icon

Büyükada

 • (5 Yorum)

Gezilecek Yerler

5.0

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

Büyükada, İstanbul'un en güzel adalarından biridir. İstanbul Boğazı'nın kuzeyinde, Marmara Denizi'nin üç adasından biri olarak konumlanmıştır. Adanın kuzeyinde Heybeliada, doğusunda Burgazada ve güneyinde Kınalıada bulunmaktadır. Büyükada'nın yüzölçümü 5,5 km²'dir ve nüfusu yaklaşık 4.000'dir.

Büyükada, adanın en önemli özelliği olan çok sayıda yemyeşil ağaçları ve büyüleyici manzarasıyla dikkat çekiyor. Adada, yürüyüş yapmak, bisiklet sürmek veya bisiklet kiralamak için mükemmel bir yer. Adanın kuzeyindeki Kılıçburun Tepesi'nden, adanın güney ucunda bulunan Kınalıada ve Heybeliada'ya kadar manzaraların tadını çıkarabilirsiniz.

Adanın güneyinde bulunan Kınalıada ve Heybeliada'ya feribotla gidebilirsiniz. Burada, adanın tarihi yapılarını ve antik kiliselerini gezebilirsiniz. Ayrıca, Büyükada'nın çok sayıda plajı ve kumsalı mevcuttur. Plajlarda yüzme, güneşlenme ve denizin tadını çıkarmak için mükemmel bir ortam sunuyor.

Büyükada, İstanbul'un en gözde turistik yerlerinden biridir. Adanın güney ucunda bulunan Aya Yorgi Manastırı, adanın en önemli tarihi yapılarından biri olarak kabul edilir. Manastırın yanı sıra, adada bulunan diğer tarihi yapılar arasında, Aya Triada Manastırı, Kınalıada Kilisesi ve Kılıç Ali Paşa Köşkü bulunmaktadır.

Büyükada, İstanbul'un en özel ve güzel adalarından biridir. Adanın yemyeşil ağaçları ve büyüleyici manzarası ile, tarihi yapıları ve plajları ile herkesin ziyaret etmesi gereken bir yer. Büyükada'ya gidenler, adanın güzelliğini ve misafirperverliğini her zaman hatırlayacaklardır.

Özellikler

BüyükadaKredi Kartı
BüyükadaSigara İçilmez
BüyükadaPark Yeri
BüyükadaÜcretsiz
BüyükadaTarihi Yer
BüyükadaAçık Hava
BüyükadaGezilecek Yerler

Fiyatlar

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

5.0
Puanlama :


 • avatar

  @gencaykete

  Çok beğendim. Yürüyerek çoğu yerini gezdim. Huzurlu, sakin doğa harikası bir ada. Atların kaldırıldığı iyi oldu. İyi bakılmıyor ve hor kullanılıyordu.

 • avatar

  @nazliaki

  Trafikten uzak havası temiz sessiz sakin harika bir yer birde alkolsüz yemek yerleri olsa gerçekten tamamen yerleşip yaşamalık yer. Vapurdan inince kalabalıktan uzaklaşmak en güzeli ya bisiklet kiralayıp tepelere sakin yerlere sürüceksin yada elektrikli belediye otobüsüne binip gitmek istediğin yere gidiceksin lunapark durağında inip aya yorgi kilisesinin olduğu tepeye çıkılabilir harika bir manzara yada bir başka tepe ahşap yetimhanenin olduğu tepe oraya çıkılabilir yokuşu biraz dik o yüzden dinlene dinlene çıkılması tavsiyem Alkolsüz yemek yeri arıyorsanız Vapurdan inince sol tarafa doğru giderseniz Konak restoran bi harika hem ew yemekleri hem et döneri çok güzel tavsiye ederim fiyat olarakta adaya göre çok uygun

 • avatar

  @niser

  İstanbul'da trafikten uzak keyfinizce gezebileceğiniz baharda ciçekleriyle sokaklarında özenli bakılmış evleriyle, adanın sahil kenarinda yemek içmekle sorun yaşamayacağınız, süper doğanın tadını çıkarabileceğiniz yer..

 • avatar

  @utkuerdemozturk

  Büyükada hakkında kişisel görüşlerim şöyle, Kalabalık , sokak lezzetleri denenmeli ,gezilip görülmeli.

 • avatar

  @abdullahbinender

  İstanbul büyükada. Dört adadan en büyüğü bu. En güzeli de bu. Mutlaka yayan gezmenizi tavsiye ederim. Ormanin içinden gezerken tahmin bile edemeyeceğiniz şekilde muhteşem manzaralarla karşilacaksiniz. Dondurma mutlaka deneyin çok lezzetli. A101 var. Sahil kenari çoğu mekan alkollü. Sag taraftaki sahili daha sessiz.Gelis gidis istanbul kart ile 21 lira.Giristeki yerden bilet almayin sakin 35 lira şeklinde insanlari dolandiriyorlar.


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Büyükada
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 5 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 5.0/5.0

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Büyükada Büyükada Büyükada, Adalar/İstanbul, Türkiye Büyükada Büyükada, İstanbul'un en güzel adalarından biridir. İstanbul Boğazı'nın kuzeyinde, Marmara Denizi'nin üç adasından biri olarak konumlanmıştır. Adanın kuzeyinde Heybeliada, doğusunda Burgazada ve güneyinde Kınalıada bulunmaktadır. Büyükada'nın yüzölçümü 5,5 km²'dir ve nüfusu yaklaşık 4.000'dir. ₺₺ TR 40.8560399 29.1187097 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  5.0/5 5