icon

Çal-Camili Tabiat Parkı

 • (11 Yorum)

Gezilecek Yerler

4.6

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Trabzon, Doğu Karadeniz Bölgesi'nde bulunan ve Karadeniz Bölgesi'nin en önemli ilidir. Trabzon çevresinde bulunan birçok güzel doğal güzelliğe ev sahipliği yapan bu ili, aynı zamanda tarihi değerleri ve kültürünü de beraberinde getirerek göz alıcı bir bölge oluşturmaktadır. Trabzon'un bu turizm potansiyeline çok önemli katkı sunan en önemli güzelliklerinden biri de Çal-Camili Tabiat Parkı'dır.

Çal-Camili Tabiat Parkı Nerede?

Çal-Camili Tabiat Parkı, Trabzon'un Sümela ilçesine bağlı olan Maçka'da yer almaktadır. Trabzon merkeze yaklaşık 40 kilometre mesafededir. Çal-Camili Tabiat Parkı, tarih boyunca hem dini hem de kültürel açıdan çok değerli özellikler barındıran ve tarihteki insanların izlerini taşıyan bir doğal alandır.

Çal-Camili Tabiat Parkının Göz alıcı Manzarası

Çal-Camili Tabiat Parkı, çam ormanları, nehirler, göller ve tepelerden oluşan güzel manzaralarla kaplıdır. Bu parkta bulunan en önemli doğal olgu Sümela Manastırı’dır. Manastır, Trabzon Çal-Camili Tabiat Parkı’nın göz alıcı bir güzelliğe ev sahipliği yapmasını sağlamaktadır. Sümela Manastırı, tarih boyunca Karadeniz Bölgesi'ne çok önemli insanların izlerini taşımaktadır.

Çal-Camili Tabiat Parkında Gezip Yakalamak İçin Eşsiz Fırsatlar

Çal-Camili Tabiat Parkı, birçok eşsiz gezi fırsatı sunan, her ortamda keyifli vakit geçirebilmenizi sağlayan bir doğal güzellik olarak bilinmektedir. Parkta sık bir orman içerisinde yürüyüşler yaparak, kuşların çıkardıkları eşsiz sesler etrafında tazelenmenizi sağlayabilirsiniz. Ayrıca, nehirler, göller ve tepeler arasında tırmanarak etrafı ziyaret etmek de oldukça eğlencelidir.

Çal-Camili Tabiat Parkında Yaz Aktiviteleri

Çal-Camili Tabiat Parkı, Trabzon’a kısıtlı sayıda yaz aylarında gezici için çok sayıda aktivite sunmaktadır. Parkta deniz ve doğa sporları, kamp çadırlı aktiviteler, dağ bisikleti, ekstrem spor gibi keyifli etkinlikler gerçekleştirebilirsiniz. Bu çok özel alanda mayıs ile ekim ayları arasında oluşan yaz aylarında eski kültür ve yakın tarihin izlerinin keyfini çıkarmanıza olanak sağlamaktadır.

Özet

Trabzon Çal-Camili Tabiat Parkı, Trabzon'u Doğu Karadeniz Bölgesi'nin en güzel şehirlerinden birine dönüştürmesine yardımcı olan güzel bir doğal kültür alanıdır. Maçka'da yer alan Çal-Camili Tabiat Parkı, sümela Manastırı ve çam ormanları gibi değerli doğal güzellikleriyle göz alıcı manzarasıyla göz kamaştırmaktadır. Parkta yürüyüşler yaparak, nehirler, göller ve tepeler arasında tırmanarak etrafı ziyaret etmek de mümkündür. Park, deniz ve doğa sporları, kamp çadırlı aktiviteler, dağ bisikleti, ekstrem spor gibi çeşitli keyifli aktiviteler için eşsiz bir ortamdır.

