icon

Emirgan Korusu

 • (10 Yorum)

Gezilecek Yerler

3.6

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

İstanbul’un kuzeybatısında bulunan Emirgan Korusu, İstanbul’un en sevimli doğal manzaralarından biridir. Her yıl milyonlarca ziyaretçinin uğrak noktası olan bu göz kamaştırıcı şehir parkı, muhteşem bahçeler, yeşillikler ve çok sayıda gezilecek yer içerir. Huzurlu bir atmosferde kendinizi kaybetmek mümkün olan burası, İstanbul’u gezmek isteyenlerin öncelikli tercihi olmayı hak ediyor.

Şifalı Bitki Çeşitliliği ve Nefis Bahçeler

Emirgan Korusu’nda, ormanlaşmış alanlar ve şifalı bitkilerden oluşan bir çok nefis bahçe bulunmaktadır. Botanik parkın içerisinde 3500'den fazla farklı bitki çeşidi mevcuttur. Bunların arasında zümrüt yeşili şelalelere sahip göz alıcı çiçek bahçesindeki Paulownia, Papatya, Geven ve Orkide gibi çeşitli bitkilerini görmek mümkün. Ayrıca, çamlar, meşeler, akasyalar, sığla ağaçları ve çok sayıda küçük çamurdan oluşan bitki türleri de parkta mevcuttur.

Gönüllülük ve Hayvanat Bahçesi

Gönüllülük faaliyetleri de Emirgan Korusu’nda büyük önem taşır. Emirgan Korusu’ndaki cehaleti ortadan kaldırma ve ekoloji ile ilgili konuların öğretilmesi amacıyla, gönüllülerin büyük gösterimleriyle her Pazartesi ve Çarşamba günleri çeşitli eğitimler verilmektedir. Ayrıca, tarım ve iklim değişikliklerini öğrenmek isteyenler için çeşitli faaliyetler ve atölye çalışmaları da düzenlenmektedir.

Emirgan Korusu’nda, ayrıca, çocuklar için bir de hayvanat bahçesi yer almaktadır. Bahçede sakin ve sevimli hayvanları görmek mümkündür. Şirince köyünü nazik kuşları, egzotik kertenkeleleri, hindi güvercinleri, yabani geyikleri, manolyalara göre çeşitli hayvanları ve bazı diğer değişik türdeki hayvanları da görmek mümkündür.

Harika Manzara ve Etkinlikler

Emirgan Korusu, muhteşem manzarası ile gezginler için eşsiz bir ziyaret noktasıdır. 16. yüzyıl Türk ahşap evlerinden, Osmanlı ahşap mimarisi örneklerinden, kültürüne sahip mekanlarına ve doğal ormanlarına kadar, şehir parkı etkileyici binaları ve çarpıcı doğa manzaraları ile İstanbul’un vazgeçilmez gezilecek yerlerinden biridir.

Emirgan Korusu her hafta Cumartesi ve Pazar günleri oldukça hareketli bir hale bürünür. Toplumsal etkinlikler burada düzenlenir. İstanbulluların ve yerli ve yabancı turistlerin katıldığı etkinlikler arasında, fuar ve festival, orman yürüyüşleri, atölye çalışmaları ve keşif gezileri de bulunmaktadır.

Sonuç

Emirgan Korusu, İstanbul’u gezmek isteyenler için gerçekten büyüleyici bir atmosfere sahip. Burası, ziyaretçilerine bir çok nefis bahçeler, harika bitki çeşitliliği, canlı hayvanlar ve mükemmel doğa manzaraları sunar. Ek olarak, gönüllülük faaliyetleri ve birçok eğlenceli etkinlik burada düzenlenmektedir. Emirgan Korusu, tüm bu çarpıcı özellikleri ile, İstanbul’u keşfetmek isteyenlerin vazgeçilmez bir gezilecek yeridir.

