icon
Yükleniyor..

Çanakkale Fatih Cami

 • (15 Yorum)

Gezilecek Yerler

4.9

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Fatih Cami Çanakkale bulunan Dini Yerler 'den biridir. Bu sayfa Fatih Cami hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Fatih Cami hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Fatih Cami düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Çanakkale Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Çanakkale sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Özellikler

Çanakkale Fatih CamiSigara İçilmez
Çanakkale Fatih CamiPark Yeri
Çanakkale Fatih CamiÜcretsiz
Çanakkale Fatih CamiAçık Hava
Çanakkale Fatih CamiGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.9
Puanlama :


 • avatar

  @rotabul

  Üsküdar Salacak’ta, Salacak İskele Arkası Sokak’ta bulunan Salacak Fatih Cami, 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından mescit olarak yaptırılmıştır. Üsküdar’da inşa edilen ilk mescittir. Mescidin ve çeşmenin Akşemseddin adına inşa edildiği, fetihten sonra da ilk hutbenin ve cuma namazının burada kılındığı rivayet edilir. Sadrazam Ali Paşa, 1732 yılında mescide minber koyarak cami haline getirmiştir. 1752-1753 yıllarında Sultan I. Mahmud tarafından yeniden yaptırılan cami, 1894 yılındaki depremde harap olmuş, 1898 yılında bugünkü şekliyle tamir edilmiştir. Cami, 1992 yılında da tamir geçirmiştir.

 • avatar

  @sevara

  Gerek dışarıdan gerek içerideki dokusuyla insanı etkileyen bir mekan... 1462 yılında Fatih Sultan Mehmet Han tarafından yaptırılmış... 560 yıl... Gerçek bir tarihi eser... Fakat bu muhteşem tarihi esere ihanet edercesine çevresindeki berbat düzenlemeler... Avlusundaki kötü yapılaşma... Kim sorumlu acaba?

 • avatar

  @kampalani

  Ata yadigarı Fatih Sultan Mehmet Han

 • avatar

  @fatihkose462

  Çanakkale nin Fatih yadigarı Camii mutlaka görülmeli..

 • avatar

  @aliyasinguzey8866

  Küçük ama gönlü büyük bir yer.

 • avatar

  @kemalkilic

  Tarih kokuyor..

 • avatar

  @hseyinkra

  Harika bir mekan

 • avatar

  @nuralozdemir3768

  varmi otesii

 • avatar

  @zaferomerozdemir

  Kız kulesinin hizasında, şirin, küçük bir camii. Tarihi İstanbul'un fethine uzanmaktadır.

 • avatar

  @mehmetenginozen2394

  Değerli yorum okuyucusu; Bunca yıl güzel vatanímın farklı yerlerinde eski-yeni bir çok camiine gidip ibadet ettim. Sadece bu camiide şuna şahit oldum. Kendini tanımam, hatta yüzünü bile görmediğim (dışarda/avluda cuma namazını kıldığım için) imam efendi '"bu tarihi camimizin ismine mashar olan Fatih Sultan Mehmet han ve askerlerini, Bu toprakları- Çanakkale mizi vatan yapmak için şehit düşen, yurdumuzun dört bir yanından gelen Mehmetçiğimizi ve komutanları Mustafa Kemal Atatürk'ü" saygıyla yaad ederek duasına kattı. Bunu bir kereye mahsus mu yaptı diye düşünürken ertesi haftada tekrarlaması beni- cemaati sevindirdi ve gururlandırdı. Rabbim, bilgili, görgülü, hatırşinaz, din görevlileri nin sayısını arttırsın.

 • avatar

  @devrimuslu

  Güzel şirin bir camii pandemi kuralları burada eksiksiz uygulanıyor.

 • avatar

  @lokmankara

  İçerisinnde türbe ve islam alimi mezarları ile tarihi bir dokusu var. Yapı olarak Selçuklu mimarisini yansıttığını belirli imgelerden görmemiz mümkün. Garip olan içerisinde arabalar park edilmiş.

 • avatar

  @mustafakara3335

  Üsküdar'a ilk yerleşme yani ilk mahalle, Salacak Camii'nin bulunduğu yerde olmuştu ve bu camiyi Fatih Sultan Mehmet hocası Akşemsettin adına yaptırmıştır. Cami, tahminen 1455-60 tarihlerinde yapılmıştır. Camii'nin İstanbul'un Fethi sırasında ahşap olarak yapıldığı tahmin edilmektedir. İstanbul'un fethine kadar Üsküdar'da hiç cami yapılmamış. Onbeş yıl sonra, Sadrazam Rum Mehmet Paşa, kendi adı ile anılan şimdiki camii yaptırmıştır. Fetihten sonra ilk cumanın burada kılındığı ve ilk hutbenin burada okunduğu rivayet edilir. Zamanla harap olan cami, 1753’te Sultan I. Mahmut tarafından yeniden yapılmış. 1894 depreminde harap olan yapı, 1898 yılında tamir edilmiş ve bugünkü şeklini almıştır. Kare planda yapılan camii tek minareli ve çatısı da ahşap'dır.

 • avatar

  @gulcinpamak8562

  Çanakkale'de, temizliğine, bakımlı ve düzenli oluşuna hayran olduğum camilerden birisi. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Temizliği imandan bir parça olarak kabul eden dinimizin aynası bu bakımlı camiler...

 • avatar

  @garantiinsaat9137

  1453 fetihten önce yaptırılmış tarihi bir mescid. Tabii adından da anlaşıldığı üzre Atam Fatih Sultan Mehmed in inayetiyle yapılmış. İki sene evvel yapılan iç renovasyon ile daha farklı bir hava kazandı. Sanırım bu yenileme bir hayırsever tarafından yaptırıldı ve bir önceki haline çok sadık kalınması düşünülmedi. Elbette bina edildiği zamandan günümüze birçok tamirat geçirmiştir. İlk halini bilmeme imkan yok ama şimdiki hali ile bir mahalle mescidi sıcaklığına yaklaştı denilebilir. Bir önceki haline göre daha güzel olduğu kesin. İki adet cami görevlisi dönüşümlü olarak imamet görevini yapıyor. Tenha ve mahallenin ilgisine muhtaç bir mescid. İstanbulun birçok tarihi mescidinde olduğu gibi... • Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Çanakkale Fatih Cami Çanakkale Fatih Cami +908500000000 Fevzipaşa, 17100 Çanakkale Merkez/Çanakkale, Türkiye Çanakkale Fatih Cami Fatih Cami: Çanakkale bölgesinde bulunan Dini Yerler ‘den biridir.Fatih Cami Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin. ₺₺ TR 40.146572 26.4012462 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
   İçerik Haritası
  1. Ana Sayfa
  2. Çanakkale Fatih Cami
  3. Çanakkale Fatih Cami Yorumları
  4. Çanakkale Fatih Cami Özellikler
  5. Çanakkale Fatih Cami Fiyat Listesi
  6. Çanakkale Fatih Cami İletişim
  4.9/5 15