Özellikler

Çal-Camili Tabiat ParkıSigara İçilmez
Çal-Camili Tabiat ParkıPark Yeri
Çal-Camili Tabiat ParkıÜcretsiz
Çal-Camili Tabiat ParkıAçık Hava
Çal-Camili Tabiat ParkıGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.6
Puanlama :


 • avatar

  @Sevara

  Ladin ağaçlarının içerisinde panoramik bir vadi manzarasına sahip alandır. Manzarayı izleyebilmek için çitlerin olduğu kısma yürümeniz gerekir. Piknik alanı olarak düzenlenen parkta tuvaletler, su ve oturma üniteleri bulunmaktadır. Çal Mağarası ve Şahinkaya Tırmanış Bahçesi'ne yakın bir konumda bulunmaktadır.

 • avatar

  @turist

  Sessiz sakin sis olmadığında manzaralı, çok güzel bir park. Biraz hizmet götürülürse daha güzel olabilir, küçük bir büfe ve oturma alanı gibi.

 • avatar

  @ezgilem

  Muhtemelen Çok bilinmediği için kalabalık olmuyor. Giriş ücretli, araç başı 15 tl. İçeride kamelyalar var, yeşil alan geniş. Lavabo ve tuvaletler var. Orman içinde çok güzel yürüyüş parkurları var. Temiz su alabileceğiniz iki çeşmesi var. Ormanın zirvesinde çok güzel çal vadisi manzarası var. Önerilir.

 • avatar

  @kesif

  Ücretsiz, Çal mağarasına yakın ve turistlerin keşfetmediği geniş doğal mekan. İçeride kamelyalar var fakat sayıları yetersiz. Aile ile gelmek ve piknik için uygun. Otopark sıkıntısı yok. It is located near çal cave. You can visit here for free. It is available for visiting with family. There is no park problem too. Great place for nature fans.

 • avatar

  @tugrulilkbahar2329

  Çok güzel ve sakin bir mekan

 • avatar

  @huriyemehtapsag

  Turistiklerin keşfetmediği mükemmel bir yer Çal mağarasına çok yakın. Yoğun olmadığından mıdır bilmiyorum ücret alan hiç bir görevli yoktu piknik yapmak için kamelyalar var wc var.

 • avatar

  @barisalbuz

  Trabzon ve yöresinde benim en favori mesire alanım. Hiç bir zaman çok kalabalık değil. Yürüyüş alanı çok büyük.

 • avatar

  @tuncaykizildag

  Güzel acı maden suyu çeşmesinden doldurun asitli soda ile karştırılınca içilebiliyor

 • avatar

  @ismetdur9174

  Doğayla içiçe yazın sıcağında serin bir şekilde piknik yapabileceğiniz yer.

 • avatar

  @mebrurefirdevss

  Gerçekten görülesi gezilesi havasıyla manzarasıyla eşsiz yerler listeme dahil oldu.

 • avatar

  @galipberk4147

  Güzel yer ancak kendi haline bırakılmış, kamelyalar ve yer yer düz alanlar mevcut. Kamelya sayısı çok az hele ki kaya kenarında olanlar bakımsız ve temiz değil. Boyle bir yeri hele ki bu zamanda nasil olurda başıboş bırakırlar...


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Çal-Camili Tabiat Parkı
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 11 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.6/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Çal-Camili Tabiat Parkı Çal-Camili Tabiat Parkı +908500000000 Çalköy, 61390 Düzköy/Trabzon, Turkey Çal-Camili Tabiat Parkı Trabzon, Doğu Karadeniz Bölgesi'nde bulunan ve Karadeniz Bölgesi'nin en önemli ilidir. Trabzon çevresinde bulunan birçok güzel doğal güzelliğe ev sahipliği yapan bu ili, aynı zamanda tarihi değerleri ve kültürünü de beraberinde getirerek göz alıcı bir bölge oluşturmaktadır. Trabzon'un bu turizm potansiyeline çok önemli katkı sunan en önemli güzelliklerinden biri de Çal-Camili Tabiat Parkı'dır. ₺₺ TR 40.8691775 39.3807326 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.6/5 11