Özellikler

Emirgan KorusuSigara İçilmez
Emirgan KorusuPark Yeri
Emirgan KorusuÜcretsiz
Emirgan KorusuAçık Hava
Emirgan KorusuGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

3.6
Puanlama :


 • avatar

  @kesif

  Yılların parkı doğru kullanılamadığı için atıl ve beton yığını şeklinde bir hâl aldı. Halbuki içine lüzumsuz ve park alanını işgal edecek ölçülerde kocaman ve lüzumsuz bir yapıya ihtiyaç yoktu. Kimsenin istifade ettiği bi alan değil. İyi değerlendirilemeniş bi park. 40 yıllık bi yer ama rant uğruna anlamsızlaştırıldı. Çok yazık.

 • avatar

  @muratkoc6403

  Emirgan kayserinin ilk aile parklarından biri olma ozelligi ile büyük küçük herkesin bes dakikada olsa durup dınlendıgı merkezi bir park dır ..hemen hemen hersey düşünülmüş ...fakat düşünülmeden tek şey salacak ve kayıtların cocuk oyun alanının bulunduğu bir yerde cocuklara satılması için hiçbir sey yok ne bı pamuklu seker nedır balon..belediye acaba bunundüşünemedimi.yada düşündü ise ne gıbı bir sakınca gördü..

 • avatar

  @gozdesoyer

  Eski güzelliği kalmadı. Eskiden çok canlı ve insan çeken bir parktı, ta ki köfteci açılana kadar. Yoldan geçerken iki dakika oturup dinlenmelik sıradan bir park.

 • avatar

  @kadirkadir

  Eskiden daha güzel di şimdi rant peşine peşkeş cekilmis oturup 1 bardak çay içmek mümkün degil

 • avatar

  @umka

  Guzel bir park kalabalik etrafta yiyip icecekler cok sadece cay bahcesi cok erkan kapaliyor oturup hava almaya bire bir sicak havalarda.

 • avatar

  @oguzhansahin5290

  Şehrin merkezinde nefes almak isteyenlere ideal bir yer. Yılların parkı olarak içerisinde piknik alanları, oyun parkları, süs havuzları, koşu parkuru var. Hem merkezi hem de büyük bir park. Araç parkları ile rahat rahat ulaşabilirsiniz.

 • avatar

  @tanerikiz1845

  Yoğun ve sıcak Sivas Bulvarı'nın ortasında yeşil, gölelik, çocuklar ve nefeslenmek için güzel bir alan

 • avatar

  @nedimbitgen9735

  Her zaman olduğu gibi her bank dolu oturan yerine yapışmış gibi kalkmak bilmiyordu.Boş bön gözlerle ileri bakılır başka dünyadan oraya ışınlanmış gibidirler.2022.Bu durum eskide kaldı pandemi sonrası o eski yoğunluk yok.

 • avatar

  @suzaneroglu

  Bugün oldukça kalabalık bir grup arkadaşlarım ile kahvaltı için Emirgan da buluştuk... Hepimiz kahvaltınin kalitesine, personelin nezaketi ve ilgisine, temizlik ve ortamın güzelliğine hayran kalıp çok mutlu olduk. Fiyatı da cabası... Bundan sonra sık sık buraya gelme niyeti ile ayrıldık... Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum ?

 • avatar

  @mustafatarhan

  Sakin güzel bir yer bilhassa emekliler tarafından tercih edilen uygun fiatla çay verilen yeride var


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Emirgan Korusu
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 10 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 3.6/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Emirgan Korusu Emirgan Korusu +908500000000 Reşitpaşa, Emirgan Sk., 34467 Sarıyer/İstanbul Emirgan Korusu İstanbul’un kuzeybatısında bulunan Emirgan Korusu, İstanbul’un en sevimli doğal manzaralarından biridir. Her yıl milyonlarca ziyaretçinin uğrak noktası olan bu göz kamaştırıcı şehir parkı, muhteşem bahçeler, yeşillikler ve çok sayıda gezilecek yer içerir. Huzurlu bir atmosferde kendinizi kaybetmek mümkün olan burası, İstanbul’u gezmek isteyenlerin öncelikli tercihi olmayı hak ediyor. ₺₺ TR 38.726407 35.5023551 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  3.6/5 10