icon
Yükleniyor..

Canakkale Truva Heykeli

 • (11 Yorum)

Gezilecek Yerler

4.8

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Canakkale Truva Heykeli Çanakkale bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Bu sayfa Canakkale Truva Heykeli hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Canakkale Truva Heykeli hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Canakkale Truva Heykeli düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Çanakkale Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Çanakkale sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin.

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Özellikler

Canakkale Truva HeykeliSigara İçilmez
Canakkale Truva HeykeliPark Yeri
Canakkale Truva HeykeliÜcretsiz
Canakkale Truva HeykeliAçık Hava
Canakkale Truva HeykeliGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.8
Puanlama :


 • avatar

  @zelihaucgen

  Genel olarak bölgedeki sahil çok güzel. Yürüyüş yapıp stres atmalık. Bölgede sahil kenarında güzel kafe ve restorantlar var. Çanakkale bölgesi genellikle rüzgarlı oluyor. Dışarıdan geleceklerin biraz dikkatli olması gerekebilir.

 • avatar

  @rotabelli

  Çanakkale gerçekten çok harika bir şehir tekrar nasip olursa gideceğim Truva attın hikayesine gelirsek Odysseus'un Truva surlarını aşmak ve şehre gizlice girmek için yaptırdığı tahtadan at maketidir. Savaş yaklaşık 10 yıldır sürmektedir. Askerler bıkkın ve yorgundur. Zekası sayesinde Athena tarafından da sevilen Odysseus'un aklına tahtadan bir at yapma fikri gelir. Plana göre Akhalılar savaştan çekiliyor gibi gözüküp, geride çok büyük bir tahta at bırakırlar. Odysseus ve diğer seçkin komutanlar atın içine gizlenirken, devamında askerler artın içinde şehir girer eğlencede bütün asker sarhoş olur ve Truva attın içinde askerler çıkar hepsini öldürür ve savaş kazanılır.

 • avatar

  @zekeriyagunes2898

  Truva atı hikayesi etkileyici ve orjinali bugüne kadar gelmesi çok ilginç. Çanakkale tamamen açık bir müze kent ve bu atında oraya getirilmesi güzel ama Çanakkale zaferi önüne geçilecek bir yere getirilmesi doğru bulmadım. Şehrin en gözde noktasına yerleştirilmiş. Troya kısmına yerleştirilse ilgisi olanlar oraya görmeye giderdi.

 • avatar

  @burayigordunmu3619

  Truva atı devasa güzel,mistik hikâyesi dahada ilgi cekici.hemen yanında Troya kentinin minyatürü mevcut.truva atı merkezde egerki oteliniz merkezde ise gezebileceginiz bir çok alan mevcut Kent müzesi Deniz müzesi Saat kulesi ve kordon .

 • avatar

  @muhammethayir2319

  Yunan mitolojisinin en önemli unsurlarından biri olan Truva atı hem filmlere hem de romanlara konu olmuş efsanevi bir hikayeye sahip. Ve bu efsane ile günümüzde bile en stratejik hamlelerde kullanılan 'Truva atı' tabiri doğuyor. Truva atı efsanesi, Yunan mitolojisinde yüzyıllarca dilden dile dolaşıp günümüzde de bilinirliğini korurken, gelin bu hikayeyi birlikte keşfedelim. Dünyanın en güzel kadını olarak gösterilen Helen için yapılan bir savaşa dayanan geçmişi ile Truva atının ve Çanakkale'nin dünyaca ünlü Troya Antik Kenti'nin izini sürelim. Truva(Troya) Kenti Nerededir? Hikaye 3200 yıl önce bugün üzerinden yaşadığımız topraklarda, Çanakkale Boğazı yakınlarındaki Troya adlı kentte geçiyor. Eski Yunanca’da Troya (Troia), İlion ismiyle geçen antik kentin Türkçe’deki adıdır Truva. Dünyadaki en ünlü arkeolojik kentlerden biri olan Truva yerleşim alanının 1870 yılında Alman arkeolog Heinrich Schliemann tarafından, bugünkü Çanakkale Biga Yarımadası Hisarlık mevkii olduğu keşfedilmiştir. Troya savaşının geçtiği bu kent 1870’den beri aralıklarla kazılıyor. Bu kent insanlık tarihine dair 5000 yıllık izler veriyor. Troya kentinin olduğu topraklarda sırasıyla Persler, Büyük İskender, Selevkoslar, Pergamon Krallığı ve Romalılar hüküm sürmüş; deniz ticaretine çok yatkın olan bir mevkide bulunduğu için sürekli olarak istila edilmiş ve defalarda yakılıp yıkılıp yeniden kurulmuştur. Truva Antik Kenti, 1998 yılında UNESCO Dünya Miras Listesinde yer almaktadır.

 • avatar

  @sadikguvenc

  Sehitliklerimizden müzelerden sonra en çok merak ettiğim görmek isteğim eserdi troy filminindeki özü tahta atın insan aklının zeka oyunu ile medeniyetleri nasıl el degistirdiginin en güzel örneği ülkemize kazandiranlara ve Çanakkale merkezinde göstermeleri ayrıca güzel

 • avatar

  @selahattinvatan

  Ilginç ama güzel ve coook rüzgarlı bir yer

 • avatar

  @hakangokdemir

  Küçük ve rahat gezilebilen bir kordon boyu

 • avatar

  @wwww

  Çanakkale'ye gelip de Truva atını görmemek olmaz.

 • avatar

  @arzue3615

  Güzel bir eser, görülmeye değer.

 • avatar

  @bvbirvatandas

  Filmde kullanılan Truva atı çok güzel???????? • Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Canakkale Truva Heykeli Canakkale Truva Heykeli +908500000000 Cevat Paşa, Kayserili Ahmet Paşa Cd. 24/2, 17100 Çanakkale Merkez/Çanakkale, Turkey Canakkale Truva Heykeli Canakkale Truva Heykeli: Çanakkale bölgesinde bulunan Popüler Yerler ‘den biridir.Canakkale Truva Heykeli Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin. ₺₺ TR 40.1520614 26.4054584 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
   İçerik Haritası
  1. Ana Sayfa
  2. Canakkale Truva Heykeli
  3. Canakkale Truva Heykeli Yorumları
  4. Canakkale Truva Heykeli Özellikler
  5. Canakkale Truva Heykeli Fiyat Listesi
  6. Canakkale Truva Heykeli İletişim
  4.8/5 11