Feke Kalesi

Feke Kalesi Adana bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Bu sayfa Feke Kalesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Feke Kalesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Feke Kalesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Adana Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Adana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin.

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.
Daha fazla göster

Feke Kalesi Sigara İçilmez
Feke Kalesi Park Yeri
Feke Kalesi Ücretsiz
Feke Kalesi Açık Hava
+(1)

Konum

Çürükler, 01660 Feke/Adana, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 4.2 Puan

 • avatar

  cafer güngör

  Adana'mızın Feke ilçesinde müthiş bir kale. Feke'ye 15-20 dk mesafede olup yüksekliği, yapısı ve muhteşem manzarası ile mutlaka görülmeye değer ve halen ayakta olan bir kale. Sırf gidip görmeniz için paylaşmiyacağım ama çoğu kalelerde göremeyeceğiniz 2 adet o dönemin şartlarında yapılmış tuvalet bile var ???? iyi gezmeler.

 • avatar

  hayrettin yılmaz

  Adana tarifi girişi çok güzel Tufanbeyli ye dogru

 • avatar

  AHMET BATU

  Restore edilmiş bir sürü masraf ama yol yok ayrıca gelme amacınız düşünülmemiş... Tarihi merak ediyor geliyorsunuz o tehlikeli yollardan ama size hiç bir bilgi ve duygu verilmiyor.... Kısa zamanda Türkiye Tarihi Kaleler Projesi yapılmalı ve uygulamaya konmalı.... ÖRNEK ÇEŞME VE BODRUM KALESİ....

 • avatar

  Levent Civelek

  Yolu epey virajli. Yakınına gelince bir vatandaşın bahçesinden geçerek giriliyor. Girisi ve içi gayet iyi korunmuş. Kısmen restorasyon da yapilmis. Kesinlikle görmeye değer. Alt tarafta kara kilise cok daha küçük. Kalede foto çekilirken düşmeyin asagi bakinca insan korkuyor.

 • avatar

  Fatih Köz

  Bölgede zaten tarihi eser yok, olana da yeterince sahip çıkmak lazım. Yolu çok virajlı, elden geçirilmesi gerekir. Bilgilendirme adına hiç birşey yok. O yolu tırmananlar en azından bilgiyi hak ediyor. "Kervan yolunu kontrol etmek amacıyla XII. yüzyılda yapılmıştır. İlk kez Bizanslıların yaptırdığı, sonra da Selçukluların kullandığı kaledir. Dikdörtgen bir plan düzeni gösterir. Sekiz burcu ve bir gözetleme kulesi vardır. Günümüzde bu burçların yarıdan fazları toprağa gömülmüş durumdadır. Kale içerisinde yapı kalıntılarının izleri bulunmaktadır. Tek giriş kapısı güney yönündenir."


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar

Benzer Yerler

Japon Bahcesi

Japon Bahcesi

( Yorum)
Ücretsiz
Piazza

Piazza

( Yorum)
₺₺
Tahtakale

Tahtakale

( Yorum)
Ücretsiz
Feraye

Feraye

( Yorum)
Ücretsiz