icon

Cilandiras Koprusu

 • (12 Yorum)

Gezilecek Yerler

4.6

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Uşak Cilandiras Köprüsü, Uşak ilinde bulunan ve dünyanın görülmeye değer önemli yerlerinden biridir. Köprü, Uşak ve çevresinde lokal tarihi ve kültürel miras olarak korunmaya çalışılan bir yerdir. Köprü, Uşak'tan Eşme'ye kadar uzanmaktadır ve Uşak Nehri üzerinde inşa edilmiştir. Uşak Cilandiras Köprüsü günümüzde turizm faaliyetlerinden biri olarak da hizmet vermektedir.

Tarihi ve Kültürel Önemi

Uşak Cilandiras Köprüsü, 16. yüzyılın sonlarında, Uşak ve çevresini bir araya getirmek için inşa edilmiştir. Köprü, Uşak şehrinin önemli tarihi ve kültürünün bir parçasıdır. Köprü, Uşak tarihi gezileri sırasında turistlerin ziyaret etmesi için en önemli noktalardan biridir.

Güzellik ve Tasarım

Uşak Cilandiras Köprüsü, şehir için güzel bir manzara oluşturan klasik Türk mimarisinin bariz bir örneğidir. Köprü, sadece teknik açıdan değil, aynı zamanda görsel olarak da çok hoş bir şekilde tasarlanmıştır. Köprünün sağlam ve modern bir görünüşü vardır. Köprünün üzeri, ahşap döşemelerle kaplanmıştır.

Gezilecek Yerler

Uşak Cilandiras Köprüsü, Uşak ve çevresinde büyük bir gezilecek yerdir. Köprünün üzerindeki küçük ahşap restoranları ve yürüyüş yolları güzel bir manzara oluşturur. Köprünün üzerinde, Uşak Nehri üzerinde uzanan güzel tarihi evlerin korunmuş olduğu bir manzara vardır. Yakınlarındaki Uşak Kalesi de çok güzel bir gezilecek yerdir.

Uşak Cilandiras Köprüsü, Uşak'ın gezilecek yerlerinin zirvesinde yer almakta ve Uşak ve çevresini tek bir noktadan bir araya getirmeye devam etmektedir. Köprü, Uşak'ın tarihi ve kültürel önemine sahip bir yerdir ve ziyaretçilerinin yüzyıllardır inançlarının ve kültürlerinin korunduğu bir köprünün tadını çıkarabilmelerini sağlamaktadır. Köprü, turistlerin gezebilecekleri çok sayıda tarihi ve kültürel yerleri de içerisinde barındırmaktadır. Uşak Cilandiras Köprüsü, çevresini keşfetmek isteyen turistler için ideal bir turizm noktasıdır.

Özellikler

Cilandiras KoprusuSigara İçilmez
Cilandiras KoprusuPark Yeri
Cilandiras KoprusuÜcretsiz
Cilandiras KoprusuAçık Hava
Cilandiras KoprusuGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.6
Puanlama :


 • avatar

  @melisa236

  Havası oldukça temiz yolu oldukça düzgün otopark ücreti yok ama hafta sonu bilemem araç için geniş park alanı mevcut mesire alanı var piknik için işletme yok Clandras tarihi bir köprü frigyalılar ve lidyayılar tarafından yapıldığı bilinmekte tam tarihi bilinmemektedir. Eski tarihlerde su kemeri olarak kullanılmış yolunuz Ulubey uşak tarafına düşerse bu tarihi yapıyı gelip görün derim.

 • avatar

  @izmirli

  Havası oldukça temiz ve çok güzel bir kokusu var. Şelale yapay bir şelale ama doğası çok güzel. Ailecek oturum piknik yapabilecek yerlerde mevcut. Uşağa geldiğinizde gezmeniz gereken yerler arasına ekleyebilirsiniz.

 • avatar

  @kadikoy

  Uşak ta bulunan Cılandıras köprüsü ve çevresi görülmeye değer bir yer. Hem doğası hemde şelale temiz havası ile çok güzel. Park yeri ücreti yok ve park yerinin hemen yanında mesire alanı yapmışlar gelen misafirler orada mangal ya da piknik yapabilirler.. hazır taştan ocaklar ve banklar var

 • avatar

  @omerturan3887

  Bugünkü ilk durağım Uşak’ın Karahallı ilçesi Paşalar Köyünde bulunan Clandras Köprüsüydü. Frigyalılar döneminden kalma tarihi köprü Clandras, Banaz Çayı üzerine yaklaşık 2500 yıl önce yapılmış. Köprünün iki ucu, dağ kayalarına oturtulmuş. Köprünün uzunluğu 24 metre, derinliği 17 metre, eni 1,75 metre. Köprü, döneminde bir su kemeri olarak inşa edilmiş. Roma döneminde MS 2. yy’da yapılan bu su kemeri buraya yaklaşık 1 km uzaklıkta bulunan Pepouza Antik Kenti'ne Banaz Çayı üzerinden su taşımak amacıyla yapılmış. Köprünün kilit taşlarından birinin oynaması üzerine köprü deforme olmuş ve 2013-2014 yılları arasında restore edilmiş.

