icon
Yükleniyor..

Diyarbakır Ulu Cami

Ulu Camisi Diyarbakır bulunan Dini Yerler 'den biridir. Bu sayfa Ulu Camisi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Ulu Camisi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Ulu Camisi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Diyarbakır Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Diyarbakır sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster

Diyarbakır Ulu Cami Sigara İçilmez
Diyarbakır Ulu Cami Park Yeri
Diyarbakır Ulu Cami Ücretsiz
Diyarbakır Ulu Cami Açık Hava
+(1)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 4.9166666666667 Puan

 • avatar

  @yusufsakin

  Çok farklı bir mimariye ve atmosfere sahip. Buraya geldiğimde tarihe tanıklık ettiğimi iliklerime kadar hissettim. Eserlerin daha iyi korunması gelecek nesillere aktarılma konusunda faydalı olacaktır. Çok kalabalık oluyor. Özellikle öğlen vakitleri cuma namazı kılıyor gibi. Diyarbakıra gidipte naçizane bu tarihi eseri mutlaka ziyaret ediniz.

 • avatar

  @nailtetik

  1379 senesinde yapılmış olan cami bahçesinde Şadırvanı bulunuyor ana kapısının üstünde kitabeler bulunmaktadır içeriye girince minber tarihi yansıtıyor halen ahşap işlemelerin üzerinde vaaz kürsüsü de aynı şekilde ahşap sanatı ile işlenmiş mihrabın kemerleri ve sütunları taştan yapılmıştır restorasyon geçirirken caminin duvarlarında ki eski işlemeler korunmuş olup sıva altında bırakılmamış yapanlardan ve koruyanlardan Allah razı olsun

 • avatar

  @mustafaekici

  Kelimelerin Kifayetsiz kaldığı muhteşem tarih kokan kesinlikle kesinlikle gidip görülüp hatta içerisinde namaz kılıp kendinizi o tarihi yapının huzuruna bırakmanızı tavsiye ederim.

 • avatar

  @hayalimorganiza

  Tadilat devam ediyor hoca muhteşem bir sese sahip

 • avatar

  @erdaltaylan

  Tarihi ve yapısıyla ünlü bir cami. Mimarisi ve el işçiliği çok güzel. Böyle tarihi yerlerimizin değerini iyi bilelim ve koruyalım. Gerçekten çok güzel bir duygusal haz bırakıyor. Gezilip görülmesi gereken tarih ve maneviyat barındıran güzel bir eser. El işçiliğine dikkat etmenizi tavsiye ederim.

 • avatar

  @bilgehantuncay

  Türkiye'de yaşayan herkesin en az bir kez görmesi gerektiğini düşündüğüm muhteşem bir yapı. Özellikle yapıdaki sütunlar oldukça ilgi çekici.

 • avatar

  @yusuftunc

  Havasıyla, Diyarbakır'a has taşıyla, avlusu ve diğer ziyaret yerleri ile kesinlikle gidilmesi gereken bir yer. Camiyi gezin, oturun, bir üst kattaki terastan izleyin, yaşlıları seyredin, insanları.. oranın havasını soluyun resmen. Önce gerçek anlamda bir tadını çıkarın, sonra çekin mekanı..

 • avatar

  @erencengiz

  Tarihi dokusuyla Sandıklı ulu camii

 • avatar

  @oguzhantopbas

  Tarihi ulu camii İbadette huzur bulabileceğiniz tarihi bir camii Cuma kılmak nasib oldu.

 • avatar

  @musatutuneken

  TARİHİ BİR MEKAN. HALA BAKİR VE O SADE GÜNLERDE YAŞIYOR. HUZUR VE MUTLULUK DOLU. AYRICA KÜLLİYENİN TUVALETLERİ TER TEMİZ...

 • avatar

  @selimer

  Bu Cami’de namaz kılmayı nasip eden mevlaya sonsuz şükürler olsun. Özellikle Çeşme’sini ve yemyeşil avlusunu çok beğendim.

 • avatar

  @nadiralcikaya

  tarihi guzel bir camii. muezzini dinlenmeye deger


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar