icon

Bodrum Yel Değirmenleri

 • (5 Yorum)

Gezilecek Yerler

3.2

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Bodrum Yel Değirmenleri, Bodrum’un tarihi ve kültürel mirası arasında yer alan önemli bir turistik mekan. Bodrum Yel Değirmenleri, Muğla’nın Bodrum ilçesinde, Ortakent ve Bitez arasında yer almaktadır.

Bodrum Yel Değirmenlerine Nasıl Gidilir?
Bodrum Yel Değirmenleri’ne ulaşmak için en kolay yol, uçakla Bodrum'a giderek araba kiralamaktır. Uçuşunuz Bodrum Havalimanı’na indikten sonra, Bitez arasında yer alan Bodrum Yel Değirmenleri'ne ulaşmak için aracınızla Ortakent’e yolculuğunuzu sürdürmelisiniz.

Bodrum Yel Değirmenleri Gezilecek Yerler
Bodrum Yel Değirmenleri, Müslümanların Türkiye’de olduğu dönemlerden kalma eski tesislerden oluşmaktadır. Yel Değirmenleri'nden en ünlüsü, Bitez Yel Değirmeni’dir. Bodrum Yel Değirmenleri’ni gezerken eski taş evlerin ve tarihi tesislerin olduğu bir ortamda, çok sayıda sokak pazaryerleri ile de karşılaşabilirsiniz. Ayrıca, Bitez Yel Değirmeni’nde geçmişi yaşayabileceğiniz sıradışı kahvaltıları da denemenizi öneririz.

Bodrum Yel Değirmenleri için Öneriler
Bodrum Yel Değirmenleri’ne giderken giyinmek veya alışveriş yapmak için en uygun zamandır. Bodrum Yel Değirmenleri’nde gününüzün en çok keyfini çıkarmak için, bölgeye uygun giyim ve ayakkabılar satın alabilirsiniz. Ayrıca, sıcak iklimden dolayı yürüyüş botu, şort veya mayo gibi hafif kıyafetler giymeniz ve şapka, güneş gözlüğü taşımanız önerilir.

Bodrum Yel Değirmenleri, Türkiye’nin turistik zenginlikleri arasında yer alan özel bir mekan. Güzel manzaralara, keyifli atmosfere ve çok sayıda alışveriş fırsatına sahip olan Bodrum Yel Değirmenleri’ni gezmek için, çok sayıda turistin çekildiği mekanlar arasındadır. Bu tarihi mekana giderken kültürel mirasımızın güzelliğini keşfedebilir ve bol bol alışveriş yapabilirsiniz.

Özellikler

Bodrum Yel DeğirmenleriSigara İçilmez
Bodrum Yel DeğirmenleriPark Yeri
Bodrum Yel DeğirmenleriÜcretsiz
Bodrum Yel DeğirmenleriAçık Hava
Bodrum Yel DeğirmenleriGezilecek Yerler

Fiyatlar

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

3.2
Puanlama :


 • avatar

  @tanerkocaova

  Bodrum Yel Değirmenlerini 14 kasım 2022 günü bodrum gezimiz sırasında ziyaret ettik. Her zaman olduğu gibi eşim ve torunum ile birlikte geziyi tamamladık... Değirmenler son derece bakımsız kalmış, maalesef artık bir yıkıntı ve harabe halindeler. 1960 yıllara kadar çalışmışlar. Ben 1955 doğumlu olduğumdan ve gezi serüvenim üniversiteyi bitirdikten sonra başladığından onları çalışır vaziyette görmem zaten mümkün değildi. Son çalışır vaziyetteki yel değirmeninin tahta çarkı ve çarkı tutan kolları artık yerde ve çürümeye yüz tutmuş durumda. Hepsini fotoğrafladım. İnsan üzülüyor tabiki. Çok da eski olmayan bir geçmişte burada tahıl öğütmüşler, ekmek yapıp gıdalarını temin etmişler. Sağlam ve çalışır vaziyette görmek güzel olurdu. Sanırım bu tür şeyler artık turistik değil. Ancak meraklısı için önemli ve bir gelir getirmiyor. Bu yüzdende bakımları yapılmıyor ve kaderlerine terk ediliyorlar... Değirmenlerin bulunduğu yerden panoramik harika bir bodrum manzarası var. Bolca fotoğrafladım. Değirmenlerin tepede olması sanırım rüzgar alması açısından önemli imiş. Ancak biz oradayken hemen hiç rüzgar yoktu. 60 sene içinde belkide mevsimlerin nasıl değiştiğinin bir göstergesidir bu... Kısa bir gezi oldu. Sonrasında Bodrum kalesi ve sualtı arkeoloji müzesini vede özellikle cam batığını ziyaret etmek için yolumuza devam ettik. Onlarla ilgili paylaşımları da yapacağım...

 • avatar

  @leventcamlisoy

  Çok güzel bir manzarası var. Tüm Bodrum ayaklarınızın altında. Yolu biraz sıkıntılı bazı araçlar yol kenarlarına park ettiklerinden yer yer tek şeride düşüyor.

 • avatar

  @samialemdar4050

  Bodrum'un tam olarak muhteşem görüntüsünün izlenilebilinecek bir yer ne yazıkkı kayalık olarak bırakılmış biraz peyzaj ve yeşillendirme ve aile kafeleri ve tabiki otoparkla Bodrum'a değer katan bir yer olabilir.

 • avatar

  @aysungoksu

  Manzarası çok güzel bir yer. Bodrum’da nereleri gezelim diye arattığımızda internette ilk çıkan yerlerden. Fakat tam bir hayal kırıklığı oldu bizim için. Çok bakımsız. Her yer bira şişesi, cam kırıkları ile dolu. Üstü açık, çok tehlikeli bir logar deliği vardı ortalıkta. Kızımın şapkası uçup içine düşünce farketmiş oldu. Farketmeseydi içine düşebilirdi, çok büyük tehlike atlattık!!! Bu kadar turistin geldiği popüler bir yer olan Bodrum’da böyle ortamların olmasını çok yadırgadık. Belediye neden işini yapmıyor, neden bu kadar özensiz bir türlü anlam veremedik. Biz utandık, üzüldük, buranın belediye başkanı hiç mi gezmiyor, görmüyor çok şaşırdık!!! Değirmenlerin durumu çok kötü, bakımsız. Yazık! Çok üzücü…

 • avatar

  @koraykurtay

  Tepede yer aldığı için iki kıyıya birden bakabileceginiz çok güzel bir manzarası var. Özellikle gün batımıni geçirmek için çok güzel bir yer. Yel değirmenleri bakımsız kalmış. Sanırım özel arazi olduğu için ama belediye etrafın düzenlenmesi konusunda daha iyi bir iş çıkarabilir.


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Bodrum Yel Değirmenleri
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 5 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 3.2/5.0

  Çalışma Saatleri

  Hergün 24 Saat Açık

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Bodrum Yel Değirmenleri Bodrum Yel Değirmenleri +908500000000 Eskiçeşme Mh, Haremtan Sk. No:10, 48400 Bodrum/Muğla, Türkiye Bodrum Yel Değirmenleri Bodrum Yel Değirmenleri, Bodrum’un tarihi ve kültürel mirası arasında yer alan önemli bir turistik mekan. Bodrum Yel Değirmenleri, Muğla’nın Bodrum ilçesinde, Ortakent ve Bitez arasında yer almaktadır. ₺₺ TR 37.0259382 27.414577 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  3.2/5 5