 • avatar

  @mehmetaliardiha

  Clandras köprüsü çok eski tarihi bir köprü arkasından gelen kanaldan akan su şelale görüntüsü veriyor. Etrafı piknik alanları olan çam ağaçları ile kaplı güzel bir yer ama çok bakımsız. Girişte arabayla 10 TL alıyorlar ayrıca köhne bir tuvaleti var ücretli 1.5 TL. O kadar araç giriyor yüzlerce insan giriyor. Bu kadar para nereye gidiyor. Çok bakımsız. Yinede hiç görmeyen biri iseniz bir kez gidilip görülebilir. Köprü ve şelale manzarası eşliğinde fotoğraflar çekinirsiniz.

 • avatar

  @yasincaki

  Tarihi geçmişi ve güzel manzarası ile Uşak ve çevresinde iseniz mutlaka gitmelisiniz. Piknik yapılacak alanları var. Market fiyatları nerdeyse iki katı ona göre hazırlıklı gelmelisiniz. Hafta içi çok sakin park ücreti yok. Hafta sonu 10 lira ve çok kalabalık oluyor. Piknik alanının arka kısmında havuz var ancak genelde kapalı oluyor.

 • avatar

  @mehmettuncer6835

  İZMİR'den gidipte UŞAK ULUBEY KANYONLARINA gitmemek nasıl olmazsa 14 klm.daha katlanıp Su kemeri köprüyü de görmeden dönmek olmazdı yakın yerleşim yerlerinden gelénler için orman içi günü birlik piknik için ıyi uzâktân gidenler için sıkıntı karnınızı doyurunda gidin sadece büfe var.giriş araç 10 tl Mescit var.

 • avatar

  @yildirimyildiri5710

  Oranın yerlileri burayı piknik ve yüzme yeri olarak kullanıyor bu yüzden günlük geliyorlar ama dışardan gezmek için gidilir mi derseniz ben birdaha gitmem çünkü yan taraftan köprüyü görüyorsunuz üzerine çıkınca manzara sıfır. Ulubey kanyonundan 30 km yol gittim ve yolun çoğu keskin virajlı ve dar bu yüzden Ulubey kanyonuna geldim oraya gideyim derseniz bence gidilmez. Araç başı giriş 10 lira.

 • avatar

  @ibrahimaydin9171

  Güzel bir doğal güzellik gidip görmeye değer bence. Hem ülkemizdeki ilk hidroelektrik santrallerinden, hemde tarihi çok eski bir yapıtı bir arada görmenin mutlukuğunu yaşadık. Elektirik Ekektronik mezunu birisi olarak ilk defa canlı ve çalışan bir elektrik santralini görmekten büyük bir sevinç duydum ki ben sadece köprü ve şelale var diye gittim bu ekstradan süpriz oldu. Ben pazar günü gittim, yörenin kendi insanı piknik yapmaya geliyorlar, mangal semaver top oynama güzel eğleniyorlar. Mescit var, çok temiz değildi ama varlığı bile yeter.

 • avatar

  @mehmetsavluk1480

  Güzel bir tarihi bir yapı. Su kanallarının az bir kısmı görülebiliyor. Yanındaki şelalenin akışı ve hidroelektrik santralin çalışıyor olması ilginç. Girişteki düzlük alanda ve ağaçlıklı tepelerde piknik masaları var, manzara güzel, hava temiz, hafta içi sakin bir yer. Otopark ücreti 10 lira.

 • avatar

  @yuceltellici

  Güzel görünüyor. Bilinen görseli almanız için çevrede kamış ve ağaç budaması yapılmalı. Bazı noktalarda emniyet tedbirleri yürüyüş için eksik

 • avatar

  @umittosun9817

  15.05.2022 tarihinde giriş 10 TL. Doğal bir güzelliğe sahip. Piknik için çok ideal. Giriş bilet kesen görevli çok güler yüzlü ve ayrıca mevki ile ilgili kafanıza takılan bütün soruları sorabilirsiniz.


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Cilandiras Koprusu
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 12 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.6/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Cilandiras Koprusu Cilandiras Koprusu +908500000000 64700 Karayakuplu/Karahallı/Uşak, Turkey Cilandiras Koprusu Uşak Cilandiras Köprüsü, Uşak ilinde bulunan ve dünyanın görülmeye değer önemli yerlerinden biridir. Köprü, Uşak ve çevresinde lokal tarihi ve kültürel miras olarak korunmaya çalışılan bir yerdir. Köprü, Uşak'tan Eşme'ye kadar uzanmaktadır ve Uşak Nehri üzerinde inşa edilmiştir. Uşak Cilandiras Köprüsü günümüzde turizm faaliyetlerinden biri olarak da hizmet vermektedir. ₺₺ TR 38.4078779 29.4848143 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.6/5 12