personelden rica ettim bana iban numarasını verdi parayı havale ettim ve girebildim. Astım hastası nefes darlığı ve 65 yaş üstü olanlara tavsiye etmem. Mağara yatay derinliği çok fazla . Sonuç olarak buz devrinden kalan tabiat harikası bu yeri görmenizi tavsiye ederim.

 • avatar

  @muratmutlu

  Dogu tarafindan gelirken Aydincik'a girmeden hemen oncedir. Ozel bir isletmeye yonetiyor muzekart vs gecerli degil. 8 tl olan biletinizi aldiktan sonra 100 metre yuruyerek magara girisine ulasiyorsunuz.Sonrasi film sahneleri gibi her koseyi dondukten sonra baska bir etkileyeci manzarayla karsilasiyorsunuz. En sonunda ise yurume yolu sizi buzul cagdan izler tasiyan göle ulastiriyor. Boyle bir magara nasil taninmaz tanitilmaz diye dusunuyorsunuz. Saglik problemi olanlar ve yaslilar icin inip cikmasi hayli zor bir magara. 1 yildizi magaradan degil isletmeden dolayi kirdim tabiki.

 • avatar

  @ademceran

  Içerisi gerçekten çok büyük ve ihtişamlı. Keşfedileli 20 yıl olan bu mağaraya küçük bir rampa ve yaklaşık 570 basamak merdiven ile inilmekte. Bu da demek oluyor ki fiziksel olarak epeyce zorlayacak. Yanınızda su bulundurmanızı tavsiye ederim. Alanya Damlataş magarasinda kat kat buyuk ve etkileyici. Milyonlarca yılda oluşan mağaranın dokusunu bozmamak adına içeride ışıklandırma minimum seviyede tutulmuş. Basamaklar genel olarak standartlara uygun olmasına rağmen trabzanları tutarak inmenizi tavsiye ederim. Ayrıca açıkta bulunan metal merdivende paslanmalar mevcut. Bir kazaya uğramadan onarılırsa çok iyi olur.


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar