icon
Yükleniyor..

Eminönü Meydanı

Eminönü Meydanı İstanbul bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Bu sayfa Eminönü Meydanı hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Eminönü Meydanı hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Eminönü Meydanı düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. İstanbul Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için İstanbul sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster

Eminönü Meydanı Sigara İçilmez
Eminönü Meydanı Park Yeri
Eminönü Meydanı Ücretsiz
Eminönü Meydanı Açık Hava
+(1)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 4.4166666666667 Puan

 • avatar

  @ilyasyaman

  Hafta içi olduğu için çok çok çok kalabalık değildi, çok güzel bir gündü.

 • avatar

  @veranura

  Harkulade bir yer balık ekmek,mısır çarşısı yeni cami daha saymayacagim nice mekanlar mutlaka gidin burası bana her zaman huzur veriyor.

 • avatar

  @kemalkarabacak

  Tarihi ne kadar koruyabilirsek o kadar iyi. Buralar hep kalabalık olmuş tarih boyunca. Lavuk çok envai çeşit insan var. İstanbul’da yaşayan ya da ziyaret eden hemen hemen herkesin mutlaka bir kere gittiği bir merkez Eminönü. Ticaretin kalbinin attığı, şehir merkezinin her köşesine ulaşımın mümkün olduğu bir yaşam merkezi. Yabancı belgesel programlarında bile İstanbul konusu işleniyorsa Eminönü-Sirkeci bölgesine yer verilmeden geçildiği görülmez. Eminönü, şehrin tarihi yarımada olarak bilinen kısmında, Haliç’in batısında yer alıyor. Osmanlı döneminde Deniz Gümrüğü’nün yani Gümrük Eminliği’nin bu bölgede yer alması sebebiyle Eminönü (gümrük önü) ismini almış. İngilizlerin 1. Dünya Savaşı sonrası İstanbul’u işgal ettiği dönemde Yahudilerin yerleştiği bölge, 1955 senesine kadar mahalle kültürünün olduğu bir semt durumundayken, daha sonraları tamamen iş merkezi haline gelmiş. 2008’e kadar ilçe konumunda olan semt, o tarihten sonra Fatih Belediyesi’ne bağlanmış. Önce Doğu Roma’nın, Bizans’ın başkenti, daha sonra Osmanlı İmparatorluğu’nun merkezi olan bölgede, gündüz nüfusunun 2 milyonu geçtiği biliniyor.

 • avatar

  @sabireserement

  Eminönü meydanı; İstanbul'un Fatih ilçesine bağlı Eminönü semtinde bulunur. Istanbul'a yolu düşen herkesin en az birkez uğramış olduğu bu meydana ismi Osmanlı döneminde verilmiştir. Meşhur Mısır çarşısı, Tarihi Sirkeci Tren Garı , Yeni Camii  buradadır. Elektronik eşya, beyaz eşya,seramik , giyim, tekstil ve daha pek çok ürünü  burada bulmak mümkündür. İstanbul'un en önemli alışveriş noktalarından biri olan Eminönü , turistlerin gezi listelerinin başlarında yer alır.Camii de kuşlara yem atmadan , balık yiyip, üstünede bir güzel Türk kahvesi içip dönmeden olmaz.

 • avatar

  @hâlukomersâkioglu

  Çocukluğumdan beri benim için her daim bir uğrak yeri olmuş semt, Eminönü = İstanbuldur. İstanbulun tam merkezinde, tarihî yarımada da çok önemli HUB. Buradan Karayolu, demiryolu ve Denizyolu ile bir çok yere yolculuk edebilirsiniz. İstanbulda yaşayan birinin buraya yolu düşmemesi imkansızdır. Eminönü nü gezmeyen İstanbulu gezmemiştir. Yıllar içinde devamlı değişen, gelişen Eminönü, tarihi mistik havasını asla kaybetmedi. Fatih te doğup büyüyen ben için Eminönü olmazsa olmazdır. Bazen hiç işim olmasa bile gezmeye geldiğim biricik istisna semtimiz, eski, kadim İstanbulumuz. Atam Fatih Sultan Mehmet'in ruhu şad olsun.

 • avatar

  @erolyurderi

  Sirkecideki eski binalar restore edilip hizmete sunulmuş. Bunlardan bir tanesi de "Büyük Postahane" dir. Mutlak önünden geçip görün derim

 • avatar

  @erkane

  Eminönü Meydani Aksamlari bi ayri güzel oluyor serin ve rahat gezilebilecek bir alan yaratıyor ve Benim önerim Yarım Balık ekmek alıp sonrada turşulu su ile yemek baska bi hava ve tatkatıyor beni üzen sadece çöplerin denize atılması

 • avatar

  @grhc

  İstanbula gelenlerin ilk ugradiklari yer desem yanlis olmaz gerek alışveriş icin gerek gezmek icin Eminönüne gitmeyen istanbulu gezdim demesin.tarihi yarim adayi gormemek gezmemek olmaz ama tatil gunleri gitmeyin asiri kalabalık oluyor

 • avatar

  @ilkers

  İstanbul 'un en hareketli bölgesi.

 • avatar

  @cetinyakut

  Eminönü Meydanını her gördüğümde, Yeşilçam film yıldızları aklıma geliyor. Özellikle köyden kente göç filmleri çekilen senaryolarda çok resmedilir..

 • avatar

  @busragazez

  Gecesiyle gündüzüyle her zaman kalabalık olan, balık emeğiyle meşhur, deniz seferi ve otobüs seferi olan, tarihi bir gözde meydandır Eminönü.

 • avatar

  @ibrahimtuncer

  Eminönü Meydan gecesiyle gündüzüyle ayrı bir güzellik taşıyor tarihi yapılarıyla İstanbul'un en işlek bölgelerinden bir yere


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar