icon

Baykoca Bey Turbesi

 • (4 Yorum)

Gezilecek Yerler

4.8

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Baykoca Bey Turbesi İnegöl bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Bu sayfa Baykoca Bey Turbesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Baykoca Bey Turbesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Baykoca Bey Turbesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. İnegöl Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için İnegöl sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin.

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Özellikler

Baykoca Bey TurbesiSigara İçilmez
Baykoca Bey TurbesiPark Yeri
Baykoca Bey TurbesiÜcretsiz
Baykoca Bey TurbesiAçık Hava
Baykoca Bey TurbesiGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.8
Puanlama :


 • avatar

  @sinanseyir7715

  Bayhoca Oğuzlar'ın Bozok kolunun Kayı Boyu'na mensup olup Saru Batu Savcı Bey'in iki oğlundan birincisidir. Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi'nin yeğenidir. Ermeni Beli Muharebesi esnasında ölmüştür. Bursa'nın İnegöl ilçesindeki Hamzabey köyünde türbesi bulunmaktadır. Hamzabey Mahallesi Hamza Bey köy içi yol kenarında bulunmakta.

 • avatar

  @sezginguler9795

  Yanında ki restorasyonu tamamlanan camis ile güzel bir görünüme kavuşan türbe bahçesinde oturma alanları ile güzel vakitler geçireceğiniz bir mekan. Ziyaret sonrası köy meydanına uğrayıp çınarlar altında oturmayı da ihmal etmeyin. Meydandaki kahvelerde servis yapılıyor. Ana yolda Yenişehir istikametinde bulunan Boğazköy göleti baraj çevresinde aracınızı park edip vakit geçirecek geniş alanlarda mevcut.

 • avatar

  @mustafabayramka

  Osmanlı devleti nin ilk şehidi olan Baykoca bey türbesini ziyaret etmek çok güzel oldu fakat yeni yapılan yol çalışmaları ile türbenin yerini haritalardan bulmakta zorlandık. Hamzabey diye arayınca bulabildik. İçinde Baykoca bey olmak üzere tüm şehitlerimize rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun inşaAllah.

 • avatar

  @colakozkan6822

  osmanlı döneminden kalma buyuk bir şahsiyet ziyaret gahı inegöl belediyesi özenle yeri tadilat ettirmiş ve mükemmel bir dizayn la yerine restore edilmiş bir yapı inegöle ugrarsanız ugramadan gecmeyin ecdadın ender şahsiyetlerinden biri dua edip nasiplenmek gerek


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Baykoca Bey Turbesi
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 4 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.8/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Baykoca Bey Turbesi Baykoca Bey Turbesi +908500000000 Hamzabey, Hamzabey Köyü İç Yolu, 16400 İnegöl/Bursa, Turkey Baykoca Bey Turbesi Baykoca Bey Turbesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Baykoca Bey Turbesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada. ₺₺ TR 40.1340692 29.5255819 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.8/5 4