icon

Beylerbeyi Sarayı

 • (3 Yorum)

Gezilecek Yerler

5.0

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

İstanbul Beylerbeyi Sarayı, her ziyaretçinin ziyareti için harika bir deneyim olan tarihi bir mekan olarak dikkat çekmektedir. Saray İstanbul’un güneyinde, beş yüzyıllık tarihi Bosphorus'a bakan ormanlık alanda yer almaktadır. 1856'da Sultan Abdülmecit tarafından yapılan Beylerbeyi Sarayı, ailenin seyahatleri, konukları ve çevre piknikleri için kullanılmıştır. Bugün, Saray'ın çoğu ayrıntısı tarihsel değeri korumak için yenilenmiştir.

Tarihi ve Mimarisi
Tarihi anları ile İstanbul Beylerbeyi Sarayı, kırk dört oda ve kırk beş odalardan oluşan sağlam bir tarihi yapıya sahiptir. Saray, sadece İstanbul'daki diğer tarihi yapılardan değil, ortak özellikleriyle Avrupa'dan gelenleri de içine alan iki tarz arasında bir denge kurmaktadır. Yapı, yuvarlak çatıyla kapalı mekanlar olan farklı alanlardan ve bahçelerden oluşmaktadır. Saray, Adalar ve Merkez İstanbulluların andığı, ancak görkemli tarihini gözler önüne serdiğini değerlendiren ünlü arkeolog ve yazarların tarihi hakkında çokça açıklama yaptığı bir yerdir.

Sarayın İçinde Görmek İçin
Sarayın dışındaki bölümünde, pencerelerden, ünlü beyaz taş ve süslemelere, büyük sarı limanın önündeki meşe ağaçlarının gölgesine kadar her şey göze çarpan güzellikte. Sarayın içine girerken, duvarlarda ve tavanlarda muhteşem süslemeler ile mozaiklerle süslenmiş olan saray salonlarından geçilebilir. El sanatlarının kalitesi ve benzersiz tasarımları göz kamaştırıcıdır.

Sarayın çevresindeki alanlar da her ziyaretçinin farklı keşifler yapmak için harika bir ortam sağlamaktadır. Her yerde çeşitli bitki ve ağaç çeşitleri vardır. Aynı zamanda, İstanbul Boğazından zevk almak için manzaraya sahip olan büyük teraslara sahiptir.

Müze
İstanbul Beylerbeyi Sarayı’nın içinde, görkemli bir Saray Müzesi de bulunmaktadır. Müzede, sarayın altından ve üstünden iki bin yılın tarihini irdeleyen antik eşyalar, el işi ve süslemeler vardır. Ziyaretçiler, yapılan yüzyıllık restorasyon çalışmalarına ve tarihsel değer taşıyan eserlerin bir karmaşa arasında sergilenmesine odaklanabilirler. Aynı zamanda, birkaç güzel müze dükkânı da vardır, kalıntılar ve kıyafetlerin gösterildiği yerler.

Tarihin oldukça zengin olan Istanbul Beylerbeyi Sarayı, muhteşem mimarisi ve manzaralarıyla her ziyaretçinin büyüleyici bir deneyim yaşaması için harika bir seçenek olarak dikkat çekmektedir. Ziyaretçiler, tarihin saflığı ve sıcaklığının tadını çıkarabilecekleri  birçok etkinlikten faydalanabilirler. Bu mekan, hayranlık verici bir şekilde korunmuştur ve İstanbul'un tarihi havzasındaki en popüler gezi noktalarından biridir.

Özellikler

Beylerbeyi SarayıSigara İçilmez
Beylerbeyi SarayıPark Yeri
Beylerbeyi SarayıÜcretsiz
Beylerbeyi SarayıAçık Hava
Beylerbeyi SarayıGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

5.0
Puanlama :


 • avatar

  @semacakir

  Ecdadın ne kadar ince zevkli düşünceli olduğunu bir kere daha anladım. Sadece elçi bekleme salonunda duvarlarda ayet yazılı olması ayrı bir incelik ayrı bir siyaset..

 • avatar

  @kkeles

  Gitmişken Saray’ın içindeki müzeyi de gezmeyi unutmayın

 • avatar

  @cahitarpacik

  Nefis


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Beylerbeyi Sarayı
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 3 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 5.0/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Beylerbeyi Sarayı Beylerbeyi Sarayı +908500000000 Beylerbeyi, 34676 Üsküdar/İstanbul, Turkey Beylerbeyi Sarayı İstanbul Beylerbeyi Sarayı, her ziyaretçinin ziyareti için harika bir deneyim olan tarihi bir mekan olarak dikkat çekmektedir. Saray İstanbul’un güneyinde, beş yüzyıllık tarihi Bosphorus'a bakan ormanlık alanda yer almaktadır. 1856'da Sultan Abdülmecit tarafından yapılan Beylerbeyi Sarayı, ailenin seyahatleri, konukları ve çevre piknikleri için kullanılmıştır. Bugün, Saray'ın çoğu ayrıntısı tarihsel değeri korumak için yenilenmiştir. ₺₺ TR 41.04312 29.04266 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  5.0/5 3