icon

Eymir Gölü

 • (10 Yorum)

Gezilecek Yerler

4.7

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Çankaya Eymir Gölü Ankara’nın eşsiz doğal güzelliklerinden biridir. Ankara’nın kaçınılmaz turizm merkezi olan Çankaya Eymir Gölü, Ankara’nın tam ortasında, Kazan ve Elmalık arasında yer almaktadır. Büyüleyici bir doğa manzarasıyla, kuş sesleri eşliğinde rahatlamak ve dinlenmek için ideal bir yerdir.

Çankaya Eymir Gölü'nün Gizemli Doğası

Çankaya Eymir Gölü, temiz ve berrak suları ile, pırıl pırıl güneş ışınlarının vurduğu kirlenmemiş ormanda, daha da güzel doğal görüntüler sunan çevresiyle, Ankara'nın önde gelen turizm atraksiyonlarından biri. Güzel manzarasının yanı sıra, göl çevresinde bulunan büyük ağaçlar ve ağaçların arasında el değmemiş doğal alanlarla doğal yaşamı keşfetmek ayrıca keyiflidir. Turistler, Çankaya Eymir Gölü'nün muhteşem manzarasının tadını çıkarırken, aynı zamanda çok çeşitli kuşları ve diğer vahşi hayvanları izleyebilir.

Çankaya Eymir Gölü'nün Keyfini Çıkarma

Çankaya Eymir Gölü, havuzluklar, ormanlar ve çeşitli faaliyetleri ile keyifli bir hafta sonu arıyorsanız, eşsiz bir ziyaret noktası olma özelliğini taşıyor. Gölün çevresindeki keyifli bahçelerde piknik yapabilirsiniz veya sakin sular üzerinde tekneyle gezebilirsiniz. Ayrıca, Eymir Gölü'nün etrafında yürüyüş ve bisiklet turu yapmak, manzaraların tadını çıkarmak ve doğal yaşamın keyfini çıkarmak için de ideal bir yerdir.

Gölde Balık Avlama

Çankaya Eymir Gölü, yerli ve yabancı turistler için adeta bir balıkçılık cennetidir. Balıkçıların ve özellikle balık avcılarının favori bir balıkçılık mekanı olan Çankaya Eymir Gölü, muazzam kafesli balıkların çok sayıda bulunduğu sakin ve huzurlu bir ortamda balık avlamayı mümkün kılan İzci kulübü tarafından özel olarak inşa edilmiş büyük havuzlarla donatılmıştır. Aynı zamanda, sazan, somon, kefal ve levrek gibi çok çeşitli balıkların da bulunduğu bu gölde, tüm çeşitli balıkçı tekniklerini en iyi şekilde uygulamaya karar verebilirsiniz.

Sonuç

Çankaya Eymir Gölü, Ankara’nın eşsiz doğal güzelliklerinden biridir. Büyüleyici bir doğa manzarası, kuş sesleri eşliğinde rahatlamak ve dinlenmek için ideal bir yerdir. Çevresinde keyifli bahçeler, havuzluklar, ormanlar ve çeşitli faaliyetleri ile keyifli bir hafta sonu arayan turistlere, izci kulübünün özel olarak inşa ettiği büyük havuzlarla donatılmış olan Çankaya Eymir Gölü, balık avcılarını ve balıkçıların favori mekanıdır. Bu gölde, tüm çeşitli balıkçı tekniklerini en iyi şekilde uygulamaya karar verebilirsiniz.

Özellikler

Eymir GölüSigara İçilmez
Eymir GölüPark Yeri
Eymir GölüÜcretsiz
Eymir GölüAçık Hava
Eymir GölüGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.7
Puanlama :


 • avatar

  @mehmetakardere

  Sakın ortam ( hafta sonu hariç tabii ) Nezih ortam.

 • avatar

  @kubraartunc

  Çok güzel, bisiklet kiralamak isterseniz hızlı pedal çevirmeniz gerekebilir. Yürüyüş yapmak daha tatlı

 • avatar

  @ayhankya

  Ankara'da kafa dağıtmak için huzur bulmak için güzel bir yer.

 • avatar

  @muhammetkoseogl

  Şehir hayatından uzak kafa dinlemelik yer bisiklet kiralanabiliyor ateşsiz piknik yapılacak ortam var ya da göl boyunca yürü veya bisiklet sür

 • avatar

  @efeklasikarac

  Ankarada doğası , kahvaltısı , bisikleti, piknik yerleri ve son zamanlarda düğün mekanları ile ünlü güzel bir alan

 • avatar

  @karahan7547

  Yürüyüş, bisiklete binmek, doğada sakin bir gün geçirebilmek için Ankara'daki kaçış noktalarından. Önce bir bisiklet kiralanır, tam tur yapılırken yelkenci büfede gözleme için mola verilir. Gözlemeler yenirken, bir yandan da karabataklar beslenir.

 • avatar

  @serhathalilsils

  Pazar sabah erkenden gidip tam tur atmak en keyflisi. Haftasonları araba girişi yasaklansa daha iyi olur.

 • avatar

  @nazliertugrul

  Eymir her yaşta Eymir, Ankaradan uzaklaşmışız gibi hiseettiren manzarası, mekanları, parkuru…

 • avatar

  @ertanh8399

  Rahat nefes alınacak, Ankara'nıň ufak gölü...

 • avatar

  @ferhatkaya9286

  Yaz döneminde, polen alerjisi olanlar için tehlike oluşturabilir.


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Eymir Gölü
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 10 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.7/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Eymir Gölü Eymir Gölü +908500000000 Eymir Lake, Oran, 06450 Çankaya/Ankara, Turkey Eymir Gölü Çankaya Eymir Gölü Ankara’nın eşsiz doğal güzelliklerinden biridir. Ankara’nın kaçınılmaz turizm merkezi olan Çankaya Eymir Gölü, Ankara’nın tam ortasında, Kazan ve Elmalık arasında yer almaktadır. Büyüleyici bir doğa manzarasıyla, kuş sesleri eşliğinde rahatlamak ve dinlenmek için ideal bir yerdir. ₺₺ TR 39.8262014 32.8324252 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.7/5 10