icon
Yükleniyor..

Elazığ Meryem Ana Kilisesi

Meryem Ana Kilisesi Elazığ bulunan Dini Yerler 'den biridir. Bu sayfa Meryem Ana Kilisesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Meryem Ana Kilisesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Meryem Ana Kilisesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Elazığ Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Elazığ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster

Elazığ Meryem Ana Kilisesi Sigara İçilmez
Elazığ Meryem Ana Kilisesi Park Yeri
Elazığ Meryem Ana Kilisesi Ücretsiz
Elazığ Meryem Ana Kilisesi Açık Hava
+(1)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 4.0769230769231 Puan

 • avatar

  @ramazanakkas

  Arkadaşlar bugün buraya da gittim müze kart geçmiyor giriş kişi başı 27bucuk buçuguda var????şaka gibi????????neyse girdik Meryem Ana kilisesinde resim fotoğraf makinesi yasak küçük bir yer girdiginle çıktığın bir oluyor içerde güvenliler var hayır ne alacaksan bol bol mum var oda tanesi beş TL kapıdan çıktık bu kadar valla değmez pişman oldum

 • avatar

  @gurdal

  Meryem ana kilisesi dışında bir şey yok. Otoparktan aşağıya iniş çok dik bir yol çıkması sıcak günlerde sıkııntılı. Kutsal bir mekan olarak ziyaret etmek dışında hristiyan değilseniz çok bir esprisi yok.

 • avatar

  @tigindemirel

  "Meryem tam olarak Efes'te değil fakat yakınında bir yerde yaşıyordu... Meryem'in evi Kudüs'ten gelen yolda solda kalan bir tepede, Efes'ten üç buçuk saatlik bir uzaklıktaydı. Bu tepe Efes'ten yukarı dik bir şekilde eğimliydi, şehir güneydoğudan yaklaşan birine göre yükselen bir zemindeydi... Dar yol güneye doğru bir tepeye uzanır, bu tepenin zirvesinde yarım saatlik bir yolculukla çıkılabilecek yamuk bir plato bulunmaktaydı" - Anne Catherine'nın (1774-1824) rüya tabirinden.

 • avatar

  @muhammedaltin

  Muhteşem tarihi dokusuyla tarihe tanıklık eden nadide eserlerden biri. Bunaltıcı sıcaklara inat serinletici atmosferi insanların yanan yüreklerine serin sular serpiyor. Alandaki kafelerin hizmeti hat safhada. Tarihine gelecek olursak Hz.İsa’nın havarilerinden olan Yuhanna ile Hz. Meryem Kudüs’te artan baskıdan dolayı Efes’e gelirler ve Hz.Meryem son zamanlarını burada geçirir. Bu olaydan yüzyıllar sonra Augustin tarikatına bağlı alman bir rahibe olan Anna Katharine Emmerick. Meryem ana'ya ait olan efes'teki yeri hasta yatağında gördüğü bir rüya üzerine tarif etmiştir. Hayatının büyük bir kısmını da yatalak olarak geçirmiştir. Kilisede bazı Papa’ların ziyaretlerinde kendilerinden bıraktıkları hatırlarım görmeniz mümkün.

 • avatar

  @sersaysersay

  Çok güzel bir kilise tek kötü tarafı giriş kapısının çok küçük ve dar olması. hep içini merak etmişimdir. İnşallah bir gün içini gezmek nasip olur.

 • avatar

  @sersaysersay

  Çok güzel bir kilise tek kötü tarafı giriş kapısının çok küçük ve dar olması. hep içini merak etmişimdir. İnşallah bir gün içini gezmek nasip olur.

 • avatar

  @kumsalbasak

  26 Haziran 2022 tarihinde gittik be kapalıydı gezemedik yönlendirme tabelası yeterli değildi halktan dinlediklerimiz dışında keşke görsek dedik belki bAşka sefere nasip olur. Çevresi vs fotoğraflarını çektik.

 • avatar

  @asenakamisli

  Gerçekten maneviyatın içinde olduğunuzu hissettiğiniz ve herkesin saygılı olduğu bir mekan , gidince huzurlu bir ortam var , evin içinde fotoğraf çekmek yasak , Efes antik kentine uğradıktan sonra kesinlikle uğranmalı.

 • avatar

  @mehmetfarukkisi

  Tarihi dokuya sahip olunması ve saygı duyulması gereken bir yer . Coğrafyamızda olduğu için mutlu olmalıyız. Giriş ücreti Yok WC lavabolar temiz ve bakımlı.

 • avatar

  @emrahotan

  Basamaklardan inince bina girişi küçük avluda önü taşlarla tahkim edilmiş üstü kapalı bir ön odadan. Giriş demir kapı ile sıkıca kapatılıp vandalizme karşı emniyete alınmış.

 • avatar

  @emrahotan

  Basamaklardan inince bina girişi küçük avluda önü taşlarla tahkim edilmiş üstü kapalı bir ön odadan. Giriş demir kapı ile sıkıca kapatılıp vandalizme karşı emniyete alınmış.

 • avatar

  @safakaya

  Yazık... Çok yazık. Tarihi kilisenin her yerini sprey boyalarla yazı yazmışlar. Fenerbahçe yazınca, Fenerbahçe kurtarmaz seni... Hper yer çöp içinde... Korkuluk yok, çocuklar için uygun değil. Ayrıca akşamları gezmek görmek için. Işık bile yok.

 • avatar

  @ebrubostan

  Valla bulan nasıl bulmuş bilmiyorum. Kalenin arkasından yürüdük yol bir yerden sonrası bitiyor. Ama herhangi bir kilise görülmüyor. Yıkıntı vardı bir tane eğer oysa görmüşüm demekki.


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar