icon

Boğsak Koyu

 • (6 Yorum)

Gezilecek Yerler

4.2

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Mersin Boğsak Adası; Güneydoğu Akdeniz'in en güzel adalarından biridir. Adanın çevresinde turkuaz rengindeki sularıyla herkesi büyüleyen Akdeniz'in güzelliği sizi bekliyor. Mersin Boğsak Adası, Akdeniz'in kumsal tatil için en uygun plajlarından biridir.

Tarih ve Kültür Zenginliği
Mersin Boğsak Adası, tarihsel ve kültürel açıdan çok zengin bir alandır. M.Ö. 4. Yüzyıl'da Kıbrıs soykırımından kurtulan göçmenlerin ataları olarak bilinen adalı Türklerin kökeni buraya dayanır. Mersin Boğsak Adası'nda tarihçiler ve arkeologlar, M.Ö. 8. Yüzyıldan günümüze kadar uzanan farklı kültürleri ve uygarlıkları keşfetmeye devam etmektedir.

Aktiviteler
Mersin Boğsak Adası'nda çeşitli aktivitelere katılmak mümkündür. Adayı gezmek, deniz ve kumsal tatilleri keşfetmek, Akdeniz'in unutulmaz plajlarında yüzmek ve dalış yapmak, yerel restoranlarında Akdeniz mutfağının lezzetlerini tadımak gibi aktiviteler bulunmaktadır. Ayrıca Mersin Boğsak Adası'nda bir çok yürüyüş rotası, bisiklet pisti ve daha birçok şey var.

Gezilecek Yerler
Mersin Boğsak Adası, çok sayıda güzel manzaraya sahip bazı gezilecek yerleri içerir. Boğsak kalesi, Kale Koyu, Çamlık ve Yeni Liman gibi. Bunun yanı sıra, herkesin favori olan Süper Koy, Güvercin Koyu ve Yeşil Koy gibi adaların peaklerindeki küçük sahil koylarını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca adada küçük çaplı dalış merkezleri ve sörf merkezleri de bulunmaktadır.

Mersin Boğsak Adası, doğayla iç içe, tarihsel ve kültürel açıdan oldukça zengin, rahat ve keyifli bir tatil için ideal bir yerdir. Çevresinde turkuaz rengindeki sularıyla herkesi büyüleyen Akdeniz'in güzelliğini keşfetmek isteyenlerin en iyi yerlerinden biri. Adada manzaralı plajlar, bitki örtüsü, zengin kültürü, denize sıfır konumu ve diğer birçok nedeniyle sizi bekliyor.

Özellikler

Boğsak KoyuSigara İçilmez
Boğsak KoyuPark Yeri
Boğsak KoyuÜcretsiz
Boğsak KoyuAçık Hava
Boğsak KoyuGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.2
Puanlama :


 • avatar

  @mustafadurmaz

  İyi

 • avatar

  @engindeniz9067

  Deniz aktiviteleri jetski surf dolu dolu

 • avatar

  @nadirkoksoynadi729

  Doğası bir harika.. Mavi ile yeşilin buluştuğu yer..

 • avatar

  @ismaildemi

  Çok güzel

 • avatar

  @tuncayaydin8142

  Güzel plajı ve harika denizi var iyi bir otel

 • avatar

  @tayfunarifogull

  Yazları açık. Sessiz sakin denizi güzel.


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Boğsak Koyu
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 6 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.2/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Boğsak Koyu Boğsak Koyu +908500000000 İmam Uşağı Köyü Mersin Antalya Yolu İntermot Boğsak Motel, İntermot Boğsak Motel İçinde, Taşucu, Silifke, Mersin (İçel), Turkey Boğsak Koyu Mersin Boğsak Adası; Güneydoğu Akdeniz'in en güzel adalarından biridir. Adanın çevresinde turkuaz rengindeki sularıyla herkesi büyüleyen Akdeniz'in güzelliği sizi bekliyor. Mersin Boğsak Adası, Akdeniz'in kumsal tatil için en uygun plajlarından biridir. ₺₺ TR 36.3210182 33.8815901 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.2/5 6